Dáša_
28.09.08,20:37
Dnes som niekde zachytila informáciu, že výchovy, t.j. telesná, výtvarná, hudobná sa opätovne známkuju?

Viete mi to niekto potrvdiť, prípadne vyvrátiť?
Heni
28.09.08,19:14
Dnes som niekde zachytila informáciu, že výchovy, t.j. telesná, výtvarná, hudobná sa opätovne známkuju?

Viete mi to niekto potrvdiť, prípadne vyvrátiť?
predvlani som sa o to zaujímala, tiež to mal syn raz známkované a nasl. šk. rok už len "absolvoval" - vtedy mi na ZŠ povedali, že to si škola určuje, podľa toho, ako to odhlasujú na školskej rade zástupcovia rodičov - a či to vôbec niekto z nich na tej školskej rade navrhne...
neviem, či sa to odvtedy nezmenilo.
Dáša_
28.09.08,19:21
Vďaka za odpoveď. Zaujíma ma to hlavne v súvislosti so školskou reformou, ktorá štartovala.
katica.vargova
29.09.08,11:00
Známkovanie výchov je internou otázkou školy. Na prvom zasadnutí RADY ŠKOLY sa odsúhlasí alebo neodsúhlasí klasifikácia výchov učiteľmi. Každopádne sa nezapočítava do priemeru známok. Myslím si, že ani naštartovanie šk. reformy nebude mať na klasifikáciu vplyv.
Dáša_
29.09.08,14:06
Ďakujem. Zajtra máme rodičovské, tak snáď sa dozviem.
Heni
05.10.08,17:10
Ďakujem. Zajtra máme rodičovské, tak snáď sa dozviem.
dozvedela? ako to dnes beží s výchovami? ;)
Dáša_
05.10.08,17:20
dozvedela? ako to dnes beží s výchovami? ;)

Dozvedela. Záleží na školskej rade, či jak sa volá ten orgán, kde sú aj rodičia, ako sa dohodnú.
U nás sa dohodli, že sa neznámkuje.
jaros5
06.10.08,17:12
Výchovy sa neznámkujú na 1. stupni ZŠ (1. až 4. ročník) hodnotia sa slovne. Na vysvedčení majú žiaci uvedené absolvoval, resp. neabsolvoval.
Na 2. stupni sa známkujú, alebo neznámkujú; Záleží od požiadaviek rodičov a škole, či požiadavky akceptuje, alebo nie;
Pre mňa je nepochopiteľná táto schizofrénia.
Zaujíma ma názor odborníkov, aj laikov na túto tému.(HLAVNE RODIČOV)
Podľa mňa by sa nemali klasifikovať. Poznám veľa dôvodov prečo ich neznámkovať a zatiaľ som nepočul ani jeden rozumný, ktorý by obhájil známkovanie ktorejkoľvek výchovy.
Heni
07.10.08,14:04
predvlani som sa o to zaujímala, tiež to mal syn raz známkované a nasl. šk. rok už len "absolvoval" - vtedy mi na ZŠ povedali, že to si škola určuje, podľa toho, ako to odhlasujú na školskej rade zástupcovia rodičov - a či to vôbec niekto z nich na tej školskej rade navrhne...
neviem, či sa to odvtedy nezmenilo.


Dozvedela. Záleží na školskej rade, či jak sa volá ten orgán, kde sú aj rodičia, ako sa dohodnú.
U nás sa dohodli, že sa neznámkuje.

mno, tak sa za tie dva roky na tomto v podstate nič nezmenilo... reforma-nereforma... ;)
aja7777
20.10.08,03:57
Záleží na škole, či sa známkuje, alebo nie.Ale podla novej reformy sa začína známkovať v piatom ročniku tromi stupňami 1 2 3
jaros5
21.10.08,10:50
Záleží na škole, či sa známkuje, alebo nie.Ale podla novej reformy sa začína známkovať v piatom ročniku tromi stupňami 1 2 3
Uveď nejaký link, odkiaľ máš túto informáciu, už nejaký čas som mimo školstva a počujem to 1. x
riaditel
25.10.08,18:37
podľa ŠVP pre ISCED 2 sa výtvarna výchova povinne známkuje ...
riaditel
16.11.08,04:24
Podľa najnovších informáciíí z konferencie Združenia samosprávnych škôl Slovenska, ktoré sa uskutočnilo pred pár dňamiv Dolnom Kubíne, ŠVP do známkovania výchov nevnáša oproti minulosti nič nové, výchovy sa môžu, ale aj nemusia známkovať. Pozor však na nové celkové hodnotenie žiakov, kde sa môže stať, že budeme našich žiakov diskriminovať, keď im do celkového hodnotenia budeme počíať len známky z "nevýchovných" predmetov .....