pohoda62
27.09.08,22:10
Dobrý deň, prosím o radu. Vlastním záhradu cca 18 árov. Predať ju nie je možné a do prenájmu ju nechce nikto. Dokonca ani starať sa o ňu pre vlastnú potrebu nechce nikto. Pretože som pracovne najmä časovo veľmi vyťažená, chcem ju aspoň udržiavať bez buriny. Na jar a jeseň ju vždy nechám zorať, ale potom len striekam postrekmi proti burine. Ale aj tak, keď chcem, aby bola "čistá" bez buriny, strávim v nej veľa času vytrhávaním, pretože postreky, ktoré mi v "záhradkárovi" vždy poradia sú málo účinne. Kto mi prosím Vás viete poradiť, čo mám urobiť, aby som to zvládala ľahšie. Ďakujem.
aviator
27.09.08,20:37
Randap a jeho generika su dost ucinne - mam vyskusane. Ale ten ucinkuje len na zelenu burinu - semena nevezme a ked vyklicia, treba striekat znovu. Existuje granulkovy sypaci herbicid - zabudol som ako sa vola, ale je dost drahy, ten ucinkuje celu sezonu.
Da sa tam aj zalozit luku a kosit 2-3x rocne.
Da sa tam aj kosit ta burina stale dokola a casom by tam teoreticky malo vzniknut nieco viac - menej podobne luke.
Mozno by bolo najlepsie presvedcit niekoho, nech tam pestuje obilie, kukuricu alebo lucernu. Drzim palce.
arizona
28.09.08,04:14
Postreky Ti vždy zaberú na vyklíčenú burinu, ale vietor a vtáci prinesú semená ďalšej...

Možno by bolo pre ľudí zaujímavejšie ponúknuť ju na prenájom na dlhú dobu, nie iba na jednu sezónu.Skús dať inzerát v širšom okruhu svojho bydliska.
petmar
28.09.08,04:46
Podľa mňa je veľká škoda takto opakovane zamoriť jedom záhradu a odtekajúcu vodu a životné prostredie. Veď ak to niekto bude chcieť niekedy využiť, bude chudák.
Tiež mám záhradu, ešte väčšiu, mimo domu a nemám možnosť tam veľa chodiť ani ju nechcem predať, cca 2x do roka ju pokosím , vezmeme čo-to zo stromov, využijem pri vychádzkach, , pokiaľ som mal psa, tak to bolo častejšie.
Možno by niekto chcel pokosiť a zobrať si seno - ale také "upravené" sa už nebude dať zvieratám...
wagner
28.09.08,05:16
Je to síce veľká plocha, ale čo tak dať na ňu čiernu netkanú fóliu? Ja tiež zvyknem pestovať na polovici záhrady a druhú polovicu zakryjem netkanou fóliu. Nemusím sa starať o burinu a ak nejaká vyrastie, tak ju jednoducho pokosím, ale je toho málo. Pôda si oddýchne a nemusíš ju dávať orať. Ja zem zakryjem fóliu na jar a na jeseň zložím. Zem potom porýľujem a v budúcom roku tam sadím. Tiež by si ju na jeseň zložila a na jar znovu natiahla na záhradu. Budeš mať po starosti.
aviator
28.09.08,07:01
Lepšia než netkaná textília je tkaná štvorcovaná textília, čo sa používa v škôlkach pod kvetináče. Je len trochu drahšia, ale má oveľa dlhšiu životnosť a je odolnejšia proti pretrhnutiu.
Ako naj riešenie tejto plochy mi okrem prenajatia pripadá kosenie, buď buriny, alebo tam vysiať lúku, alebo nejakú kŕmnu trávu. Tá je oveľa lacnejšia než lúčne semeno, čo sa predáva v záhradníctvach.