Steeve
08.05.05,21:08
Cau som tu novy a neviem ako to tu chodi dufam ze pomozes.
mam problem s jednouo fa vystavenu v 4 mesiaci 2004 ta firma v sucastnosti nema financie na vyplatenie fa. Majitel mi tvrdi ze mu mam urobit dobropis na fa. a ja mam urobit novu fa v tej istej cene ale na druhu jeho firmu je to vobec možne? vdaka
ondrejvla
08.05.05,19:43
Ak som dobre pochopila, tvoj šéf má viac firiem,vystavil si faktúru v jednej z jeho firiem a teraz sa rozhodol, že nie ľavá ale pravá- áno?
Ak áno, - na ktorú firmu máš zmluvu, alebo objednávku? Alebo takto, skús sa dohodnúť s odberateľom, že tú faktúru obaja stornujete a vystavíš novú z firmy, z ktorej chce šéf, alebo to potom rieš tým dobropisom. Ale čo vlastne chceš, musíš napísať zrozumiteľnejšie.
Steeve
08.05.05,19:58
Je to trochu inac ja som SZČO a vystavil som fa. Ta firma nema financie a tak mi chce tu fa vyplatit z inej firmy maliteľ je ten isty len ma dve firmy.
jasa
08.05.05,20:04
Ja by som stornovala tuto fakturu a vystavila na novu firmu, ale musi to sediet aj s objednavkou na vykon prac a prace by mali byt vykonane pre druhu firmu...tak, aby to sedelo. Takze obojstrannne by ste to mohli vyriesit.
ondrejvla
08.05.05,20:06
Je to trochu inac ja som SZČO a vystavil som fa. Ta firma nema financie a tak mi chce tu fa vyplatit z inej firmy maliteľ je ten isty len ma dve firmy.Tak potom aký problém! Dohodni sa s majiteľom tých firiem, že tá faktúra akoby ani nebola, zničte ju vzájomne a vystav novú na firmu, ktorú chce on! Alebo urob ako ti navrhuje - dobropis! U teba aj u neho to bude mínusom a nová fa bude plusom.
jasa
08.05.05,20:07
A ked tak uvazujem..nech vyberie peniaze v hotovosti z druhej firmy a nech ta vyplati a on sam nech si to uz da do poriadku vo svojich firmach. Nevidim v tom ziaden problem.
Steeve
08.05.05,20:15
a ko to je potom s DPHčkou ?
Steeve
08.05.05,20:17
To som mu navrhol aj ja len on s tym nesuhlasi. DU s tym nebude mat problém?
jasa
08.05.05,20:18
Uplatnis si DPH na vystupe pri vystaveni faktury. Uhrada nato nema vplyv.
jasa
08.05.05,20:20
Tak musis zobrat prvy variant- prisposobit doklady. Tak ako ti poradila Vlasta.
ondrejvla
08.05.05,20:20
Uplatnis si DPH na vystupe pri vystaveni faktury. Uhrada nato nema vplyv.
Na výstupe sa DPH neuplatňuje!!! Tam je daňová povinnosť!
Steeve
08.05.05,20:20
Ale ja ju už mam v učtovnictve zaevidovanu. Podía mna to sa da len cez dobropis, alebo je este neaky iny spôsob? Vďaka za rady.
jasa
08.05.05,20:23
ano, Vlasta, dakujem.. takto to bolo myslene..:-) len zle napisane..
ondrejvla
08.05.05,20:25
Ale ja ju už mam v učtovnictve zaevidovanu. Podía mna to sa da len cez dobropis, alebo je este neaky iny spôsob? Vďaka za rady.
Ty vedieš podvojné účtovníctvo? Tak teda dobropis a mínusom! Ale mám pocit, že už ani nevieš, čo ti kto poradil, tak ešte raz odporúčam prečítať všetky otázky a odpovede a vyber si pre seba najprijateľnejšiu.
jasa
08.05.05,20:27
ja by som ju bud dobropisovala alebo stornovala... aj to je mozne...
ondrejvla
08.05.05,20:34
To som navrhovala aj ja! Len mám pocit, že táto téma je rozsypaná v dvoch chlievikoch! Steeve, vieš kde máš hľadať?
Steeve
08.05.05,20:41
Som z toho zmätenmy a vediem JU. Na dobropis sa nemusi uvádzať aj dôvod? Nebudu mať kontrolori z DU pripomienky preco som to dobropisoval alebo stornoval?
ondrejvla
08.05.05,20:44
Som z toho zmätenmy a vediem JU. Na dobropis sa nemusi uvádzať aj dôvod? Nebudu mať kontrolori z DU pripomienky preco som to dobropisoval alebo stornoval?
Mám pocit, že nie len ty máš z toho zmätok, ale aj ja!
Vedieš JÚ a máš to zaúčtované? A ako prosím ťa?! Veď do PD sa účtuje len úhrada! Ak myslíš vystavenú fa v knihe, to ešte nie je zaúčtovanie? Alebo ja už nič neviem i napriek mojim skúsenostiam?! Jednoducho to nechápem!
jasa
08.05.05,20:45
nie, nebudu..jednak je clovek tvor omylny.. a jednak potrebujes dostat svoje peniaze. Či nie??...
ondrejvla
08.05.05,20:49
Daňový úrad s tým nič nemá, ty vystavíš dobropis, čo je mínusom na jednu firmu a na druhú vystavíš faktúru. Prvá faktúra a dobropis, to máš DPH nula, až z tej druhej sa ti ráta daňová povinnosť!
Steeve
08.05.05,20:55
Daňový úrad s tým nič nemá, ty vystavíš dobropis, čo je mínusom na jednu firmu a na druhú vystavíš faktúru. Prvá faktúra a dobropis, to máš DPH nula, až z tej druhej sa ti ráta daňová povinnosť!Už som trochu v obraze. Vďaka ,že ste tu.
ondrejvla
08.05.05,20:57
Rada som pomohla. Pekný večer a dobrú noc.
jasa
08.05.05,21:05
oki.. dobru noc...
Steeve
08.05.05,21:11
Vďaka dobru noc.
Zuzka
08.05.05,21:24
Ja by som doporučovala to ponechať tak ako si to vystavil. Ak má dodávateľ peniaze v tej druhej firme, nie je problém, aby si peniaze previedol a Tebe faktúru uhradil.
ondrejvla
08.05.05,21:29
Lenže Zuzka, ten majiteľ druhej firmy asi príliš špekuluje, alebo sa stavia na zadné, alebo... no veď nejaké skúsenosti už máme. Len aby mu to vôbec zaplatil!
Zuzka
08.05.05,21:35
Vlasti, veď práve, ten majiteľ moc špekuluje, preto si myslím, že ak tam má peniaze, nech ich prevedie a zaplatí mu za tovaru, ktorý si u neho objednal. Odberateľovi človek do duše nevidí. :)
Steeve
08.05.05,21:55
Inac i v tom mate pravdu je to začarovaný kruh.