Bastian
28.09.08,19:21
Včera sme našli malú zlatučkú fenku. Pobehovala uprostred cesty a nám nedalo nechať ju tam. Ešte by ju niekto náhodou zrazil...

Už sme napísali aj na niektoré psíčkárske stránky, ale dám to aj sem. Náhodou ju nepoznáte? Prípadne keď sa nenájde majiteľ nechce ju niekto? Asi ju potom dáme do útulku. Je to nádherné asi 6 mes. šteniatko. Mala aj obojok, takže je možné že niekomu ušla. Tam kde sme ju našli sme sa pýtali jedného pána, či to nie je náhodou jeho. Povedal, že často vidí autá z ktorých niekto vyhodí psa... Takže je možné aj to, že ju už nechceli.

Povyťahovali sme jej kliešťov a aj sme ju okúpali. Zúbky má v poriadku a vyzerá byť zdravá. Je veľmi bystrá, šikovná, skáče ako strunka, rada sa hrá s loptičkou a má aj dobrý apetít... takže psík ako lusk. Do domu či do bytu. Je spoločenská a aj v aute sa správala veľmi pokojne. Keď sa tu nájde niekto s dobrým srdcom komu sa zapáčila, nech sa mi ozve.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27821&d=1222623605
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27822&d=1222623629
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=27823&d=1222623656
DanielaSL
28.09.08,17:42
Má niekto srdce vyhodiť takého milého psíka? Dúfam, že sa stratila a majiteľ ju hľadá a dúfam aj nájde. Držím palce. Viem čo to je mať doma psíka.
Bastian
29.09.08,10:57
Nikomu nechýba?
Nikto ju nechce?
Bastian
29.09.08,15:17
Zajtra ráno ju asi zoberiem do útulku.
dadkapo
29.09.08,16:18
Ahoj prosím ťa odkiaľ si?! Jednoznačne keď mal psík kliešte tak o ňho nebolo dlhšie starané. Ja som z OZ priateliazvierat - je to niečo podobné slobode zvierat. Tak len napíš odkiaľ si a keď tam máme nejakého človeka tak ti dám na ňu kontakt a tá sa už o psíka postará. A neviem či si uverejnil psíka na milacikovia.sk, psysos.sk, a psiadusa.sk???
Bastian
30.09.08,07:45
Oceňujem Tvoju pomoc Dadkapo. Daj mi vedieť, či sa Ti podarilo niekoho nájsť.
Ak sa do večera nikto neohlási, tak ju už naozaj zajtra zoberiem do útulku.
Bastian
01.10.08,18:52
Ešte som ju (naozaj:)) nezobral do útulku. Pár dní ešte vydržíme. S Dadkapo sa snažíme nájsť niekoho kto by ju chcel. Keď sa niekto nájde nech píše...
pasuliatko
01.10.08,20:08
krásna fenka, keby sme nemali doma toho nášho brala by som. nechapem ako niekto môžemať srdce vyhodiť maleho psika. to je jak keby niekto vyhodil decko. len ludia si neuvedomujú často,že pes nie je hračka ale je to živý tvor, o ktorého sa je treba postarať. a tiež nenávidí ľudí čo im ubližujú :( dúfam,že sa nájde dobrá duša čo si ju vezme domov a prežijú spolu krásny život
Bastian
01.10.08,20:22
Už ju pozrel aj veterinár a povedal, že je zdravá a že môže mať cca 8-9 mes. Páčila sa aj jemu veľmi, tak som mu ju ponúkol či ju nechce:). Na to mi on povedal, že za ním prišli so šiestimi šteniatkami aby ich utratil. Odmietol to a teraz hľadá pre nich aj on nejaké dobré duše.
arizona
01.10.08,20:27
Ešte som ju (naozaj:)) nezobral do útulku. Pár dní ešte vydržíme. S Dadkapo sa snažíme nájsť niekoho kto by ju chcel. Keď sa niekto nájde nech píše...

