damati
28.09.08,19:14
Ako sa zbaviť psích chlpov z oblečenia? Ja ich úplne neznášam, asi by som z tohto dôvodu nemohla mať psa, hoci inak mám psov rada.
arizona
28.09.08,17:56
Ručne;)
misomiso
28.09.08,18:39
Po jednom.
Melnick
28.09.08,18:40
Obojstrannou lepiacou páskou.:D:D:D
durisovad
28.09.08,18:52
Ja by som poradila prevenciu - obchadzat psov oblukom. Ak mas psov rada, zaopatri si nejakeho bez chlpov. Predchadzajuce rady su vynikajuce, vyuzi ich.
cloe
28.09.08,18:52
Obojstrannou lepiacou páskou.:D:D:D

Majka, prečo obojstrannou? Na jednej strane budú psie chlpy a nadruhej čo?:)
Melnick
28.09.08,19:02
Druhú stranu neodlepíš, ale budeš prikladať na postihnuté miesto.:D:D:D:---:---:---
cloe
28.09.08,19:07
Druhú stranu neodlepíš, ale budeš prikladať na postihnuté miesto.:D:D:D:---:---:---

Už chápem!:D:):D:)
Dav
28.09.08,19:08
Majka, prečo obojstrannou? Na jednej strane budú psie chlpy a nadruhej čo?:)
Odchlpovačova ruka. :--- Psie chlpy idú pomerne dobre dole aj mikrofázovou handrou, alebo takými múdrymi kefami s červenou látkou. Aj nástavce na vysávač sa dajú kúpiť z toho istého materiálu.TV Shopy, jarmoky, obchodné reťazce.
Zo mňa väčšina psích chlpov odíde na povel Fuj!, priamo na psovi:D
Melnick
28.09.08,19:11
Odchlpovačova ruka. :--- Psie chlpy idú pomerne dobre dole aj mikrofázovou handrou, alebo takými múdrymi kefami s červenou látkou. Aj nástavce na vysávač sa dajú kúpiť z toho istého materiálu.TV Shopy, jarmoky, obchodné reťazce.
Zo mňa väčšina psích chlpov odíde na povel Fuj!, priamo na psovi:D

Oľga ,čo neskúsiš :Slovensko má talent. ;)
Dav
28.09.08,19:25
Oľga ,čo neskúsiš :Slovensko má talent. ;)

Skromnosť mi bráni.:--- Ja mám výhodu dvojfarebného psa, preto biele vidím na tmavom a čierne na svetlom odeve. Psích chlpov sa nájde na dlážke a kobercoch pri každom upratovaní na aspoň jedno šteniatko:D.
ajacik
28.09.08,19:38
Ja som bola prekvapená, ale mne najlepšie zaberá "klasická" kefa na šaty. Mi skoro oči vypadli, že po jednom prejdení bolo všetko preč.
Ale určite záleží aj od množstva chlpov. Lebo môj neplzne - iba stráca chlpy tak ako človek vlasy (yorkshirský teriér - oni neplznú - a preto im je v zime strašná zima).
jozka56
28.09.08,20:12
Ja osobne mám psíka, ktorý neplzne, ale snažím sa ho denne prečesať psím hrebeňom, chĺpkov mám doma minimálne. Ja by som urobila asi najľahší spôsob, že odev vyprášim a šup s ním do práčky. To aj praktizujem po rodinnej návšteve, kde majú dve džek raraselky/neviem ako sa to správne píše/.
Chobot
28.09.08,20:33
Ako sa zbaviť psích chlpov z oblečenia? Ja ich úplne neznášam, asi by som z tohto dôvodu nemohla mať psa, hoci inak mám psov rada.

