Danica2210
28.09.08,08:06
Dobry den.
Chcem sa spytat,mame 3-izbovy druzstevny byt teda priatel ma minuly rok nemal cim platit najom tak tam vznikla neaka dlzoba bytove druzstvoi spravilo zmluvu s jednymi najomnikmi ktory su na byte zaplatili tu dlzobu ,nakolko chcu ten byt odkupit od nas vzniklo im prednostne pravo na prevod clenskych prav do jeho vylucneho vlastnicstva.Slubuje spravit ten prevod už 9mesiacov a stale nic raz nas pozval na bytove druzstvo tak sme sli ale on len aby mu to pratel podpisal a potom !!!!mu peniaze da...Vonku sme sa pohadali asli kazdy svojou cestou...Vraj preda auta apeniaze posle na splatky ..no to je vsetko len na oko ..ale o to nejde ..sluil priatelovi že mu bude platit za uzivanie bytu
cast penazi na ucet ale to neplati...Tak my sme sa rozhodli asli sme do realitnej kancelarie porozpravali sme co je vo veci aby spravili zmluvu sprednostnym pravom pre neho..prichystali to anapisali sme mu smsku že nech sa obrati na realitnu kancelariu tam atam ...A on sa zacal vyhrazat priatelovi a najnovsie nam prislo že oznamenie -zaloba od advokata...
Vedeli by ste my poradit ako postupovat? zmluvu s bytovym druzstvom ma do 31.12.2008.
Chobot
28.09.08,13:39
Dobry den.
Chcem sa spytat,mame 3-izbovy druzstevny byt teda priatel ma minuly rok nemal cim platit najom tak tam vznikla neaka dlzoba bytove druzstvoi spravilo zmluvu s jednymi najomnikmi ktory su na byte zaplatili tu dlzobu ,nakolko chcu ten byt odkupit od nas vzniklo im prednostne pravo na prevod clenskych prav do jeho vylucneho vlastnicstva.Slubuje spravit ten prevod už 9mesiacov a stale nic raz nas pozval na bytove druzstvo tak sme sli ale on len aby mu to pratel podpisal a potom !!!!mu peniaze da...Vonku sme sa pohadali asli kazdy svojou cestou...Vraj preda auta apeniaze posle na splatky ..no to je vsetko len na oko ..ale o to nejde ..sluil priatelovi že mu bude platit za uzivanie bytu
cast penazi na ucet ale to neplati...Tak my sme sa rozhodli asli sme do realitnej kancelarie porozpravali sme co je vo veci aby spravili zmluvu sprednostnym pravom pre neho..prichystali to anapisali sme mu smsku že nech sa obrati na realitnu kancelariu tam atam ...A on sa zacal vyhrazat priatelovi a najnovsie nam prislo že oznamenie -zaloba od advokata...
Vedeli by ste my poradit ako postupovat? zmluvu s bytovym druzstvom ma do 31.12.2008.

Prečítal som si príspevok asi 3x, ale podstatu som z neho nepochopil. Vyčítal som, že ste mali nejakú dlžobu na byt, ale nezistil som, ako to súvisí s tými tretími osobami - oni sú teraz v tom byte? Kto má nájomnú zmluvu s družstvom? Aký vzťah má tvoj priateľ k bytu? A v akom vzťahu sú tie tretie osoby (vaši podnájomníci či nájomníci družstva)?

Pokiaľ ide o predaj členských práv, tak kým vám nedajú peniaze, tak tie práva neprevádzajte. Je to pre vás veľké riziko, že nedostanete peniaze.

Myslím, že žaloba ešte neprišla - nie advokát oznamuje žalobu, ale súd oznamuje podanie žaloby. Predpokladám, že to bola predžalobná výzva. A za čo vás chcú žalovať - to si nenapísala a to je najpodstatnejšie. čo si nám tu nenapísala?

Skús to napísať ešte raz a tak, aby to bolo pochopiteľné aj niekomu nezainteresovanému. Inak ti nemôžeme správne poradiť, pokiaľ nepochopíme podstatu problému.
milanko222
28.09.08,15:32
- 3-izbovy druzstevny byt ma priatel
- minuly rok nemal cim platit najom tak tam vznikla neaka dlzoba
- bytove druzstvoi spravilo zmluvu s jednymi najomnikmi ktory su na byte ????
- zaplatili tu dlzobu ,nakolko chcu ten byt odkupit od nas vzniklo im prednostne pravo na prevod clenskych prav
- Slubuje spravit ten prevod už 9mesiacov a stale nic
- sluil priatelovi že mu bude platit za uzivanie bytu
- ale to neplati...
- Tak my sme sa rozhodli asli sme do realitnej kancelarie
- spravili zmluvu ..prichystali to anapisali sme mu smsku že nech sa obrati na realitnu kancelariu tam atam ...
- zacal vyhrazat priatelovi a najnovsie nam prislo
-zaloba od advokata...
- zmluvu s bytovym druzstvom ma do 31.12.2008.



Ahoj.
DOBRE som vylúštil?
- priateľ má byt ? ((alebo JE NÁJOMNíK ?))
- vlani neplatil nájom
- bytová družstvo ? uzavrelo s iksom nájomnú zmluvu
- iks vyplatil priateľovu dlžobu a chce od neho odkúpiť byt (čl. práva? )
- iks sľuboval urobiť prevod práv a aj niečo zaplatiť
- iks sľúbil za užívanie bytu okrem družstva platiť aj priateľovi
- ale neplatí
- priateľ chce byt cez realitku predať prednostne iksovi
- iksovi ste o tom poslali SMS
- iks má zmluvu s b. družstvom do 31.12.2008
- iks cez advokáta podal žalobu na priateľa / nepíšeš , prečo

Milan
Danica2210
28.09.08,17:29
1)majitel družstevneho bytu je priatel.
2)neplatil najom vlani ,vznikla dlžoba.
3)Dohoda o prenechani bytu na docastne uživanie podla članku41stanov VBD uzavreta medzi clen druzstva priatel a xy....na docasne uživanie od1.1.2008 do31.12.2008
Zmluva xy zaplatil za priatela dlznu ciastku.Zaplatením dlžneéj sumy vznika prednostne pravo prevodu členskych práv na jeho osobu,a tym aj možnost odkupenia družstevneho bytu do výlučného vlastnicstva .Takže tieto veci sa spravili pravne xyslubil že bude priatelovi platit a posielat na ucet peniaze za uzivanie bytu do dnesneho dna ani korunu nedal.V juni nas poziadal aby sme sli na bytove druzstvo achcel prepis samozrejme bez penazí.pohadali sme sa tam .Rozhodli sme sa dat spravit zmluvu cez realitku.Napisala som smsku kde sa ma obratit zacal sa vyhrazat abol u advokata dat napisat oznamenie vyzera asi takto..toto prislo od advokata.Obratil sa na mna xy ktory s vami uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod clenskych prav na jeho osobu a tym aj odkupenie bytu do jeho vylucneho vlastnicstva.Xy ma poziadal aby som napisal na VBdruzstvo list,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim a zaroven VBD poziadam aby vam neumoznilo previest clenske prava na inu osobu popripade aby Vam nebolo umoznene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.Zároven ma poziadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a požiadal Vas,aby ste my oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu.Vpripade že s priatelom sa nepodari uzavriet dohodu o prevode členskych prav druzstevneho bytu na xy potom sa moj klient xy bude domahat svojho prava na okresnom sude...Rada by som Vas poziadala o radu ako postupovat .Vopred vam dakujem
Chobot
28.09.08,20:57
1)majitel družstevneho bytu je priatel.

