k_katka16
29.09.08,06:54
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či je možné prepustenie zamestnanca z dôvodu porušenia disciplíny. Zamestnanec opustil pracovisko bez súhlasu nadriadeného, na druhý deň priniesol PN a na ďalší deň ho nadriadený pristihol vonku- nemal vychádzky a nebol ani u lekára, umýval si auto. či je možné okamžité skončenie pracovného pomeru, po skončení PN?
ďakujem
VERONIKA6
29.09.08,05:14
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či je možné prepustenie zamestnanca z dôvodu porušenia disciplíny. Zamestnanec opustil pracovisko bez súhlasu nadriadeného, na druhý deň priniesol PN a na ďalší deň ho nadriadený pristihol vonku- nemal vychádzky a nebol ani u lekára, umýval si auto. či je možné okamžité skončenie pracovného pomeru, po skončení PN?
ďakujem
Podľa mňa to nie je dôvod na okamžité skončenie pracovného pomeru.
Najskôr ho treba upozorniť na porušovanie pracovnej disciplíny.
Stina
29.09.08,05:18
súhlasím s Veronikou, a ak porušil liečebný režim môžeš mu krátiť náhradu.
k_katka16
29.09.08,06:32
aj ked je v skúšobnej dobe a to nie je prvý krát, už má jedno upozornenie. A ked cez víkend ho tiež videli. A teraz sme mu poslali kontrolu znova a nie je zasa doma? je to sústavné porušovanie PN.
Tweety
29.09.08,06:35
aj ked je v skúšobnej dobe a to nie je prvý krát, už má jedno upozornenie. A ked cez víkend ho tiež videli. A teraz sme mu poslali kontrolu znova a nie je zasa doma? je to sústavné porušovanie PN.
Ak je v SD môžete s ním ukončiť PP hocikedy, aj počas DPN.
drobeceva
29.09.08,06:36
aj ked je v skúšobnej dobe a to nie je prvý krát, už má jedno upozornenie. A ked cez víkend ho tiež videli. A teraz sme mu poslali kontrolu znova a nie je zasa doma? je to sústavné porušovanie PN.
Ale keď je to tak, tak môžte skončiť v skúš.dobe kedykoľvek a bez uvedenia dôvodu.
VERONIKA6
29.09.08,06:37
aj ked je v skúšobnej dobe a to nie je prvý krát, už má jedno upozornenie. A ked cez víkend ho tiež videli. A teraz sme mu poslali kontrolu znova a nie je zasa doma? je to sústavné porušovanie PN.
Keď je v skúšobnej dobe, môžeš s ním skončiť. Len mu písomne treba oznámiť, že s ním ukončujete pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu...... Žiadny dôvod netreba uvádzať.
Tweety
29.09.08,06:42
Ak je v SD môžete s ním ukončiť PP hocikedy, aj počas DPN.
Len doplním k môjmu príspevku: V prípade skončenia PP počas skúšobnej doby sa nejedná o výpoveď, ale o skončenie PP podľa § 72 ZP- skončenie PP v SD
k_katka16
29.09.08,08:25
Takže s nim sa da skončiť PP aj počas PN a tiež pri tom platí, že do 3 dní mu to oznámiť?
drobeceva
29.09.08,08:27
Takže s nim sa da skončiť PP aj počas PN a tiež pri tom platí, že do 3 dní mu to oznámiť?
ano, môže sa ukončiť aj počas PN, spravidla 3 dni pred ukončením mu treba oznámiť, že sa s ním končí PP v skúš.dobe.
Tweety
29.09.08,08:28
Takže s nim sa da skončiť PP aj počas PN a tiež pri tom platí, že do 3 dní mu to oznámiť? Áno, skončiť je možné aj počas DPN. Tie tri dni nie sú striktne dané, ale oznámiť skončenie PP je potrebné oznámiť písomne.
k_katka16
29.09.08,08:41
a ked s nim ukončíme prac.pomer, tak aký diel PN si necháme my a aký sa mu vráti. Takýto prípad som ešte nemala a aby bolo všetko OK. Dakujem
Tweety
29.09.08,08:52
a ked s nim ukončíme prac.pomer, tak aký diel PN si necháme my a aký sa mu vráti. Takýto prípad som ešte nemala a aby bolo všetko OK. Dakujem
Na jednotlivých dieloch je určené, ktorý na čo slúži. ( Nemám doklad k dispozíciii)