V drogérii je dostať také guľaté lepiace kefy, ktorými sa chlpy (a iné nečistoty) z odevu odstraňujú. Povrch majú buď ako lepiacu pásku alebo takú lepkavú gumu, ktorá sa dá ľahko umyť a po vysušení znovu lepí na seba nečistotu.
Eulalia
29.09.08,04:07
Také lepiace kefy majú aj v Ikey a funguje to. Dá sa s tým očistiť -do istej miery - aj poťah na sedačke.
Najosvedčenejší prostriedok - mokrá ruka a s tou prejsť po oblečení.
arizona
29.09.08,05:10
Spomínané kefy,pásky, morká ruka a pod. určite pomôžu, ale skôr na dlhosrsté plemená...
Ja mám doma krátkosrstého pitbula,tam nepomôže nič, len ručne každý jeden chytiť a vyhodiť, lebo chlpy sa ľúbia "zapichnúť" do látky.:mee::rolleyes::(
alaya1
29.09.08,06:28
Ako sa zbaviť psích chlpov z oblečenia? Ja ich úplne neznášam, asi by som z tohto dôvodu nemohla mať psa, hoci inak mám psov rada.
Ak ti mozem poradit, zadovaz si plemeno, ktore neplzne. Ja mam bisonika, male biele plysove klbko, ma krasnu srst, vobec neplzne, takze top mame doma v pohode...
tina1
29.09.08,06:40
Ak ti mozem poradit, zadovaz si plemeno, ktore neplzne. Ja mam bisonika, male biele plysove klbko, ma krasnu srst, vobec neplzne, takze top mame doma v pohode...

:D:D:D alebo plysoveho psika :D:D:D
misomiso
29.09.08,06:48
Ja by som poradila prevenciu - obchadzat psov oblukom.

Dovolim si nesuhlasit. Taky pes je perfektny kamarat, tazko ho nieco v rodine nahradi, najma ak su deti, alebo potom pre starsich opustenych ludi. Nie nadarmo sa teraz ujala ta Canisterapia - "prikladanie" psika :)

V teme o Savcekovi sa dost debatovalo o tom, ci "priklada" alebo "nepriklada", kazdopadne si myslim, ze taky pritulny psik je lepsi, ako Savcenko :):).
adi11
29.09.08,08:48
:)My máme polročného kavaliera a vôbec mi nevadí nejaký jeho chlp na deke alebo na odeve. Keď bol menší tak plzol viacej, povysávalo sa a basta. Myslím, že to plznutie závisí aj od stravy. Náš má teraz krásnu bieločiernu srsť a už tak neplzne, hádam preto, že papá okrem granúl aj vitamíny,napr. strašne ľúbi hrizno. A vie sa aj odvďačiť, ten jeho pohľad svedčí zavšetko. :)
účtovník 007
29.09.08,09:15
Môj recept na odstraňovanie chlpov:
čo najširšia lepiaca páska, omotať min.2 x okolo dlane lepiacou stranou von a pekne po sedačke, oblečení "pocapkať" a všetky chlpy zostanú na páske. Výhoda je, že pásku zvlečiete a rovno zahodíte. Kefu treba čistiť.:)
Barbara
29.09.08,09:23
My máme doma pudlíka a ani ten vôbec neplzne.:)
na leto ho zvykneme celkom ostrihať na nahého , necháme mu len akurát len ponožky, chochol a bombol na chvostíku. páči sa mu to, lebo aspoň mu neni teplo.:D vyzerá fakt úžasne:D
VieraHu
29.09.08,15:30
Objavila som v predajni IKEA čistiaci valček. Má to rúčku a valček s lepiacou fóliou. Prejdete po mieste, ktoré chcete očistiť, nečistoty sa nalepia na fóliu a znečistenú fóliu odtrhnete. Na psie chlpy je to super. Dnes som to videla aj v letáku LIDL. Síce v českom, ale možno to budú mať aj na Slovensku.
misomiso
29.09.08,15:32
A co tak vyvalcekovat rovno psa, aby neplzol?
cactus
29.09.08,15:35
A co tak vyvalcekovat rovno psa, aby neplzol?

:confused::mee::eek: ale, no...
misomiso
29.09.08,15:39
:confused::mee::eek: ale, no...