A čo skúsiť dať inzerát do novín? Ja vždy dávam na mačiatka:). Vždy bol záujem,ešte aj si vyberám,aby som mala istotu,že sú u dobrých ľudí.

Tá fenočka je naozaj zlatá,bolo by jej škoda v útulku:mee:,keď nevieš,ako skončí.Držím palčeky!:)
willma
02.10.08,04:55
je to pekné psíča, stále som v pokušení, ale momentálne to nie je reálne, nemalo by u mňa kľudný domov :-(, aj keď nejaké psisko v domácnosti mi moc chýba.
Bastian
02.10.08,05:09
je to pekné psíča, stále som v pokušení, ale momentálne to nie je reálne, nemalo by u mňa kľudný domov :-(, aj keď nejaké psisko v domácnosti mi moc chýba.
Je pekné aj šikovné. Nemá problém ani s pobytom v aute ani v byte.
Ak sa rozhodneš že ju chceš, tak mi napíš.
... a možno práve ono vytvorí kľudný domov. Také psíča dokáže zázraky:)
willma
02.10.08,05:27
Je pekné aj šikovné. Nemá problém ani s pobytom v aute ani v byte.
Ak sa rozhodneš že ju chceš, tak mi napíš.
... a možno práve ono vytvorí kľudný domov. Také psíča dokáže zázraky:) to ja viem, som dlhoročná psíčkarka. Ale momentálne mám tak hektické obdobie, že by bolo chúďa viac samé ako s nami a z predpokladanou zmenou zamestnania, ktorú som rozbehla to bude ešte horšie. Stal by sa z toho jeden nešťastný kus psa samotára, odkázaného čakať celý deň, kým sa dokotúľame domov. :(
arizona
02.10.08,05:35
to ja viem, som dlhoročná psíčkarka. Ale momentálne mám tak hektické obdobie, že by bolo chúďa viac samé ako s nami a z predpokladanou zmenou zamestnania, ktorú som rozbehla to bude ešte horšie. Stal by sa z toho jeden nešťastný kus psa samotára, odkázaného čakať celý deň, kým sa dokotúľame domov. :(
Možno Ti ho Bastian zatiaľ postráži, pokým preklenieš začiatky v novej práci;)
Niet nič krajšieho,ako keď sa vratiš unavená z práce a vytešený hafanko ťa víta medzi dvermi.Všetka únava je zrazu fuč.:)
Bastian
02.10.08,05:48
Možno Ti ho Bastian zatiaľ postráži, pokým preklenieš začiatky v novej práci;)
Niet nič krajšieho,ako keď sa vratiš unavená z práce a vytešený hafanko ťa víta medzi dvermi.Všetka únava je zrazu fuč.:)
Keď to Willma stihne do pár dní, tak v pohode počkám. Ešte počkám pár dní hádam sa nejaký dobrák nájde, koho poteší také stvorenie. Je naozaj rozkošná...
mirpo
02.10.08,06:10
Keď to Willma stihne do pár dní, tak v pohode počkám. Ešte počkám pár dní hádam sa nejaký dobrák nájde, koho poteší také stvorenie. Je naozaj rozkošná...
Bastian prilož prosím viac fotiek. Kolegynka zháňa havinka, možno sa chytí :D
Predpokladáš, že to bude veľký psík?
Vnúčatká kolegynku už naháňajú, lebo pred pár mesiacmi prišli o havka, tak možno práve táto...:) A ona vraví že v dome je smutno bez psíka.
willma
02.10.08,06:25
Bohužiaľ tentokrát ma nezlomí nikto, som síce šialenec, čo sa týka psov, ale skutočne by havka nemala teraz vhodné podmienky. Bastian budeš musieť počkať na niekoho iného :-).
bonita
02.10.08,13:08
Neviem do ktoreho utulku ju planujes dat, ale, hoci zrejme info uz mas, niektore kvazi utulky psov utracaju. Pr. sa tam psikom ktovie ako nevenuju, nevencia. Tak ak ju privatne neumiestnis, aspon nech ide do slusneho utulku.

