Strejdo
27.09.08,14:42
Ahojte. Postupujem leasing auta inému živnostníkovi, s ktorým sme sa dohodli na určitej odstupnej sumy, ktorú mi bude splácať v mesačných splátkach. Kedže vlastníkom auta je leasingovka, nemôžem s kupujúcim uzavrieť kúpno predajnú zmluvu. Akú potom zmluvu mám s ním spísať, alebo ako ju sformulovať?
AgiAM
30.09.08,08:30
Najlepšie je sa poradit s pravnikom, alebo ist do advokatskej kancelarie a obratit sa o pomoc tam.
Denda
01.10.08,09:03
Ahojte. Postupujem leasing auta inému živnostníkovi, s ktorým sme sa dohodli na určitej odstupnej sumy, ktorú mi bude splácať v mesačných splátkach. Kedže vlastníkom auta je leasingovka, nemôžem s kupujúcim uzavrieť kúpno predajnú zmluvu. Akú potom zmluvu mám s ním spísať, alebo ako ju sformulovať?
Odstupné medzi podnikateľmi môžete vyriešiť aj formou fakturácie s dlhšou dobou splatnosti.
danushka
01.10.08,10:09
Doporučujem písomne sa dohodnúť o finančnom vysporiadaní odstupného medzi pôvodným a nasledujúcim nájomcom za jasne stanovených podmienok.
Takéto písomné dojednanie by sa mohlo volať aj ,,dohoda o odstúpení leasingu", ktorá by mala obsahovať body riadnej zmluvy /odstupujúci, nasledujúci, zmluvné dojednania, sankcie pri nedodržaní dohody.../...a potvrdiť notárom, prípadne overiť podpisy na Obecnom úrade.