luzbetka
29.09.08,09:12
prosim o radu,

mame budovu v najme, dali sme na nej zapojit plynovu pripojku. Cena kotla je 70 000, ostatny material je 100000, montazne prace su 100000. Spolu na fakture je 270000 bez Dph.Ako to mam zaradit, ako technicke zhodnotenie budovy,alebo ako opravy budovy. Neviem ci majitel bude suhlasit aby sme to odpisovali ako TZ, pretoze sa mu zvysi nepenazny prijem za rok 2008, je nejaka ina moznost ako to dostat do nakladov....
luzbetka
02.10.08,14:44
prosim o odpovede, nikto mi nevie poradit.....
Vladimír Ozimý
03.10.08,06:32
stavebný zákon vám definuje čo je drobná stavba. V § 139b ods. 6 písm. b) definuje že drobnou stavbou je aj prípojka na verejné rozvodné siete, kde patrí aj plynová prípojka. T.j. ide o drobnú stavbu ktorá je zaradená v 3 odpisovej skupine.
kotol by som dal ako technické zhodnotenie budovy aelbo opravu ak ide o výmenu starého kotla za nový bez nových technických parametrov.
luzbetka
20.05.09,05:18
prosim o jasnu odpoved, mam na krku danovu kontrolu a potrebujem to este rychlo opravit, a dat do nákladov čo najviac.
ako by ste zauctovali: vymena kotla za novy, kominove teleso, trubky ku kureniu, plynomer, ocel. potrubie, ventile, včetko mam rozpisane na sumy a dalej
montáž plynového potrubia
tlakové skusky
spustenie kotla
montáž komínoveho telesa
sekacie práce
Sme v nájme na 10 rokov, čo z toho môžem dať do nákladov ihned pretože by som potrebovala utopiť toho čo najviac, a čo mám odpisovať ako technické zhodnotenie / ak máme zmluvu na 10 rokov, môžem to odpisovať 10 rokov?/
Veľmi prosím o rýchle odpovede
luzbetka
25.05.09,17:10
prosim, prosim o odpoved je to surne velmi
hrotko
26.05.09,07:33
prosim o jasnu odpoved, mam na krku danovu kontrolu a potrebujem to este rychlo opravit, a dat do nákladov čo najviac.
ako by ste zauctovali: vymena kotla za novy, kominove teleso, trubky ku kureniu, plynomer, ocel. potrubie, ventile, včetko mam rozpisane na sumy a dalej
montáž plynového potrubia
tlakové skusky
spustenie kotla
montáž komínoveho telesa
sekacie práce
Sme v nájme na 10 rokov, čo z toho môžem dať do nákladov ihned pretože by som potrebovala utopiť toho čo najviac, a čo mám odpisovať ako technické zhodnotenie / ak máme zmluvu na 10 rokov, môžem to odpisovať 10 rokov?/
Veľmi prosím o rýchle odpovede

Technické zhodnotenie by bolo, keby si menila kotol za kotol ale kvalitatívne iný (plynový za uhoľný a k tomu potom aj všetko príslušenstvo / fluidný za roštový).Prípadne komín : plechový za murovaný.
Inak všetko do nákladov.
luzbetka
29.05.09,05:19
tak som to zaradila, kotol som dala ako Im odpisovaný a ostatné som dala po položkách do nákladov. No uvidím čo na to daňová kontrola.
hrotko
29.05.09,10:42
tak som to zaradila, kotol som dala ako Im odpisovaný a ostatné som dala po položkách do nákladov. No uvidím čo na to daňová kontrola.

Asi : OK. :)
A keby nie - pošli ich za mnou :D :D
luzbetka
16.08.09,18:18
a je to tu, danova kontrola mi všetko vyhodila, že kotol vrátane všetkych nakladov na plyn. pripojku je tech. zhodnotenie, takže môžem to odpisovať iba so suhlasom najomcu. Neviem ako teraz z toho vyklučkujem, aby mi o tú čiastku ktoru som dala do nákladov nedorubili dan.