Toto bude asi nepresná informácia, on asi nebude majiteľom. Či ten byt ste odkúpili do vlastníctva? Takže nebude vlastníkom, ale bude mať nejaký iný status - asi člen družstva s nájomnou zmluvou. Nie?


2)neplatil najom vlani ,vznikla dlžoba.
3)Dohoda o prenechani bytu na docastne uživanie podla članku41stanov VBD uzavreta medzi clen druzstva priatel a xy....na docasne uživanie od1.1.2008 do31.12.2008

Nájomná zmluva vám zostala? Ste naďalej nájomcovia bytu?


Zmluva xy zaplatil za priatela dlznu ciastku.Zaplatením dlžneéj sumy vznika prednostne pravo prevodu členskych práv na jeho osobu,a tym aj možnost odkupenia družstevneho bytu do výlučného vlastnicstva .

Je v zmluve uvedené, že majú zaplatiť aj nejakú inú čiastku, než len dlžnú sumu? Či je v zmluve, že uhradia dlžnú sumu a po jej uhradení máte previesť vlastnícke práva?

Či na základe čoho im vyplýva povinnosť zaplatiť vám nejakú inú čiastku? Len na základe ústnej dohody?


Takže tieto veci sa spravili pravne xyslubil že bude priatelovi platit a posielat na ucet peniaze za uzivanie bytu do dnesneho dna ani korunu nedal.

Je tento sľub písomne podchytený? Alebo to bolo len ústne? Ak nemáte písomnú zmluvu, tak vám de facto nemusí nič zaplatiť.


V juni nas poziadal aby sme sli na bytove druzstvo achcel prepis samozrejme bez penazí.pohadali sme sa tam

Zase sa pýtam: O aké peniaze ide? Na základe čoho?


.Rozhodli sme sa dat spravit zmluvu cez realitku.Napisala som smsku kde sa ma obratit zacal sa vyhrazat abol u advokata dat napisat oznamenie vyzera asi takto..toto prislo od advokata.Obratil sa na mna xy ktory s vami uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod clenskych prav na jeho osobu a tym aj odkupenie bytu do jeho vylucneho vlastnicstva.Xy ma poziadal aby som napisal na VBdruzstvo list,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim a zaroven VBD poziadam aby vam neumoznilo previest clenske prava na inu osobu popripade aby Vam nebolo umoznene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.Zároven ma poziadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a požiadal Vas,aby ste my oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu.Vpripade že s priatelom sa nepodari uzavriet dohodu o prevode členskych prav druzstevneho bytu na xy potom sa moj klient xy bude domahat svojho prava na okresnom sude...Rada by som Vas poziadala o radu ako postupovat .Vopred vam dakujem

Trebalo by vidieť všetky dokumenty a zmluvy, ktoré ste popodpisovali. Ale zdá sa mi, že ste urobili chybu, že ste sa zaviazali previesť práva bez toho, aby ste dohodli sumu, ktorú mý za ten prevod ten pán xy zaplatiť. Vy ste sa asi zaviazali, že za uhradenie dlžnej sumy mu prevediete členské práva. AK je to tak, tak je to vaša chyba a asi prídete o byt a žiadne peniaze nedostanete. Ale možno sa mýlim, lebo nevidím presné znenie zmlúv.
Danica2210
29.09.08,12:43
Toto bude asi nepresná informácia, on asi nebude majiteľom. Či ten byt ste odkúpili do vlastníctva? Takže nebude vlastníkom, ale bude mať nejaký iný status - asi člen družstva s nájomnou zmluvou. Nie?
---------------------------------------------------------------------
Priatel je člen družstva
Danica2210
29.09.08,12:45
Nájomná zmluva vám zostala? Ste naďalej nájomcovia bytu?
---------------------------------------------------------
Najomnu zmluvu ma do 31.12.2008 xy
Danica2210
29.09.08,12:46
Je v zmluve uvedené, že majú zaplatiť aj nejakú inú čiastku, než len dlžnú sumu? Či je v zmluve, že uhradia dlžnú sumu a po jej uhradení máte previesť vlastnícke práva?

Či na základe čoho im vyplýva povinnosť zaplatiť vám nejakú inú čiastku? Len na základe ústnej dohody?
-------------------------------------------------------------------
Ustne sa dohodli že mu bude platit ciastku za uzivanie bytu
Danica2210
29.09.08,12:49
Je v zmluve uvedené, že majú zaplatiť aj nejakú inú čiastku, než len dlžnú sumu? Či je v zmluve, že uhradia dlžnú sumu a po jej uhradení máte previesť vlastnícke práva?

Či na základe čoho im vyplýva povinnosť zaplatiť vám nejakú inú čiastku? Len na základe ústnej dohody?
--------------------------------------------------------------------
na toto sme si dali zmluvu my spravit v tej realitke .
Danica2210
29.09.08,12:52
Zase sa pýtam: O aké peniaze ide? Na základe čoho?
--------------------------------------------------
prevedenie clenskych prav ..Myslite že taka suma je na to tak to by bolo ohromne ....Co myslite aka cena druzstevneho bytu je???
Poiradte.
Danica2210
29.09.08,12:54
stastie je jedno že to je dobre napisane tiee zmluvy.Ber alebo neber su aj dalksi co by kupili .
Danica2210
29.09.08,12:55
mozno som to nejasno napisala ale inac to neviem nie som tym stavana .Napoiste ci už je to lepsie ..Diky moc
Danica2210
29.09.08,12:59
ahoj dobre si to pochopil.Zalobu preto lebo sme to dali do realitky stym že on je prvy na prevod clenskych prav..ikso je vyscany nema peniaze na to je to podvodnik,chcel aby mu to prepisal abez vsetkeho nikde neni napisane že ta dlzoba stadci na prevod clenskych prav...kamarati budme adlhy si platme nema penize nebude mat ani byt hold smola.Ahoj milanko
Chobot
29.09.08,13:56
Je v zmluve uvedené, že majú zaplatiť aj nejakú inú čiastku, než len dlžnú sumu? Či je v zmluve, že uhradia dlžnú sumu a po jej uhradení máte previesť vlastnícke práva?

