Steeve
08.05.05,19:58
Cau som tu novy a neviem ako to tu chodi dufam ze pomozete.
mam problem s jednouo fa vystavenu v 4 mesiaci 2004 ta firma v sucastnosti nema financie na vyplatenie fa. Majitel mi tvrdi ze mu mam urobit dobropis na fa. a aj mam urobit novu fa v tej istej cene ale na druhu jeho firmu je to vobec možne? vdaka
Ivenka
08.05.05,19:25
Všetko je možné len aby si sa nezamotal. Ak neme peniaze v jednej bude mať v druhej ?
Steeve
08.05.05,19:28
to je pravda. Poznam ho dlhsie i ked neplatil nacas ,stale zaplatil. On sam mi to navrhol. jednoducho napisat dobropis a je to vyrišene?
ondrejvla
08.05.05,19:39
Steeve!!
Veď ty beháš od piva ku kofole! Si aj v kuchyni aj na dvore! A to aj vieš, kde máš hľadať?
Naďa
09.05.05,05:54
Dohodni sa s ním, nech Ti faktúru zaplatí v hotovosti. Ty zúčtuješ príjem od firmy A, ktorá Ti je dlžná, a on - keď nemá peniaze vo firme A, môže zúčtovať výber hotovosti vo firme B, vklad hotovosti do firmy A a výdaj hotovosti na úhradu faktúry firmy A pre Teba.

Dobropis by som nevystavila. Aký dôvod dáš na vystavenie dobropisu? Ak uvedieš, že fakturovaná práca (tovar, materiál) neboli zrealizované, peniaze v živote neuvidíš a nebudeš mať ani právny nárok na ich vymáhanie.

Na takého klienta by som si dala pozor.