Ved som myslel v ramci prevencie nie? Vzdy je lepsia prevencia, ako potom riesit nasledky.
Melnick
29.09.08,17:04
Dnes 06:30 PMVieraHuRe: Psie chlpy
Objavila som v predajni IKEA čistiaci valček. Má to rúčku a valček s lepiacou fóliou. Prejdete po mieste, ktoré chcete očistiť, nečistoty sa nalepia na fóliu a znečistenú fóliu odtrhnete. Na psie chlpy je to super. Dnes som to videla aj v letáku LIDL. Síce v českom, ale možno to budú mať aj na Slovensku. Valčeku sa vyrovná lepiaca páska :)
Dnes 12:15 PMúčtovník 007Re: Psie chlpy
Môj recept na odstraňovanie chlpov:
čo najširšia lepiaca páska, omotať min.2 x okolo dlane lepiacou stranou von a pekne po sedačke, oblečení "pocapkať" a všetky chlpy zostanú na páske. Výhoda je, že pásku zvlečiete a rovno zahodíte. Kefu treba čistiť.:)
Presne tento postup odporúčam v príspevku č. 4 :) Nekradni mi patent.:D:D:D

mimotemy 27 príspevkov :eek: na takúto tému - slušnéééééé :cool::eek::cool::eek:
jozka56
29.09.08,17:09
Patrilo by sa, aby datamati zhodnotila príspevky.:)j:--- Možno po týchto radách si aj psíka zadováži.
Dav
29.09.08,17:14
mimotemy 27 príspevkov :eek: na takúto tému - slušnéééééé :cool::eek::cool::eek:

mimotemy Priama úmera . Veľa chlpov, veľa riešení:):---
Dav
29.09.08,17:15
Patrilo by sa, aby datamati zhodnotila príspevky.:)j:--- Možno po týchto radách si aj psíka zadováži.
Ani by ho nemusela dlho hľadať - Bastian má v ponuke.:---
jozka56
29.09.08,17:23
Ale damati nie je prítomná, Bastián dá asi zajtra havinu do útulku.:mee::confused:
Dav
29.09.08,17:29
Ale damati nie je prítomná, Bastián dá asi zajtra havinu do útulku.:mee::confused:
Bastian je z krajiny zázrakov, možno sa nejaký zázrak pritrafí aj tej hafanici.
Melnick
29.09.08,18:04
Ani by ho nemusela dlho hľadať - Bastian má v ponuke.:---

To chce bodík, ale nedá sa.......:D:D:D
účtovník 007
30.09.08,05:38
Presne tento postup odporúčam v príspevku č. 4 :) Nekradni mi patent.:D:D:D


Hlboko sa ospravedlňujem:D Idem sa nahlásiť.
damati
30.09.08,15:02
Ako sa zbaviť psích chlpov z oblečenia? Ja ich úplne neznášam, asi by som z tohto dôvodu nemohla mať psa, hoci inak mám psov rada.
Dakujem vam za vsetky rady, musim uznat, ze vsetky su vynikajuce, uz som skusala lepiacu pasku. No pokial ide o psika, zatial nekupujem, tolko by som uz nestihala, ale co nie je, moze byt a tak no ved uvidime. Moja svokra ma psa, malo ho strihaju a ma dlhe chlpy, no a potom som z toho na nervy. Aj ked toho psa mam strasne rada, predovsetkym ked na nas pozrie tymi krasnymi hnedymi ocami. Ved psici su super zvierata a ja ich mam rada, takze vsetkym dakujem.
Eulalia
30.09.08,15:25
Hlboko sa ospravedlňujem:D Idem sa nahlásiť.
Bobo, nemusíš sa nahlasovať. Podľa Mušky stačí, keď si plesneš:D;)
ewita78
26.02.10,08:42
Dobry den vsetkym.
Na psie chlpy je uplne jednoducha rada :
Sem tam v lacnych katalogoch ponukaju lopticky, ktore su akokeby olepene suchym zipsom. Tie sa vkladaju do pracky a na tie lopticky sa potom chlpy nalepia. Ja som vsak taku lopticku nezohnala a chlpov na satach - viac nez dost.
Az ma napadlo vyskusat natacky na vlasy - maju ich v obchodoch su vlastne tiez ako suchy zips. Pred kazdym pranim supnem do pracky styri natacky a chlpy sa na ne perfektne nalepia.Funguje to vyborne. A este jedna rada: chlpov sa vraj zbavite ak date saty do susicky. To ale odskusane nemam.
dalid
26.02.10,10:23
Alebo si vybrat plemeno, ktore neplzne ;)
Chobot
26.02.10,11:07
Alebo si vybrat plemeno, ktore neplzne ;)

A to je aké?