Či na základe čoho im vyplýva povinnosť zaplatiť vám nejakú inú čiastku? Len na základe ústnej dohody?
-------------------------------------------------------------------
Ustne sa dohodli že mu bude platit ciastku za uzivanie bytu

Ak to bola len ústne dohoda, tak to ťažko vymôžete. Je to tvrdenie proti tvrdeniu. Aj tak nechápem tomuto vzťahu - priateľ je člen družstva, má nájomnú zmluvu s družstvom. A aký vzťah potom má ten XY? má zmluvu na byt s družstvom alebo s vami? Kto je potom nájomcom bytu? Vy alebo ten XY?
Chobot
29.09.08,13:58
Nájomná zmluva vám zostala? Ste naďalej nájomcovia bytu?
---------------------------------------------------------
Najomnu zmluvu ma do 31.12.2008 xy

A vy teraz nie ste nájomcami bytu? Aký vzťah máte k bytu? To, že priateľ je členom družstva, neznamená automaticky, že byt je váš.
Chobot
29.09.08,14:00
Zase sa pýtam: O aké peniaze ide? Na základe čoho?
--------------------------------------------------
prevedenie clenskych prav ..Myslite že taka suma je na to tak to by bolo ohromne ....Co myslite aka cena druzstevneho bytu je???
Poiradte.

Taká cena, na akej sa dohodnete.

Tejto vete absolútne nechápem: "Myslite že taka suma je na to tak to by bolo ohromne". Prosím ťa, konštruuj vety tak, aby ich pochopili aj iní, nielen ty.:rolleyes:
Chobot
29.09.08,14:02
Je v zmluve uvedené, že majú zaplatiť aj nejakú inú čiastku, než len dlžnú sumu? Či je v zmluve, že uhradia dlžnú sumu a po jej uhradení máte previesť vlastnícke práva?

Či na základe čoho im vyplýva povinnosť zaplatiť vám nejakú inú čiastku? Len na základe ústnej dohody?
--------------------------------------------------------------------
na toto sme si dali zmluvu my spravit v tej realitke .


stastie je jedno že to je dobre napisane tiee zmluvy.Ber alebo neber su aj dalksi co by kupili .

Ale spomínala si, že nejakú zmluvu, podľa ktorej ste im sľúbili prevod členských práv, ste už podpísali. Ak ste takú zmluvu podpísali, tak právom žiadajú previesť členský podiel. Ak ste takú zmluvu nepodpísali (nezaviazali ste sa k takému niečomu), tak byt (členské práva) predajte niekomu inému.
Danica2210
29.09.08,16:56
nepodpisali sme take nic.nezaviazali sme sa k nicomu ...presne on dostane prednostne pravo auvidime že nic nebude stoho ...dik za za info
milanko222
30.09.08,02:51
Danka.


Toto bude asi nepresná informácia, on asi nebude majiteľom. Či ten byt ste odkúpili do vlastníctva? Takže nebude vlastníkom, ale bude mať nejaký iný status - asi člen družstva s nájomnou zmluvou. Nie?

Priatel je člen družstva

Ak je priateľ člen družstva - nebude vlastník (to je na 99% vylúčené) - tu by mohlo ísť o prevod členských práv (za dohodnutú odplatu) + má nájomnú zmluvu.
Ako vlastník by musel byť zapísaný na LV - potom by mohlo ísť o predaj bytu + má zmluvu o službách.


Nájomná zmluva vám zostala? Ste naďalej nájomcovia bytu?
---------------------------------------------------------
Najomnu zmluvu ma do 31.12.2008 xy



1)majitel družstevneho bytu je priatel. ---má LV ? --

3)Dohoda o prenechani bytu na docastne uživanie podla članku41stanov VBD uzavreta medzi clen druzstva priatel a xy....na docasne uživanie od1.1.2008 do31.12.2008 - toto vyzerá normálne

Zmluva xy zaplatil za priatela dlznu ciastku.Zaplatením dlžneéj sumy vznika prednostne pravo prevodu členskych práv na jeho osobu,a tym aj možnost odkupenia družstevneho bytu do výlučného vlastnicstva .Takže tieto veci sa spravili pravne xyslubil že bude priatelovi platit a posielat na ucet peniaze za uzivanie bytu do dnesneho dna ani korunu nedal.
( nie je šťastná kombinácia - záväzky zmluvou / pohľadávky ústne)

Obratil sa na mna xy ktory s vami uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod clenskych prav na jeho osobu
a požiadal Vas,aby ste my oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu.
Vpripade že s priatelom sa nepodari uzavriet dohodu o prevode členskych prav druzstevneho bytu na xy potom sa moj klient xy bude domahat svojho prava na okresnom sude...




stastie je jedno že to je dobre napisane tiee zmluvy.
Ber alebo neber su aj dalksi co by kupili .




nepodpisali sme take nic.nezaviazali sme sa k nicomu ...presne on dostane prednostne pravo auvidime že nic nebude stoho ..


Tento rozpor - uzavretá zmluva (za splatenie dlhu) o prednostnom práve / nezaviazali sme sa k ničomu , ako písal Chobot sa nedá posúdiť bez preštudovania príslušných dokladov.

Milan
Danica2210
30.09.08,12:14
ahoj poslem ti tie zmluvy ak sa pozries na to nerada by som to dala na verejnost...
Chobot
30.09.08,13:04
ahoj poslem ti tie zmluvy ak sa pozries na to nerada by som to dala na verejnost...

Môžeš mi ich poslať na chrobak7@post.sk, ale môžem ich pozrieť až cez víkend, lebo nebudem na nete pár dní. Uvidím, čo z nich bude možné vyčítať.
majkii
30.09.08,15:38
[QUOTE=Chobot;832245]Ak to bola len ústne dohoda, tak to ťažko vymôžete. .../QUOTE]

Obč. zak. nevylučuje aj ústnu dohodu a v zásade aj takáto dohoda je platná. Preukázať sa dá svedecky alebo fakticky napr. či dochádza k plneniu dohody a podobne. V ich prípade dochádza k plneniu v tom, že tomu nájomcovi prenechali byt a podpísali s ním zmluvu o prednostnom prevode členských práv a podobne. Samozrejme je to vec dokazovania.