Neviem ako ty, no psici sa do utulku davaju po par dnoch tazko. Chcem tym len povedat, ze ti nezavidim rozhodovanie.

No drzim palce a dufam, ze sa predsa len niekto najde.
Eulalia
02.10.08,17:07
Bastian prilož prosím viac fotiek. Kolegynka zháňa havinka, možno sa chytí :D
Predpokladáš, že to bude veľký psík?
Vnúčatká kolegynku už naháňajú, lebo pred pár mesiacmi prišli o havka, tak možno práve táto...:) A ona vraví že v dome je smutno bez psíka.
Myslím, že havinka už nebude väčšia. Ak veterinár povedal, že má 8-9 mesiacov, asi už dorástla. Ani labky nemá veľké, to tiež naznačuje, že nebude veľká. V tomto veku sú absolútne rozkošné. Už sa ľahúčko učia hygienyckým návykom a rýchlo sa učia poslúchať. Ak vycítia, že ich človek ľúbi, tak za tú lásku sú schopné všetkého.
Bastian
02.10.08,17:35
Taká je vrtká, že je problém ju odfotiť:).
willma
02.10.08,19:18
Taká je vrtká, že je problém ju odfotiť:). A možno sa jej tak zapáčilo, že ti robí prieky a nechce sa dať odfotiť,len aby mohla zostať :D
Bastian
02.10.08,19:26
A možno sa jej tak zapáčilo, že ti robí prieky a nechce sa dať odfotiť,len aby mohla zostať :D
Vidíš... to ma nenapadlo :)
durisovad
02.10.08,19:37
No, len aby to potom nedopadlo ako u nas - vnucka si k nam priviezla na prazdniny fenku, vraj este steniatko. Nasmu psovi sa tak zapacila, ze koncom novembra mali od fenky-steniatka sedem malych psikov. Jeden z nich je u nas uz sedem rokov.
DanielaSL
12.10.08,07:38
Bastian aký je ďaľší osud havinky ?
Bastian
12.10.08,07:46
Bastian aký je ďaľší osud havinky ?
Lepšie to ani dopadnúť nemohlo. Našli sa fajn ľudia, ktorí boli z nej nadšení. Už z toho ako ju prijali bolo vidieť, že sa bude sa mať ako v bavlnke.:)
DanielaSL
12.10.08,07:52
Lepšie to ani dopadnúť nemohlo. Našli sa fajn ľudia, ktorí boli z nej nadšení. Už z toho ako ju prijali bolo vidieť, že sa bude sa mať ako v bavlnke.:)

A ja som sa bála , že skončila v útulku. Mám radosť, že šteniatko tak dopadlo. Super. Ak o nej budeš v budúcnosti niečo vedieť , daj vedieť aj nám.
Bastian
12.10.08,08:08
A ja som sa bála , že skončila v útulku. Mám radosť, že šteniatko tak dopadlo. Super. Ak o nej budeš v budúcnosti niečo vedieť , daj vedieť aj nám.
Do útulku sme ju nechceli dať, lebo by jej tam asi bolo smutno (aj nám). Predvčerom ju moja žienka odovzdala ľuďom, s ktorými si hneď padli do oka. Oni majú doma také isté psíča, takže budú ako dvojičky:).

Keď budeme mať v budúcnosti nejaké foto, tak ho sem určite priložíme.
Bastian
12.10.08,08:30
Za to, že má hafan nový domov chcem poďakovať dadkapo (ona ich našla) a všetkým, ktorí pomáhali hľadať a ktorí držali palce.
dadkapo
12.10.08,08:35
Ahojky ahojky tú sú fotečky Kalli, Marči je super dobre sa o malú postará... Má mi potom ešte poslať nejaké fotky tak ich tu hodím...
DanielaSL
12.10.08,08:54
Jáj tá je rozkošná..verím, že jej bude dobre. Inak susedia majú podobnú havinu...ja ju volám, že Brechalka....lebo ako počuje niekoho na schodoch , tak hneď vybrechuje. Ale nikomu to v paneláku nevadí.
Rozalka
12.10.08,12:07
Budem trochu mimotemy, chcem sa podeliť s podobným príbehom z rodiny. Jeden príbuzný natrafil u známych na psíka, ktorý tam bol "odložený" dočasne, pretože jeho majitelia ho nemohli držať v paneláku - sťažovali sa susedia, že má veľmi silný štekot - tak ho dali k známym do rodinného domu.