Ešte aj naháč má "pár" chlpov.
dalid
26.02.10,11:15
A to je aké?

Ešte aj naháč má "pár" chlpov.

Jaaaj, zas ma nechytaj za slovo ;).
Jasne, že aj nahac ma par chlpov a sem tam nejaky vypadne.. Ale v porovnani s vacsinou druhov psov je to zanedbatelne..

Napr. aj bisonik nie je plznuce plemeno... Samozrejme pri jeho vycesavani ti na kefe zostane srst, ale zas ked sa povala po koberci, alebo po perinach, tak ich nemas plne chlpov..
andreaS
26.02.10,11:32
pudle neplznu... preto ich vo velkom krizia s inymi plemenami... ale mne sa tieto vysledky nepacia...

utkvel mi v pamati labradoodle... to je pudel s labradorom.. predstavte si pudla kt. ma stavbu tela ako labrador... no nic moc... a krizia ich asi so vsetkymi plemenami a vysledok je pudel ala iny pes... a nic moc...

ostanem ja radsej pri tych nasich dlhosrstych chlpacoch... a radsej budem vysavat kazdy den... ale je pravda ze chlpy z deky nejdu tak dobre dole :(
dalid
26.02.10,11:41
Tak taketo geneticke experimenty sa ani mne nepacia!!!
basha_V
15.09.10,09:02
ja mam doma civavu z ktorej je chlpov kazdy den ako z bernardina, takze dakujem za vsetky mudre rady ktore su tu, valcekov mam doma asi 4ks, jeden aj v aute, paskujem vacsinou iba deky a natacky do pracky musim vyskusat, len neviem presne ktory typ nataciek mam pouzit, kedze nepouzivam ziadne :)
malliza
20.09.10,23:03
Najlepsia je prevencia. Nenechat psika skakat na postel, nedavat do jeho dosahu ani spinave pradlo, zametat pripadne mu uplne zakazat pristup do spalne ci obývačky. je to však aj o sebadisciplíne, ked mu to raz zakážem nemozem mu to uz nikdy dovolit lebo si toto povolenie moze neskor udelit v mojej neprítomnosti sám a zbytocne sa "vdaka" mojej chybe budeme s psíkom hnevat. Ak je neskoro a psie chlpy sú vsade, moc mozností nemáte, v prvom rade vyprásit spinavú vec, potom skúsiť ručne alebo lepiacou páskou, dať oprať... Neviem o tom že by existoval zazracny roztok do ktorého ked namocite vec tak sa chlp rozpusti... ale keby ano tak by sa mi zisiel. :)
iveta.konstiakova
21.09.10,07:37
v ikei alebo kazdom inom papiernictve,maju taky valcek s lepiacimi paskami.ked mam nieco na sebe,prejdem tym po sebe a hotovo som cista - mame kokra,ktorý úžasne plzne.tak aj navsteva je spokojna a aj my
alaya1
21.09.10,08:12
Moje rady su- obycajna lepiaca paska, pomoze okamzite, zachyti chlpky z osatenia.
Inak rada pre tych, co maju psov s podsadou- kupte a pouzivajte FURMINATOR, je to uzasna pomocka na vycedsavanie podsady, pes potom plzne minimalne, alebo vobec.
Ukazka prace s furminatorom
http://www.youtube.com/watch?v=SPyVWbYwAUw
veronat
17.10.10,19:33
FURMINATOR pouzivam, je to skvela vec.
Salinka
14.03.11,09:15
no teda , ten FURMINÁTOR to je vec :) Dúfam, že to funguje aj na mačku ... ľudia , máme doma kocúra , obrovského bieleho , má asi 8 kg ale je hluchý ako peň a keď sa zľakne čo je dosť často , tak z neho v momente padá záplava chlpov ... sú všade , už sa bojím aj konzervu otvoriť ... a syn nosí výlučne čierne veci , vraví síce že aspoň má svojho miláčika stále zo sebou , ale ja sa nadriem ako kôň . Valčeky používam a tie nátačky alebo loptičky rozhodne vyskúšam :) Vďaka za všetky rady , ste super :D