JurajO
29.09.08,08:01
Prosím, poraďte mi:
Môj svokor kúpil pred asi 30 rokmi pozemky, ktoré odvtedy užíva, ale nemá vlastníctvo zapísané na katastri. Vraj sa to za komunistov nedalo... (to nie je podstatné).

Teraz to chceme vysporiadať, lenže:
- V registri E je veľká parcela, na ktorej figuruje ako spolumajiteľ ten, od ktorého to svokor kúpil.
- V registri C je tá pôvodná parcela rozdelená na menšie podľa skutočného stavu, ako v skutočnosti v teréne tie parcely sú. A jednou z nich je parcela, ktorú kúpil svokor. Lenže táto parcela nemá založený LV.

Čo teraz? Nadobudnúť vlastníctvo vydržaním? Treba súhlas všetkých spolumajiteľov, ktorí figurujú na tej pôvodnej veľkej parcele?
Ďakujem
tiga22
29.09.08,06:19
..podstatné je či svokor má nejaký doklad o kúpe predmetného pozemku...pravdepodobne nie.. ak bude chcieť získať osvedčenie vlastníctva vydržaním myslím že bude naozaj potrebovať súhlas všetkých spoluvlastníkov....najlepšie zájsť za notárom a zistiť postup
JurajO
30.09.08,05:30
Vďaka tiga.

Myslím ale, že tiga v tom tiež nemá istotu, tak ako ja. Vie niekto s istotou, ako to je? Ďakujem
kacena26
30.09.08,06:23
Ahoj, máme taký istý problém, neexistuje doklad o kúpe pozemku a ako majiteľ figuruje stále predávajúci a pozemkovej knihe sa to nevie násť.U nás na dedine sa teraz robí konecne ROEP. tak sme tento pozemok dali do komisie - návrh na vyžiadanie nehnuteľnosti. k tomu potrebuješ čestné vyhlásenie že si vlastníkom pozemku a užívaš ho v dobrej viere. a svedectvo min. dvoch starších občanou, ktorý dosvedčia že si to v nejakom 1970 kúpil a vyplatil. poprípade ak ste vložili pozemok do JRD - to je náš prípad tak potvrdenie že ste brali na pozemok nájom. No a potom asi na základe tohoto ti dajú LV. este sme sa tak daleko nedostali.