K danému problému danici2210.
Danicin priateľ nestratil pravdepodobne členské práva k bytu čo je podstatné, xy síce získal nájomnú zmluvu na dobu určitú ale nezískal členské práva. Toto je zrejme najdôležitejšie. xy zároveň získal prednostné právo na prevod členských práv, podľa môjho názoru nezískal tým automaticky prednostné právo na odkúpenie bytu do OV ak to nie je priamo uvedené v zmluve. Neviem teraz isto, ale prevod bytu do OV sa môže uskutočniť iba na člena družstva s členskými právam k bytu a tie má stále Danicin priateľ. Preto xy tlačí aby Danicin priateľ previedol členské práva na neho.

Myslím si toto, ak sa Danicin priateľ nevzdá členských práv a k tomu ho nemôže nikto nútiť, xy nezíska byt do OV a po uplynutí nájomnej zmluvy musí xy byt vypratať. Podľa môjho názoru (nevidel som zmluvy) uplynutím nájomného vzťahu xy končí aj prednostné právo prevodu členských práv. Preto odporúčam po 31.12.2008 aby Danicin priateľ požiadal družstvo o odkúpenie bytu do OV.

Čo sa týka listu toho advokáta, je zrejmé že ide o nátlak zo strany xy, pretože si je vedomý, že bez členských práv byt nezíska a uplynutie jeho nájomnej zmluvy je blízko.

Moje jednoznačné odporúčanie Danicin priateľ by sa mal poradiť v prvom rade s advokátom, pretože ide o veľa
Danica2210
30.09.08,19:03
majkii: presne tak ako pises je to .xytlaci na nas ale peniaze nema chcel ako som už pisala priatela nahovorit prepisat na xy byt cize clenske prava len tu zlu rolu tu hram ja ato samu nepaci len nepochodi on to dobre vie .Preto sme to dali do realitrkyx je tam aj advokat ked posluchne realitku to co chceme my može saspravit prepis .My toho cloveka pozname je to podvodnik prvej triedy hajzlik.dik za pomoc .Dakujem moc
anonym222
30.09.08,19:48
Myslím, že Danica tu uviedla toľko nezrozumiteľných informácii, že nikto s kompetentných nemôže bez toho aby videl tuto zmluvu a prípadne si prečítal aj stanovy družstva mohol dobre poradiť. Danica, pokiaľ sa neporadíš s nikým kompetentným, zatiaľ nech tvoj priateľ hlavne nič nepodpisuje. Mám pocit že ste spolu so svojim priateľom veľmi dobrým objektom na zrealizovanie bytového podvodu. Tomu XY išlo pravdepodobne asi iba o to aby veľmi ľahko prišiel k bytu.
Cena za prevod členských práv k bytu, je v podstate taká, aká je trhová cena bytu, a dnes sú tieto ceny naozaj veľmi vysoké.
O ktoré BD sa jedná? Stanovy nášho družstva napr. neumožňujú uzavretie dohody o dočasnom nájme pre inú fyzickú osobu (člena družstva).Umožňujú iba uzatvorenie zmluvy o nájme bytu na dobu určitú pre organizáciu, a to však iba na byt, ktorý bol vyňatý z bytového fondu.
Danica2210
02.10.08,16:45
Bry vecer...
Cez vikend opisem tie zmluvy co mame aby ste mohli posudit co aako..diky moc zatail ahojceky
Chobot
02.10.08,22:54
Bry vecer...
Cez vikend opisem tie zmluvy co mame aby ste mohli posudit co aako..diky moc zatail ahojceky

Nemusíš opisovať, skús ich niekde naskenovať....;)
Mária27
06.10.08,07:20
Nájomca zostal nájomcom družstevného bytu aj členom družstva. Zostali mu členské práva aj práva nájmu bytu.

Na určitú dobu, keď nájomca nemôže využívať byt, môže ho so súhlasom družstva prenechať inému (podobne ako podnájom).
Vy ste sa dohodli, že mu prenecháte byt do konca roka za určitú sumu (dlh). Ak ste sa dohodli, že k tomu dlhu vám bude ešte platiť aj nejaké nájomné (ako podnájom), vymáhajte si to.

Po skončení jeho dočasného nájmu oznámte družstvu, že pokračujete v nájme vy. Nemusíte byt hneď odkupovať, až keď budete mať peniaze.

Zmluva o prednostnom práve nie je zmluva o budúcej zmluve. Ak byt ani členské práva teraz nebudete prevádzať, prednostné právo mu skončí.
Danica2210
06.10.08,18:28
Bry vecer.
Myslim si že už nemusimskenovat zmluvy pani Maria27 to tu uviedla presne o com to je .Velmi pekne jej dakujem .S pozdravom Danica
Danica2210
18.10.08,16:48
Bry vecer...Poslali sme najomnikovi list stym že do dnesneho dna nezaplatil peniaze za uživanie bytu aneprisla odpoved ani on nevolal kto nam napise co stym asi len cakat ci sa prebere zo šoku?:-)))
Chobot
18.10.08,18:06
Bry vecer...Poslali sme najomnikovi list stym že do dnesneho dna nezaplatil peniaze za uživanie bytu aneprisla odpoved ani on nevolal kto nam napise co stym asi len cakat ci sa prebere zo šoku?:-)))

Keďže nevieme, na čom ste sa zmluvne dohodli, resp. aké sú podmienky zmluvy v prípade neplatenia, tak nevieme, čo s tým. Zostáva ti len čakať.
Danica2210
18.10.08,18:28
Bola to ustna dohoda dna19.12.2007 že my bude platit za uzivanie bytu trojizboveho 5000sk
Chobot
18.10.08,19:21
Bola to ustna dohoda dna19.12.2007 že my bude platit za uzivanie bytu trojizboveho 5000sk

Tak on povie, že ste sa tak nedohodli. Že ste sa dohodli, že on uhradí za vás dlh a za to môže byt užívať. Tak čo urobíš? Ako dokážeš, že máš pravdu, keď to nemáš písomne?
Danica2210
19.10.08,04:35
Čiže ustne dohody podla spravnosti neplatia?Vtom pripade pockam do 31.12.2008 najomna zmluva sa rusi amusi sa vystahovat podla mna.....
Chobot
19.10.08,19:25
Čiže ustne dohody podla spravnosti neplatia?Vtom pripade pockam do 31.12.2008 najomna zmluva sa rusi amusi sa vystahovat podla mna.....

