michal.poppe
27.09.08,14:39
Vediem si JÚ, neplatca DPH, mám len jeden účet v SKK.
Mám bločky zo "služobnej cesty" z ČR zaplatené kartou a chcem ich zaúčtovať. U bankových dokladov v MoneyS3 mám tlačidlo Cudzie meny "vyšednuté" a nedá sa naň kliknúť:(

V nápovede som sa dočítal:
POZNÁMKA: U některých druhů dokladů (např. pokladní nebo bankovní doklady) se může stát, že je tlačítko Cizí měny nepřístupné. Je to proto, že jste nezvolili devizový účet nebo valutovou pokladnu – po správném výběru se tlačítko zpřístupní.

Ako bločky zaúčtovať? Musím kvôli nim zakladať v MoneyS3 účet v cudzej mene? Alebo ich zaúčtovať v SKK?

Vopred vďakujem za rady.
Polly404
17.10.08,16:03
Z akého účtu si to platil kartou? Z podnikateľského alebo súkromného?
Ľuba
05.11.08,13:33
Vediem si JÚ, neplatca DPH, mám len jeden účet v SKK.
Mám bločky zo "služobnej cesty" z ČR zaplatené kartou a chcem ich zaúčtovať. U bankových dokladov v MoneyS3 mám tlačidlo Cudzie meny "vyšednuté" a nedá sa naň kliknúť:(

V nápovede som sa dočítal:
POZNÁMKA: U některých druhů dokladů (např. pokladní nebo bankovní doklady) se může stát, že je tlačítko Cizí měny nepřístupné. Je to proto, že jste nezvolili devizový účet nebo valutovou pokladnu – po správném výběru se tlačítko zpřístupní.

Ako bločky zaúčtovať? Musím kvôli nim zakladať v MoneyS3 účet v cudzej mene? Alebo ich zaúčtovať v SKK?

Vopred vďakujem za rady.
Keďže máš účet v SKK, tak aj príslušné sumy boli pravdepodobne stiahnuté v SKK. Tak by som zaúčtovala, podľa toho, ako to prepočítala banka.
R-Vráce
19.11.08,10:02
Bločky si prerátaš kurzom platým v deň úhrady a účtuješ v SKK.