k-a-t-k-a
29.09.08,09:01
Ahojte mám otázku ohľadom výpovednej doby.Zamestnanec ktorý odpracoval u zamestnávateľa 15 rokov dal dvojmesačnú výpoveď.Teraz dva dni pred uplynutím výpovednej doby robí zamestnávateľ problémy, že u zamestnanca ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov je výpovedná doba 3 mesiace.Ale v ZP sa píše " ak je daná výpoveď zamestnancovi" teda ak dobre rozumiem ak dá zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi ktorý odpracoval viac ako 5 rokov tak je 3 mesačná výpoveď.
Tweety
29.09.08,07:02
Ahojte mám otázku ohľadom výpovednej doby.Zamestnanec ktorý odpracoval u zamestnávateľa 15 rokov dal dvojmesačnú výpoveď.Teraz dva dni pred uplynutím výpovednej doby robí zamestnávateľ problémy, že u zamestnanca ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov je výpovedná doba 3 mesiace.Ale v ZP sa píše " ak je daná výpoveď zamestnancovi" teda ak dobre rozumiem ak dá zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi ktorý odpracoval viac ako 5 rokov tak je 3 mesačná výpoveď.
Áno, ak výpoveď dal zamestnanec VD je stále 2mesačná. Zamestnáv. sa mýli, ak by bol dal výpoveď on, vtedy by to bolo tak, ako uvádza.

Pozri: §62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.
k-a-t-k-a
29.09.08,08:11
Ďakujem myslela som si že to správne chápem.SUPER