Ale platia, len sú v sporných prípadoch ťažko dokázateľné. Keby si si váš rozhovor, kde ste sa dohodli na odplate nahrala, mala by si dôkaz skoro ako pri písomnej zmluve.
Danica2210
20.10.08,14:16
ahojte poradaci..
Rozhodli sme sa že budeme cakat ci sa neumudry aked nie zmluva je do 31.12.2008 apotom je byt zase naš.
Danica2210
12.11.08,18:35
Poradaci ahojte po niekolkych tyzdnoch som sa rozhodla že tu poslem tie zmluvy avsetko co od najomnika dostavame ahlavne tie oznamenia a dnes to bola vyzva...
Danica2210
13.11.08,15:23
Ahojte poradaci.vcera my nevyšiel čas to naskenovat tak pišem dnes.
Zmluva
uzavretá dnešneho dna,mesiaca a roka medzi:
Xy nar.......r.č.....slobodným,bytom.........č.... ..ako buducim vlastnikom trojizbového bytu nachadzajucim sa v...........,časti.........č.bytu....na strane jednej
a
Yx je moj priatel nar.......r.č:......OP:.......bytom........čast. .......č....,uživatelombytu,ako dlznikom na strane druhej za najomne a uhradu za služby stym spojene Vystavbovemu bytovemu druzstvu v ........za tychto podmienok:
I.

Xy za dlžnika Yx poskytuje Výstavbovému bytovemu družstvu................v.....zálohu na zabezpečenie prevodu členských práv druzstevneho bytu v ...........casti....č: ... sumu
100 000sk
II.
Zaplatenim uvedenej sumy 100 000Sk vznika pre Xyprednostne pravo prevodu členskych prav najeho osobu a tym aj moznost odkupenia druzstevneho bytu do jeho vylucneho vlastnicstva.
III.
Tato zmluva bola spisana v advokatskej kancelarii Judr.................v......za pritomnosti oboch učastnikov zmluvy.
Zmluvne strany t.j.Xy a Yxprehlasuju,že tento právny ukon urobili slobodne a važne aže su plne spůsobili na pravne úkony.

V.........dna 19.12.2007 dolu podpisany Yx a Xy v strede podpisany Judr......
toto je jedna zmluva .
Danica2210
13.11.08,16:14
Dohoda
o prenechaný družstevného bytu alebo časti na dočasne užívanie podla čl.41 Stanov VBD.......uzavretá medzi.
--------------------------------------------------------------
člen družstva Yx nar:........
členske číslo:....................bytom..........
č.d............č.b................ a
meno priezvisko Xy.............nar:............
t.č..................
1./ predmetom tejto dohody je prenechanie bytu-časti bytu č...
v dome č...... ul............v ...................
horeuvedenemu občanovi na dočasné uživanie na obdobie
od 1.1.2008 do 31.12.2008.
Spolu s dočasným uživatelom bude užívař byt.......................
2./Člen druzstva zodpoveda druzstvu za riadne platenie uhrad za užívanie bytu a služby ,poskytovanie krorych je spojene s uživanim bytu .Člen druzstva taktiež zodpoveda druzstvu za riadne uživanie bytu alebo jeho casti a spolocných priestorochdomu,ako aj za pripadne skody sposobene docasnym uživatelom.
3./Dočasny uživatel sa zaväZUJE:
- riadne užívať byt v súlade so Stanovami VBD A druzstevným
domovým poriadkom,vykonávať potrebnu udrzbu a opravy
bytu
-po skončený dočasneho uživania uviesť byt/jeho časť/do
pôvodneho stavu apodla potrby zabezpečiť pripadne opravy
v byte.
- v prenechanom byte /jeho časti/ resp.v spoločnych priesto-
roch domu uhradit v plnej vyške spôsobenú škodu
4./ Dočasné užívanie bytu alebo jeho častisa skonči uplynutim doby uvedenej v tejto dohode.Dočasné užívanie sa môže skončit
aj pred uplynutim dohodnutej doby nazáklade pisomnej dohody učastnikov alebo pisomnym vyhlasenim jedneho z nich.
5./ Dočasny uživatel berie na vedomie ,že jeho podnajom v byte
zanika bez naroku na nahradny byt alebo ubytovanie
uplynutim lehoty.
6./Dohoda sa stane platnou a ucinnou po uhradeni ........Sk

7./Prehlasenie podnajomnika :
Po uplynuti doby prenechaniasa odstahujem na adresu......
V....................... dna 19.12.2007


Overene podpisy ucastnikov dohody pred zastupcami VBD
Danica2210
13.11.08,16:18
Kto poradi co stym ako to dopadne Ci bude byt priatelov aj nadalej t.j. po 31.12.2008
George Michael
13.11.08,16:57
Podľa mňa váš priateľ je naďalej členom družstva. Po 31. 12. skončí vášmu nájomníkovi nájom na dobu určitú, teda mal by sa vysťahovať a vyrovnať prípadné nedoplatky, ak vznikli. Ak neplatil on vám to, čo bolo dohodnuté v zmluve môžete to od neho vymáhať.
Zmluvou spísanou u notára si váš nájomník uplatňuje prednostné právo na prevod členských práva a povinností na svoju osobu. Ale členom je stále váš priateľ, ktorý členské práva NEMUSÍ prevádzať, tým sa táto zmluva stane bezpredmetnou. Váš priateľ by mal čo najskôr vyrovnať všetky nedoplatky a požiadať družstvo o prevod bytu do osobného vlastníctva.
Najideálnejšie by bolo obrátiť sa na najakého právneho zástupcu a NIČ nepodpisovať na družstve ani u nijakého právnika bez toho, aby ste sa vopred poradili. Družstvo potrebuje na to, aby byt - teda členské práva "prepísalo" na nového člena - zmluvu o prevode členských práv alebo písomné oznámenie doterajšieho člena o prevode členstva a písomný súhlas nadobúdateľa členstva. Ak váš priateľ podpíše napríklad Dohodu o prevode členských práv, potom to už bude neriešiteľné.
anonym222
13.11.08,17:00
Danica, možno by bolo dobré poznať aj vaše stanovy, alebo aspoň čl.41, ktorý hovorí o dočasnom nájme. Podľa dohody na družstve však vyzerá, že sa jedná o podnájomníka, čo by v tomto prípade nebol žiadny problém a podľa zmluvy ho môžete vypovedať aj pred skončením termínu uvedeného v tejto dohode.
Problemovejšia je prvá zmluva spísaná advokátom. Tam ste sa mu udelili prednostné právo prevodu členských práv za úplatu, dokonca sa hovorí už o budúcom vlastníkovi. Teda týmto úkonom už vy nemôžete previesť členské práva na inú osobu, inač povedané, nemôžete predať družstevný byt nikomu inému iba jemu. Tu nie je žiadný obmedzujúci termín, kedy zmluva uplynie. Myslím si však, že vy ani členske práva nepotrebujete prevádzať, ale mali by ste čím skôr byt odkúpiť do osobného vlastníctva. Budete však musieť najskôr zaplatiť všetky dlhy voči družstvu. Potom keď budete mať byt v osobnom vlastníctve, môžete ho predať už hocikomu.
Ak sa mýlim, nech ma niekto opraví.
Danica2210
13.11.08,17:45
Juni tohto roku chcel prepisat clenske prava na seba a vraj potom zoberie na byt hyposku a vyplati peniaze len my sme stym nesuhlasili,lebo nemal ziadnu zmluvu o tom že to dodrzi.Zdalo sa nam že je to spekulacia ,radilim sme sa v realitnej kancelarii .Chceme vediet aj druhy nazor nie len z realitnej kancelarie.
George Michael
13.11.08,17:59
Ak by ste na toto pristúpili, peniaze by ste vy za prevod členských práv možno ani nijaké nevideli. Za prevod členských práv a povinností si prevádzajúci necháva zväčša zaplatiť toľko, koľko je trhová cena bytu. Potom požiada o družstvo o odkúpenie - prevod bytu do osobného vlastníctva. Družstvo byty odpredáva za zostatkovú hodnotu - nesplatenú výšku anuity, čo je niekedy veľmi nízka suma. Ak priateľ podpíše dohodu o prevode členských práv, nový nadobúdateľ ak je neseriózny mu nemusí nič vyplatiť!
George Michael
13.11.08,18:02
V tej realitnej kancelárii vám zrejme radia dobre, tak si nechajte poradiť, alebo si nájdite právnika. Jedným neuváženým podpisom môžete prísť definitívne o byt.
Danica2210
13.11.08,18:07
Ja mam na vas este jednu vec nieco tu napisem co nam posiela jedno bolo v septembri adruhe vcera .Idem opisovat pozrite sa na to potom a odpíste .Dakujem moc
Danica2210
13.11.08,18:22
V ........,dna 22.9.2008

