p3k83
28.09.08,20:07
Dobrý deň, chcem Vás všetkých skúsených požiadať o rady.. Výživné stanovené súdom platím načas, no ako je uvedené v rozsudku ( do rúk matky ) . No X-manželka mi hrozí súdom a všetkým naokolo vraví, že jej neplatím. Neviem ako dokázať, že jej platím. Už viac krát som ju žiadal o číslo účtu, na ktoré by som jej peniaze posielal, no dodnes mi to číslo nedala. Som zodpovedný otec nepovediac o X-manželke, ktorá si v poslednom čase rada vypije a potom ma osohuje ako najväčšieho grázla. Čo stým? pomoc poradte mi prosím.
JankaO
28.09.08,18:12
Dobrý deň, chcem Vás všetkých skúsených požiadať o rady.. Výživné stanovené súdom platím načas, no ako je uvedené v rozsudku ( do rúk matky ) . No X-manželka mi hrozí súdom a všetkým naokolo vraví, že jej neplatím. Neviem ako dokázať, že jej platím. Už viac krát som ju žiadal o číslo účtu, na ktoré by som jej peniaze posielal, no dodnes mi to číslo nedala. Som zodpovedný otec nepovediac o X-manželke, ktorá si v poslednom čase rada vypije a potom ma osohuje ako najväčšieho grázla. Čo stým? pomoc poradte mi prosím.

Posielať to poštovou poukážkou.
Chobot
28.09.08,18:45
Dobrý deň, chcem Vás všetkých skúsených požiadať o rady.. Výživné stanovené súdom platím načas, no ako je uvedené v rozsudku ( do rúk matky ) . No X-manželka mi hrozí súdom a všetkým naokolo vraví, že jej neplatím. Neviem ako dokázať, že jej platím. Už viac krát som ju žiadal o číslo účtu, na ktoré by som jej peniaze posielal, no dodnes mi to číslo nedala. Som zodpovedný otec nepovediac o X-manželke, ktorá si v poslednom čase rada vypije a potom ma osohuje ako najväčšieho grázla. Čo stým? pomoc poradte mi prosím.

Do vlastných rúk neznamená, že je to musíš dať do ruky v hotovosti. Môžeš to poslať aj tou poštou na jej meno - do vlastných rúk znamená, že poštovú poukážku môže dostať vyplatenú len ona osobne.

Ak nemáš doklad, že si jej dával peniaze a nemáš na to ani svedkov, tak si v dosť zlej situácii. Keby bola mrcha, tak v pohode vytiahne z teba tie peniaze ešte raz.

A keď si jej to už dával do ruky, tak na tvojom mieste by som bol pýtal aspoň podpis na nejakom papieri, že prevzala čiastku XXX SKK.
p3k83
29.09.08,02:37
Ďakujem za odpovede, no mrcha nebola ale začína byť, pretože ževraj sa moc starám o malú, keď som snou cez výkend. No našťastie som jej platil iba nejaký 1,5 roka odkedy niesme spolu, takže keby aj žiadala tie peniaze ešte raz, tak jej ich aj ked nerád, ale zaplatím. Tou poštovou poukážkou, to ma ešte nenapadlo, asi som zaspal dobu :). A ešte jdna otázka, má to na výživné nejaký vplyv, kedže ona ich dá sa povedať nepoužíva pre malú ale pre seba? Malá chodí zanedbaná, stále rovako oblečená...... Platím jej mesačne 2000,- sk a myslím že za tie peniaže jej može každý mesiac platiť dosť veľa vecí. Dá sa nejako dokázať že zanedbáva starostlivosť? Na toto svedkov mám, aj nato ž, že chodí opitá a malú neháva po večeroch samú doma. Dá sa toto nejako riešiť? Už som prečítal veľa článkov, ale vždy som sa dočítal iba chyby so strany otca...
willma
29.09.08,04:35
Ďakujem za odpovede, no mrcha nebola ale začína byť, pretože ževraj sa moc starám o malú, keď som snou cez výkend. No našťastie som jej platil iba nejaký 1,5 roka odkedy niesme spolu, takže keby aj žiadala tie peniaze ešte raz, tak jej ich aj ked nerád, ale zaplatím. Tou poštovou poukážkou, to ma ešte nenapadlo, asi som zaspal dobu :). A ešte jdna otázka, má to na výživné nejaký vplyv, kedže ona ich dá sa povedať nepoužíva pre malú ale pre seba? Malá chodí zanedbaná, stále rovako oblečená...... Platím jej mesačne 2000,- sk a myslím že za tie peniaže jej može každý mesiac platiť dosť veľa vecí. Dá sa nejako dokázať že zanedbáva starostlivosť? Na toto svedkov mám, aj nato ž, že chodí opitá a malú neháva po večeroch samú doma. Dá sa toto nejako riešiť? Už som prečítal veľa článkov, ale vždy som sa dočítal iba chyby so strany otca... Skús sa obrátiť na sociálku a doporuč aj vypočutie svedkov, určite budú postrehy zo škôlky, prípadne školy. Skús zabojovať o zverenie do svojej výchovy- ale toto len s právnikom.