danama
28.09.08,16:33
Dobrý deň, prosím poradiť :
Som SZČO a v majetku firmy mám 3 vozidlá. Spolupracujem s ďalšími SZČO, ktorí jazdia na mojich vozidlách. Daňováci mi vyhodili z nákladov cesty, ktoré som nejazdil ja sám. Akým spôsobom mám riešiť PHM a zapožičanie týchto vozidiel. Ja som plátca DPH a oni nie.
Zita5
28.09.08,14:52
Asi mali na to dôvod a z pohľadu Vašej zadanej otázky , si myslím , že boli v práve neuznať výdavky na MV, ktoré používali cudzie SZČO a nie Vy pre Vašu činnosť .

Dosahujete so živnostníkmi spoločne príjem za určité práce resp. zákazky ?
danama
28.09.08,16:34
Celú účtovnú agendu vediem ja - oni si len fakturuju dohodnutú hodinovú sadzbu .
Zita5
29.09.08,08:19
danama
29.09.08,16:02
Ďakujem za príspevky, myslím že pre mňa by bolo najvýhodejšie aby si ostatní založili ešte k živnosti činnosť : Vedenie cudzieho motorového vozidla a spolu s fakturáciou inštalačných prác (pracujem v oblasti inštalácii-voda,kurenie,plyn
mi fakturovali službu -vedenie vozidla. Môžem si účtovať všetky N na vozidlá a neprídem o DPH. Myslíte, že by bola vhodná zmluva o výpožičke vozidla? Myslíže že je lepšie pýtať za vypožičanie aj nejakú dohodnutú sumu alebo to môže byť aj bezotplatne? A ešte jedna otázka : dávam robiť pracovné oblečenie s mojim logom - môžem v zmluve dohodnúť poskytnutie oblečenia aj ked je to vodič-SZČO?
Ešte raz ďakujem.