Vážený pán,
Obratil sa na mna ........,Ktory s Vami v mojej kancelarií dna 19.12.2007uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod členskych prav na jeho osobu a tym aj možnost odkupenia bytu do jeho vylučneho vlastnicstva.Zaplatil za Vas VBD sumu 100 000Skako dlh na najomnom.
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
Zároven ma požiadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a poziadal Vas aby ste mi oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu v .......................,cast.........č: na ..............
Vprilohe Vam zasielam rovnopis listu ,ktory som zaslal na VBD v......


S uctou....podpisany advokat
Danica2210
13.11.08,18:25
My sme mu volali aby prisiel do realitky aon sa neozval ani tam neprisiel napisat dal toto...
Danica2210
13.11.08,18:39
V.........22.9.2008
Oznamenie
V mene mojho klienta .............. dovolujem si Vam oznamit,že dna 19.12.2007 som uzavrel s Vasim clenom-uživatelom druzstevneho bytu v ...................... časť...........č:...zmluvu, na zaklade ktorej moj klient za ...........zaplatil Vasmu druzstvu sumu 100000Sk ako dlh na najomnom .
V zmysle uzavretej zmluvy vzniklo pre mojho klienta .............prednostne pravo na prevod clenskych pravod..............najeho osobu atym aj moznost odkupenia druž.bytudo vlastnicstva............,.
Moj klient sa dozvedel,že .........prostrednicstvom realitnej kancelariehodla s bytom nakladat srozporom suzavretou zmluvou zo dna 19.12.2007.
Žiadam Vystavbove bytove druzstvo,aby bez mojho vedomia nedovolilo prevod členskych prav na inu osobu a nedovolilo ani
moznost odkupenia druzstevneho bytu do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
V pripade že s ................. sa nepodar uzavriet dohodu o prevode clenskych prav druzstevneho bytu na ................potom sa moj klientbude domahat svojho prava na okresnom sudev........

s uctou apodpisany advokat
Danica2210
13.11.08,18:51
2x volal priatelovi anadaval mu aked mu priatel povedal nech pridu k nam že sa dohodneme on povedal že sa chce snim stretnut bez zomna .To povedal že nie adal si napisat toto..


V............,dna 10.11.2008



Vyzva.
Vmene mojho klienta ........bytom....Vas vyzyvam,aby ste bez zbytocneho odkladu previedol členske prava druzstevneho bytu č....najeho osobuvzmysle uzavretej zmluvy za dna 19.12.2007.Je pravdou že v uzavretej zmluve ste neuviedli terminuzavretia zmluvy o prevode clenskych prav ,avsak podla dohody o prenechani druzstevneho bytu na docasne uzivanie medzi Vami ste sa dohodli že docasne uzivanie je na obdobie od1.1.2008 do 31.12.2008.
Vyzyvam Vas ,aby ste sa dna 20.11.2008o11hod.dostavili do mojej kancelarie ,kde uzavrieme zaväznu dohodu.
V opacnom pripade budeme nuteni obratit sa na sud s navrhom na predbezne opatrenie.


s uctou podpisany pravny zastupca
anonym222
13.11.08,19:32
Danica, v žiadnom prípade nech váš priateľ zatiaľ nič nepodpisuje, žiadne prehlásenie a hlavne keď si nie je istý čo podpisuje. V žiadnom prípade by zatiaľ nemal podpísať prevod členských práv na tohto pána. Vy ste sa v zmluve zaviazali, že ich prednostne prevediete na neho, teda ich nemôžete previesť na nikoho iného, ale nemusíte ich prevádzať vôbec. Zmluva o dočasnom podnájme s prvou zmluvou vôbec nesúvisí. Nikto Vás nemôže nútiť tieto členské pravá previesť. Je tu však ešte jeden problém, či náhodou neexistuje nejaký spôsob, aby vas mohlo družstvo teoreticky nejakým spôsobom zbaviť členských práv, napr. preto že dlhujete družstvu a tie by sa potom mohli previesť na neho.
Ja na vašom mieste vidím dve východiská: Alebo mu tie práva prevediete za trhovú cenu, ktorá sa môže pohybovať v miliónoch korún a byt takto tento pán získa. Na to si však zoberte dobrého právnika, lebo môže s vami celkom dobre vybabrať. Druhá možnosť je že dlhy voči družstvu si vyrovnáte a za zvyškovú cenu ho potom odkúpite do vlastníctva a potom si môžete robiť s bytom to čo uznáte za vhodné.
Keď ste tvrdili, že vám za podnájom neplatil, môžete požiadať družstvo, aby zálohu 100.000, použilo na vyrovnanie nájomného za obdobie počas ktorého mal tento pán váš byt v podnájme.
anonym222
13.11.08,19:40
Je pravdou že v uzavretej zmluve ste neuviedli terminuzavretia zmluvy o prevode clenskych prav ,avsak podla dohody o prenechani druzstevneho bytu na docasne uzivanie medzi Vami ste sa dohodli že docasne uzivanie je na obdobie od1.1.2008 do 31.12.2008.
Vyzyvam Vas ,aby ste sa dna 20.11.2008o11hod.dostavili do mojej kancelarie ,kde uzavrieme zaväznu dohodu.
V opacnom pripade budeme nuteni obratit sa na sud s navrhom na predbezne opatrenie.
Aj podľa toho čo tu právnik píše, si sám uvedomil, že táto zmluva vás k samotnému aktu prevodu vôbec nezaväzuje, resp. neurčuje termín prevodu, preto skúša na vás použiť dohodu o dočasnom užívaní. Tá však vôbec nič o prevode práv nehovorí. Dajte si pozor, vyzerá to že právnik blafuje.
jonatanmika
14.11.08,03:29
Danica.

