lizbo
29.09.08,08:35
Zdravim, potreboval by som poradit. Kupili sme byt v novostavbe bytoveho domu. Stavba uz finisuje a stavebna firma od nas 110 000 na upravu a okolia stavby a vybudovanie technickej infrastruktury (pripojky na siete, cisticka odp. vod). A vymyslela si totak, ze podpiseme zmluvu o dielo, pricom predmetom zmluvy je terenna uprava okolia a vybudovanie parkovacieho miesta. O technickej infra tam nie je ani zmienka. A co je fest zaujimave, v stavebnom povoleni je len 17 miest a pocet bytov v bytovom dome je 24. Chcem sa teda opytat, co je vsetko sucastou bytu? Mozu si pytat zvlast peniaze za pripojky a cisticku? Mam moznost sa nejak branit? Kedy je byt bytom a mozu mi odovzdat neskolaudovany byt? (pretoze frima sa zacina vyhrazat, ze nam odovzda dokoncenu stavbu a pripojky a kolaudaciu si mame teda zabezpecit sami). Dakujem za pomoc a odpoved. (pripadne mozem zaslat relevantne zmluvy (o kupe bytu a o tych terennych pracach). Uz len pripajam, ze tu novu zmluvu odmietam podpisat, zatial som ju nepodpisal.