harry345
27.09.08,22:57
Mám v úmysle dať na dom (novostavba) 2 strešné okná, klasické - kyvné, teda pánt v strede, s trojsklom.

Aké máte skúsenosti so strešnými oknami značky Fakro?
Resp. ktorú značku odporúčate?
mysimis
28.09.08,05:25
Pred rokom sme riešili podobnú dilemu a jednoznačne vyhrali okná Velux. A som s nimi aj spokojná.
patrikK
28.09.08,06:27
Myslím si ,že kvalita je rovnaká u obidvoch. Švagor montoval tento týždeň VELUX okná a je sklamaný z otvárania okna, ktoré je u VELUXu v hornej časti.
To že je otváranie okien hore vedel, ale po montáži zistil že bude mať problém nižšia osoba dostať sa ku ovládaniu okna.
mysimis
28.09.08,06:54
My máme Velux a otváranie majú dole. Keď sme ich objednávali predajca sa konkrétne opýtal, či majú mať otváranie hore, alebo dole.
220870
28.09.08,07:03
Fakro je Poľská kvalita za nízku cenu.Velux je aj s otváraním naspodu.Fakro väčšinou nieje lakované takže ho treba dodatočne lakovať ( predávajú aj lakované).Fakro sa vyrába lepením dosiek z polomov( mal som možnosť vydieť zaparené drevo na Fakre), Poliakov to evidentne neserie.Fakro je lacnejšie.Na Fakrách nájdete uzlíky ,na Veluxoch nie.Otázne sú aj tepelnoizolačné vlastnosti použitého skla.Otázna ja celková životnosť, úžitkové vlastnosti( tj či to kovanie bude fungovať aj po pár rokoch,zožltnutie dreva tj. aký ÚV filter má lak použitý na lakovanie dreva) a samozrejme aj estetický vzhľad okna.
K tomu že nedočiahne na otváranie okna,okná sa predávajú rôznych velkostí, dobrý majster vám určite poradí vzhľadom na výšku a konštrukciu krovu ,to vhodné okno.
Ešte k tomu trojsklu.Viete aký rozdiel je v tepelnom odpore medzi dvoj a troj sklom?= 0,1!!! pozor na to ,teda dvojsklo má 1,2 a trojsklo 1,1.Nemožno obchodníkom uprieť snahu o čo najlepšiu tepelnú stratu ale v trojskle ju nehľadajte.Je to taký technický chyták.Trojsklo sa používa hlavne tam kde je zvýšená hlučnosť má omnoho vyššiu zvukovú nepriezvučnosť ako dvojsklo.
pozrite si stránky najväčšieho Slovenského výrobcu tepelnoizolačného skla Glaverbel Trenglav , alebo
http://www.nitrasklo.sk/index.php?page=izolacneskla_produkty_nittermplus2
daria29
28.09.08,20:01
myslým ze nebudem moc od temy,aka guma je lepsia seda alebo cierna na oknach ?a ma niekto problem,ze guma cierna na oknach pusta ?pri umzvani.ak nedam pozor, biely plast by bol cely cierny.ja si myslim ze to je nekvalitna guma?co povieter na to?poradte!dakujem
daria29
29.09.08,17:41
myslým ze nebudem moc od temy,aka guma je lepsia seda alebo cierna na oknach ?a ma niekto problem,ze guma cierna na oknach pusta ?pri umzvani.ak nedam pozor, biely plast by bol cely cierny.ja si myslim ze to je nekvalitna guma?co povieter na to?poradte!dakujem
prosim vas,nema niekto skusenost s mojim problemom?totiz reklamujem to,a ten co mi ich robil,povedal ze na to je nejaky znalec,ktory povie ci je to dobre alebo nie, ale ja ho mam platit! co poradite?
harry345
30.09.08,05:50
prosim vas,nema niekto skusenost s mojim problemom?totiz reklamujem to,a ten co mi ich robil,povedal ze na to je nejaky znalec,ktory povie ci je to dobre alebo nie, ale ja ho mam platit! co poradite?
Ja mám plastové okná s čiernou gumou už 8 rokov, z čiernej gumy sú tesnenia rámu aj obruba skla. Pri umývaní guma nefarbí. Jedine keď ošetrujem samotné tesnenia silikónom, tak tampón ktorým ich natieram je čierny.
Gumené tesnenia sa dajú kúpiť aj samostatne, skúste si ich zohnať od iného výrobci a vyskúšať.
berry
30.09.08,06:01
My máme tiež doma Velux a som s nimi spokojná. Páčilo sa mi , že ak som si kúpila u nich priamo okno , tak som dostala zatemňovacie rolety s 50% zľavou. A tie fakt stoja zato. (inak sú strašne drahé).
