rohff11
28.09.08,20:29
Ako môžete sledovať v poslednej dobe a dosť často si ľudia musia, resp. sú nútení si požičať, od bánk alebo iných subjektov, aké máte s týmto skúsenosti?

Vie niekto aké a kde sú najnižšie úroky, v ktorej banke?
Braňo
29.09.08,09:24
príliš všeobecná otázka. výška úrokov závisí od Tvojej bonity, príjmu, možnosti ručenia a pod.
ROBIN111
29.09.08,18:36
Aktuálne úrokové sadzby si môžeš pozrieť na stránkach w w w. etrend.sk v sekcií
Osobné financie - Moje úvery - Prehľad úročenia úverov pre obyvateľstvo.
mladymuz
29.09.08,18:44
Ako môžete sledovať v poslednej dobe a dosť často si ľudia musia, resp. sú nútení si požičať, od bánk alebo iných subjektov, aké máte s týmto skúsenosti?

Vie niekto aké a kde sú najnižšie úroky, v ktorej banke?

prečo myslíš že musia alebo sú nútení. Určitým spôsobom áno, ale všetko funguje na báze dobrovoľnosti.
Obávam sa však, že na túto otázku odpoveď ktorá by bola uspokojivá nedostaneš.
Viera Klimentová
30.09.08,07:04
Pravdaže, univerzálna rada neexistuje. Mnohí sa dostannú do finančnej krízy, alebo potrebujú kúpiť drahú vec a nemajú peniaze. Vtedy nastupuje psychologický moment typu - "teraz a hneď, ba až domov". Ľudia často neuvažujú čo príde potom. Stačí jedna nesplatená splátka.
Jediná rada, ktorú by som vedela dať, je, pokiaľ nemáš stabilné a perspektívne zamestnaníe s dobrým ohodnotením - žiadnu vyššiu pôžičku si dnes neber, hlavne nie takú, kde dávaš do záruky nehnuteľnosť - byt alebo dom. Exekútori nastúpia ako supy a ani nevieš ako ostaneš bez peňazí aj bez strechy nad hlavou.
ROBIN111
30.09.08,18:56
Pravdaže, univerzálna rada neexistuje. Mnohí sa dostannú do finančnej krízy, alebo potrebujú kúpiť drahú vec a nemajú peniaze. Vtedy nastupuje psychologický moment typu - "teraz a hneď, ba až domov". Ľudia často neuvažujú čo príde potom. Stačí jedna nesplatená splátka.
Jediná rada, ktorú by som vedela dať, je, pokiaľ nemáš stabilné a perspektívne zamestnaníe s dobrým ohodnotením - žiadnu vyššiu pôžičku si dnes neber, hlavne nie takú, kde dávaš do záruky nehnuteľnosť - byt alebo dom. Exekútori nastúpia ako supy a ani nevieš ako ostaneš bez peňazí aj bez strechy nad hlavou.
Nemyslím si, že by to s tou nesplatenou splátkou bolo také horúce. Banka nemá záujem okamžite exekuovať založený majetok a v prípade dočasnej neschopnosti splácať úver je možné dohodnúť sa na odložení splácania.