Nepodpisujte.
Nereagujte.

V tých výzvach vám iba hovorí, že ste na tento rok podpísali zmluvu o prednostnom práve na odkúpenie členských práv. Táto zmluva končí 31.12.2008.
Zosumarizuj si financie :
- priateľova pôvodná dlžoba
- záloha známeho
- bolo družstvu priebežne platené nájomné
- (čo sľúbil platiť a neplatil priateľovi ).
George Michael
14.11.08,08:01
V zmluve sa hovorí o prednostnom práve prevodu členských práv, ak sa váš priateľ rozhodne členské práva neprevádzať na nikoho, potom je táto dohoda bezpredmetná. Každopádne - ako sme vám tu už viacerí opakovane radili - NIČ nepodpisujte. Poznám z praxe prípad, keď si pani myslela, že podpisuje dohodu o podnájme a podpísala dohodu o prevode členských práv! Poriadne si to nevšimla. Nový člen požiadal hneď družstvo o prevod do osobného vlastníctva.
anonym222
14.11.08,17:02
V ........,dna 22.9.2008

Vážený pán,
Obratil sa na mna ........,Ktory s Vami v mojej kancelarií dna 19.12.2007uzavrel zmluvu o prednostnom prave na prevod členskych prav na jeho osobu a tym aj možnost odkupenia bytu do jeho vylučneho vlastnicstva.Zaplatil za Vas VBD sumu 100 000Skako dlh na najomnom.
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe.
Zároven ma požiadal aby som Vam tieto skutocnosti taktiež oznamil a poziadal Vas aby ste mi oznamil den kedy na VBD vykonate prevod členskych prav druzstevneho bytu v .......................,cast.........č: na ..............
Vprilohe Vam zasielam rovnopis listu ,ktory som zaslal na VBD v......


S uctou....podpisany advokat
Neviem, ale tento výrok advokáta asi nesvedčí o jeho odbornej kvalifikácii. Ako si predstavuje odpredaj družstevného bytu inej osobe? Je to vôbec možné?

Danica, ak budete s nim jednať, povedzte mu iba to, že zmluvu nespochybňujete, ale zatiaľ neuvažujete s prevodom členských práv. Ak sa tak niekedy v budúcnosti rozhodnete, budete ho o tom informovať.
jonatanmika
14.11.08,18:42
Neviem, ale tento výrok advokáta asi nesvedčí o jeho odbornej kvalifikácii.
----------
Pán ...........ma poziadal ,aby som napisal na VBDlist,v ktorom mu tuto skutocnost oznamim azaroven VBD poziadam ,aby Vam neumožnilo previest členske prava na inu osobu popripade ,aby Vam nebolo umožnene odpredat druzstevny byt do vylucneho vlastnicstva inej osobe

----------

Ako si predstavuje odpredaj družstevného bytu inej osobe? Je to vôbec možné?

Danica, ak budete s nim jednať, povedzte mu iba to, že zmluvu nespochybňujete, ale zatiaľ neuvažujete s prevodom členských práv. Ak sa tak niekedy v budúcnosti rozhodnete, budete ho o tom informovať.

-----
Do 31.12.2008 to na základe podpísanej zmluvy môže žiadať = nekonať ani prípadnú prípravu (prevodu / predaja ) do Silvestra.
------
Danica2210
15.11.08,14:02
Ahojte.
Chcem sa spytat ci možem aj ja byt pri tom ked by chcel snim jednat.Ked mu telefonoval tak mu povedal že ja aby som tam nebola len oni dvaja sami ,toto ma urazilo po spikovu kost.Jeho priatelka može aja nie asi citi že mu chcem pravdu povedat aky je sneho špinavec!!!!!!§
George Michael
15.11.08,14:07
Určite si myslí, že ak bude s ním jednať sám, skôr ho ukecá alebo prekabáti. Z teba má možno obavy. Nech priateľ povie, že s ním sám jednať nebude. Nik ho k ničomu predsa nemôže nútiť. Najlepšie by bolo vôbec sa s nimi nestretnúť a nereagovať. Do 31. 12. vás budú určite ešte mnohokrát atakovať.
Danica2210
15.11.08,14:55
keby v juni alebo zaciatkom jula nebola som snim isla tak by bol prisiel o byt,boli sme na bytovom druzstve a chcel aby mu to prepisal že potom mu da peniaze ked zoberie na byt hypoteku...
už by bol par mesiacov pod mostom.Viete coho sabojim že bude musiet ist na sud stoho mam najvedsiu obavu...
anonym222
15.11.08,18:41
Viete coho sabojim že bude musiet ist na sud stoho mam najvedsiu obavu...
Súdy sú tu na to aby rozhodovali prípadné spory. Netreba sa ich báť, ak ste v práve. Dotyčný pán už rátal s tým, že príde ľahko k bytu. Musíte rátať, s tým že bude skúšať všetko, aj vyhrážky súdom. Ak si nie ste istá, obráťte sa na právnika.
Danica2210
20.11.08,16:15
Brý den.
Dnes sa mal priateľ dostaviť do kancelárie pána advokata,kde mali uzavrieť záväznú dohodu o prevode členských práv.Nakoľko je priateľ na PN-ke sa nemohol dostaviť do kancelárie ,tak mu pán advokát telefonoval a pytal sa kedy mu prevedie členské práva bytu,na jeho klienta vraj jeho klient peniaze už konečne má...Priateľ mu povedal ,ked budú peniaze na učte za prevod členských práv,potom sa možeme baviť o prepise a dalších veciach.
Pán advokát povedal perličku na priateľa ,nepochopím ked ste sem prišli spisovať zmluvu dňa 19.12.2007 ste boli kamoši a teraz sa neviete zniesť.
Záver p.advokáta bol že sa musí poradiť s klientom.
Poprosila by som Vaše názory,radi si ich prečitame.Ďakujem
Danica2210
20.11.08,18:49
tak co ti vadi že tu ppiseme chlapce ved necitaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Danica2210
22.11.08,09:16
nikto nic na nas prispevok????na siestej strane?
Mária27
22.11.08,11:37
Ani ústne nesľubujete prevod, ani keby ste už mali peniaze na účte.
Danica2210
25.12.08,13:20
Bry den .Chcela by som tu napisat neake nove zaujimavosti co nas zase podkalo za par dni...
Danica2210
25.12.08,13:48
Brý den.
Dnes sa mal priateľ dostaviť do kancelárie pána advokata,kde mali uzavrieť záväznú dohodu o prevode členských práv.Nakoľko je priateľ na PN-ke sa nemohol dostaviť do kancelárie ,tak mu pán advokát telefonoval a pytal sa kedy mu prevedie členské práva bytu,na jeho klienta vraj jeho klient peniaze už konečne má...Priateľ mu povedal ,ked budú peniaze na učte za prevod členských práv,potom sa možeme baviť o prepise a dalších veciach.
Pán advokát povedal perličku na priateľa ,nepochopím ked ste sem prišli spisovať zmluvu dňa 19.12.2007 ste boli kamoši a teraz sa neviete zniesť.
Záver p.advokáta bol že sa musí poradiť s klientom.
Poprosila by som Vaše názory,radi si ich prečitame.Ďakujem