A aj s montážou som bola spokojná. Prišli nám ich priamo z Veluxu namontovať za (cca) 900,- Sk/okno. Inak som počula, že niektorí šikovní montážnici pýtajú až 5 000,-Sk
deli.
30.09.08,08:05
Asi traja z nasich znamych maju Fakro, pretoze bolo lacnejsie a vsetkym zateka... Nemusi to byt len znackou okna, alke aj kvalitou namontovania. My mame Velux a sme spokojni.
Inak, naozaj si treba pozor na sposob namontovania okna, pretoze 90% robotnikov na stavbe to urobi nespravne a potom okno zarosuje. Treba dbat na tepelnu izolaciu okolo okna a taktiez na to, aby SDK parapet bol zvisly, nie sikmy-tak ako je to v podkladoch od firmy, ktora okna dodava. Este k tym dvoj- ci troj-sklam: Stresne okna maju ovela vacsi problem s ramom okna ako so zasklenim. Kvalita ramov ani zdaleka nedosahuje kvalitu ramov okien klasickych´-zvislych. Preto najlepsie stresne okno je ziadne stresne okno.
brumteles
01.10.08,12:14
Mame Fakro a a vrele neodporucam.
Nechce sa mi vypisovat vsetky detaily ktore su zle urobene, staci ked uvediem ze ani tabulku s napisom FAKRO nevedia rovno pripevnit (priklincovat - vsak Poliaci ine ako klinec nepoznaju)
daria29
01.10.08,12:38
Ja mám plastové okná s čiernou gumou už 8 rokov, z čiernej gumy sú tesnenia rámu aj obruba skla. Pri umývaní guma nefarbí. Jedine keď ošetrujem samotné tesnenia silikónom, tak tampón ktorým ich natieram je čierny.
Gumené tesnenia sa dajú kúpiť aj samostatne, skúste si ich zohnať od iného výrobci a vyskúšať.
dakujem,aspom jeden nazor,moja guma moc farbí,a cuduj sa svete uznali reklamaciu,lebo je to nakvalitne,teraz fi objednala gumu sivu,a budu to vymienat,neviem si to ani predstavit.daria
stevanka
19.11.08,08:53
Zdravím,
ja som zvolil strešné okná(Velux),a myslím ,že to bolo najhoršie rozhodnutie,aké som mohol na svojej stavbe spraviť.Namontované boli v r.2002,a kým som stavbu dokončil v r.2007 a aj sa nastahoval,lak na nich sa úplne zošuveril,a začal opadávať,čo som musel obrúsiť,a nanovo povrchovo ošetriť,pri tomto brúsení som zistil,že z vonkajšej strany drevo vôbec neni povrchovo upravené.Dodatočne som zistil,že na oknách nie sú tzv.extra tesnenia,lebo strašne cez ne fučalo,čo som musel dokúpiť.Na 7ks okien to robilo cca 4.000sk.Ďalšou nevýhodou je,že sa strašne orosujú,a ta voda potom steká po stene.A to nespomínam to,že keď napadne hrubšia vrstva snehu,a nebodaj primrzne,nedajú sa okná otvoriť,tým pádom ani trochu vyvetrať.A keď v lete necháte otvorené okno,a odrazu začne pršať,no paráda.Preto chcem poradiť pri rozhodovaní:žiadne strešné okná ale VIKIERE.
hlemo
11.10.09,07:41
JEDNOZNACNE OKNA ROTO NENI CO RIESIT. SU KVALITNE A MAJU 15ROKOV ZARUKU
svedia
19.10.09,10:26
Ahojte, my máme FAKRO plastové je super, uvídme časom... až potom sa ukáže..
radenko
19.10.09,17:28
Já mám VELUX GGU (poplastované) a mám ich 8 som maximálne spokojný. Všetko mali pri inštalácii premakané a domyslené a fungujú super (klop-klop)
shrek69
05.11.09,21:49
pred štyrmi rokmi som riešil tento problém...vyhralo Fakro...hlavne cena...tý dvaja ostatní fešáci nevedeli čo pýtať...Mimochodom aj ten po...tý Velux nie je žiadna výhra... Roto bolo vtedy dosť drahé takže som to neriešil...Dnes už nezvádam viac dobať takže zajtra to dokončím.....:mee:
vladoziak
06.11.09,03:32
najlepsie stresne okno je ziadne stresne okno,ako vsetko co narusa celistvost strechy
tubetr
23.12.13,05:57
Mal som sedem rokov Velux a celé zle, stále nejaký problém na troch oknách zo siedmich zatekanie, praskanie. Teraz mám Fakro troj sklo a už piaty rokov úplná spokojnosť. Okrem toho klučka v spodnej polohe je na nezaplatenie, ventilacna mriežka je lepšia a hlavne žiadne patalie. Jednoznačne Fakro