Ledu
29.09.08,09:59
Ahojte, prosim nema niekto z Vás vypracovanú SWOT analýzu nejakého podniku, ktorý sa zaoberá predajom výrobkov(to je jedno akých), potrebujem to súrne do školy. Prosím pomôžte :).
poisonkatka
29.09.08,08:03
urcite najdes nieco aj na webe..skus zadat do google-a, alebo skus na www.referaty.sk a pod.
Chobot
29.09.08,08:07
Ahojte, prosim nema niekto z Vás vypracovanú SWOT analýzu nejakého podniku, ktorý sa zaoberá predajom výrobkov(to je jedno akých), potrebujem to súrne do školy. Prosím pomôžte :).

Chceš s pýšiť cudzím perím??:D:D

Na SWOT analýzu nepotrebuješ nejaký elaborát, na to ti postačí jedna tabuľka - 2 stĺpce a 2 riadky a do každého si vymyslíš nejaké silné stránky, slabé stránky, možnosti a ohrozenia nejakého fiktívneho podniku. Budeš to mať rýchlejšie, než vyhľadávať nejakú hotovú analýzu. To firmy ani veľmi nezverejňujú.
Ledu
29.09.08,08:07
na googly som skusala, ale tam su same SWOTKY miest a obci, ziadnych konkretnych podnikov, ja potrebujem len vidiet ako to asi vyzera, nechcem to odkopcit.
Ledu
29.09.08,08:11
no nechcem sa popisit cudzim perim, ale ja to potrebujem na min. 10 stran, jasne ze neni problem si vymysliet nejake silosti, slabosti, prilezitosti a hrozby, tam ide skor o zadefinovanie trhov, makro a mikroprostredia, a taktiez vyrobkovej, cenovej, distribucnej a komunikacnej politiky podniku. takze to neni az take lahke...
Gabi03
29.09.08,08:12
na googly som skusala, ale tam su same SWOTKY miest a obci, ziadnych konkretnych podnikov, ja potrebujem len vidiet ako to asi vyzera, nechcem to odkopcit.

Čo tak niečo napísať, prilepiť to sem a vyžiadať si názory na konkrétnu vec?
misomiso
29.09.08,08:23
A co tak urobit SWOT Porady? Ved je tiez v konkurencnom prostredi :)
Ledu
29.09.08,08:25
no kazdopadne by to bolo zaujimave, ale potrebujem vyrobnu firmu a nie poskytujucu sluzby.
poisonkatka
29.09.08,08:28
no nechcem sa popisit cudzim perim, ale ja to potrebujem na min. 10 stran, jasne ze neni problem si vymysliet nejake silosti, slabosti, prilezitosti a hrozby, tam ide skor o zadefinovanie trhov, makro a mikroprostredia, a taktiez vyrobkovej, cenovej, distribucnej a komunikacnej politiky podniku. takze to neni az take lahke...

tak taketo nieco sme robili aj my v skole, ale netusim kde to mam
Ledu
29.09.08,08:32
tak taketo nieco sme robili aj my v skole, ale netusim kde to mam

tak ak by si to nahodou nasla, tak by si mi to mohla poslat? vdaka :-)
misomiso
29.09.08,08:54
Najlepsiu SWOT nasej firmy nam spravil nas konkurent. Koketuje s myslienkou s nami spolupracovat, tak nas zavolal k sebe do sidla firmy, posadli nas do zasadacky a pocas dvoch hodin popisali uplne vsetky tabule co tam mali, potom nam to dali este aj pisomne. To som ziral, co o nas vedia, v podstate vedeli o nas viac, ako my sami vieme. Maju tam na to cely tim ludi, co to pripravuje a informacie museli ziskavat urcite uz riadne vopred....

Ty si ale tazku hlavu nerob, ved tam mozes uvadzat same hausnumera, ak som to dobre pochopil, moze to byt fiktivna firma nie?
Braňo
29.09.08,08:58
A co tak urobit SWOT Porady? Ved je tiez v konkurencnom prostredi :)

Ja si myslím, že www.porada.sk (http://www.porada.sk) je bez konkurencie.
poisonkatka
29.09.08,09:12
tak ak by si to nahodou nasla, tak by si mi to mohla poslat? vdaka :-)

skusim sa pozriet, ak nezabudnem
Ledu
29.09.08,09:45
Najlepsiu SWOT nasej firmy nam spravil nas konkurent. Koketuje s myslienkou s nami spolupracovat, tak nas zavolal k sebe do sidla firmy, posadli nas do zasadacky a pocas dvoch hodin popisali uplne vsetky tabule co tam mali, potom nam to dali este aj pisomne. To som ziral, co o nas vedia, v podstate vedeli o nas viac, ako my sami vieme. Maju tam na to cely tim ludi, co to pripravuje a informacie museli ziskavat urcite uz riadne vopred....

Ty si ale tazku hlavu nerob, ved tam mozes uvadzat same hausnumera, ak som to dobre pochopil, moze to byt fiktivna firma nie?

Jasne, moze to byt fiktivna firma, vies ale ked niekto nevie co tam vlastne ma byt tak si take veci vymysla tazko. Tak preto som sa tu obratila na Vas s prosbou ci nahodou nema niekto nieco podobne. Aby som vedela co tam asi tak mam spomenut a co mam vymyslat :-)
Ledu
29.09.08,09:46
skusim sa pozriet, ak nezabudnem

To by bolo uplne super. Uz teraz Ti dakujem :-)
Andrej34
01.12.11,17:13
Dobrý večer. Potrebujem spraviť analýzu svojho obchodného plánu v bankovníctve v zmysle SWOT. Vôbec neviem ako to mám urobiť. Budem vďačný za akúkoľvek radu. Rady píšte do diskusie prosím, NIE na e-mail. Ďakujem.


Andrej34