Môj príbuzný si s týmto psíkom ihneď padli do oka, slovo dalo slova a vzal si ho. Psík bol nesmierne rád a to ešte nevedel, do akej roztomilej rodinky sa dostane. Aj manželka príbuzného si ho hneď zamilovala.
Neskôr sme zistili, že aj Osud to chcel takto: psík mal už meno a to také, ktorého meniny sa oslavujú v deň narodenín pani domu, a zas narodeniny psíka a narodeniny jedinej dcéry nových majiteľov sa oslavujú v ten istý deň.
Je to náhoda?
dadkapo
12.10.08,12:56
No to je dobré;) neviem či to je náhoda alebo bol to ten osud psíka. No ja som veľmi rada, keď osudy psíkov končia práve takto...

www.priateliazvierat.sk
Dav
14.10.08,03:18
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac milujem svojho psa. ( M. Twain)
ludmila12
14.10.08,06:04
Tak keď mimo tak úplne. :--- Mne môj psík dá aj pusu. Lúčime sa tak, že jej potrasieme labkou a povieme nech stráži, že sa vrátime. Keď prídeme pozdravíme sa. Rozprávame sa spolu a väčšinou nájdeme spoločnú reč. Vadí to niekomu? Zdá sa to nenormálne? No a čo, je to tiež mysliaci, milujúci a chápajúci tvor ktorý viac dáva ako berie, čo dokáže len velmi velmi málo ludí. Je to rovnocenný člen rodiny. :) Ludka
Elena Navrátilová
14.10.08,06:59
Nerobte tu mrník takýmito príspevkami......táto téma bola založená kvôli niečomu inému.

A bodaj by sa tu našli viacerí, ktorí by chceli tak pomôcť nemej tvári ako Bastian.
Chobot
14.10.08,07:11
... upratané.:cool:
hanelie
14.10.08,08:03
od: Bastian
Do útulku sme ju nechceli dať, lebo by jej tam asi bolo smutno (aj nám). Predvčerom ju moja žienka odovzdala ľuďom, s ktorými si hneď padli do oka. Oni majú doma také isté psíča, takže budú ako dvojičky:).

Keď budeme mať v budúcnosti nejaké foto, tak ho sem určite priložíme.
ďakujem, že si ......................:)
dadkapo
14.10.08,14:29
No ako tak pozerám sa nám to tu rozrástlo na psíčkarsky kútik:)
pozrite si našu stránku www.priateliazvierat.sk máme tam mnoho zaujímavých vecí čo sa týka ochrany zvierat
Bastian
14.10.08,16:27
ďakujem, že si ......................:)
Neurobili sme nič extra. Iba sme ju naložili do auta a odniesli si ju domov... Majiteľa jej našla Dadkapo. Ona urobila pekný čin (aj ostatní čo sa snažili nájsť pre ňu domov) a tiež tí, čo jej dali nový domov.
V máji som mal pekný zážitok. Našli sme psíka s podobným osudom, ale toho sme dali rovno do útulku. Vlastne ten psík si našiel nás. Zastavil som na kraji cesty, lebo som telefonoval, okno som mal otvorené a zrazu mi tam začala skákať malá potvorka. Otvoril som dvere a ona mi vbehla rovno pod nohy k pedálom... Schúlila sa a ani sa odtiaľ nehla...:)

Je smutné vidieť na ceste zrazeného psa...