Tento prispevok je z 20.11.2008
Danica2210
25.12.08,13:58
o tyzden priatel volal s panom advokatom ohladne tych slubenych penazi co uviedol že peniaze su...a pan advokat peniaze odtajil....tak sme si dali napisat List v tomto zneni.
Danica2210
25.12.08,14:17
Vec: Nahrada za užívanie bytu.

V zmysle ,,Dohody o prenechani druzstevneho bytu č....v dome s.č..... v .............. zo dna 19.12.2007,uživate tento byt spolu s ............ a jej dcerou v obdobi od1.1.2008 do 31.12.2008 za naklady spojene s byvanim a poskytovanim sluzieb VBD ...... a za dohodnutu čiastku 5000,-sk/mesiac na moj učet č....... vo Vub banke.Dohodnuté čiastky 5 000sk mesacne ,neboli do dnesneho dna prevedene na můj učet.
Pretože sa bliži termin ukončenia ,,prenechania bytu Vás tymto židam,aby ste byt v dohodnutom termine uvolnili.Žiadam ,aby som bol k preberaniu bytu zastupcom SBD trenčin prizvany,nakolko sa mienim do bytu nastahovat po novom roku.
Zároven Vám oznamujem ,že Vaše prednostne pravo prevodu členských práv a tym aj možnost odkupenia druzstevneho bytu ,,zostava tymto nedotknute.s pozdravom ................
Danica2210
25.12.08,14:22
V pondelok 22.12.2008 sme volali na bytove druzstvo ohladne platenia bytu na januar.Nakolko sme mali cestu do Tn sme sa tam zastavili apani na bytovom druzstve nam povedala že pan co byva na byte nezaplatil od novebra tu ciastku co ma platit bytovemu 3.500sk takže nastava dlzoba 7.000sk .Prisli sme domov volali sme do elektrarni tam je dlzoba 1600sk za dva mesiace.co by ste my poradili v tomto pripade ? mam to zaplatit alebo nechat tak ..myslim si že vyplatit.
Danica2210
25.12.08,14:43
V utorok priatelovi prisla posta od advokata v tomto zneni....:

v Trencine dna 17.12.2008

Važeny pán ......
obraciam sa na Vás menom mojho klienta ..................s nasledovnou vecou:

dnes ma navštívil klient ............. a predložil mi Váš list ,ktorý ste písal ..............dna 11.12.2008
Klient ma požiadal o stanovisko k tomuto Vášmu listu.
Vliste požadujete uvolnenie bytu do konca kalendarneho roku z důvodu že sa mienite do bytu nastahovat.
V zavere listu oznamujete,že prednostné právo prevodu členských prav a tym aj možnosř odkupenia družstevneho bytu pre mojho klienta zostava nedotknute.
Nahrada za užívanie druzstevneho bytu vo Váš prospech nebola medzi Vami amojim klientom nikdy dohodnuta a preto Vasa poziadavka je bezpredmetna.
Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007
v zmysle uzavretej zmluvy ste tak mal davno urobit a ak tak bez zbytocneho odkladu neurobite ,moj klient sa bude domahat svojho prava sudnou cestou.

S uctou....Judr. advokat



Na vedomie: VBD Trencin
Danica2210
25.12.08,14:44
Chcela by som vediet vaše názoryy zatial moc dakujem
anonym222
10.01.09,19:32
Advokát sa odvoláva iba na zmluvu (viď. prispevok č.37). Treba ho upozorniť, aj na zmluvu, prípadne mu aj zaslať kópiu tejto zmluvy (dohoda) o dočasnom prenechaní bytu (viď. prispevok č.38), kde sa dotyčný pán zaviazal, že byt uvolní do 31.12.2008.
Danica píšeš že ste sa dohodli na sume 5tis. mesačne. Aká to bola dohoda, ústna? Aj tá by však mala platiť. Ten váš pôvodný dlh (tých 100tis.) družstvu zaplatil? Ak vám dotyčný pán nezaplatil, to čo mal zaplatiť, povedzte mu že že si túto vašu pohľadávku započítaváte voči jeho pohľadávke voči vám (tých 100tisíc), a že zvyšnú sumu uhradíte dodatočne.

Ináč ten advokát je dosť vtipný.
Citujem: "Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007"
Ak som to správne pochopil, po tom čo prevediete na neho členské práva sa už konečne odsťahuje, že? :D
Danica2210
14.01.09,16:17
Pekný večer prajem:)
Ten nas najomnik stale neni vystahovany tvari sa ako keby to bolo už jeho,nedal nic ziadne peniaze ale bola to dohoda ustna ktoru odtajil,azistila som že niesu zaplatene poplatky ako je plyn aelektrika..aeste on si dal na seba prepisat plynomer to som nechapala,ale vcera sme to vybavili na priatela spat.
Nakolko sme sa nedohodli povedal že nevystahuje sa tak sme si najali pravnika my auž sa na tom zacalo pracovat.Na bytovom druzstve snim už nemaju o com rozpravat tak su vsetci sprosty aon je najv)csi macher...Ato co pisal pravnik u neho je vsetko nepravda...Drzte palce nech to dobre dopadne ..dik:(
Danica2210
14.01.09,16:19
Chmulo to pisal aeste vacsi chmulo diktoval...