janaGT
29.06.04,10:57
Prosím, je tu niekto, kto účtuje stavby domov na základe zmluvy o dielo???
accad
29.06.04,09:50
Skúste bližšie špecifikovať, čo potrebujete?
janaGT
29.06.04,10:49
Skúste bližšie špecifikovať, čo potrebujete?

Podľa §19 ods. 1 Pri dodaní stavby na základe ZoD alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby.
V Zmluve máme dohodnuté 3 zálohové platby:
1. zál.platba 50% do 7 dní po podpise zmluvy
2. zál.platba 30% do 7 dní po ukončení hrubej stavby
3. zál.platba 20% do 7 dní po odovzdaní stavby.
V podstate by som len chcela vedieť, či robím správne, keď odvediem DPH z prijatej zálohy a to v deň prijatia platby na účet. Podľa mňa sa v v tomto konkrétnom prípade nejedná o čiastkové plnenie, to by som musela mať na každú dokončenú prácu na stavbe odovzdávajúci protokol. Ten sa robí až po ukončení všetkých prác. A tento deň odovzdania bude aj dňom dodania z hľadiska DPH. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
McMarti
29.06.04,11:41
Podľa §19 ods. 1 Pri dodaní stavby na základe ZoD alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby.
V Zmluve máme dohodnuté 3 zálohové platby:
1. zál.platba 50% do 7 dní po podpise zmluvy
2. zál.platba 30% do 7 dní po ukončení hrubej stavby
3. zál.platba 20% do 7 dní po odovzdaní stavby.
V podstate by som len chcela vedieť, či robím správne, keď odvediem DPH z prijatej zálohy a to v deň prijatia platby na účet. Podľa mňa sa v v tomto konkrétnom prípade nejedná o čiastkové plnenie, to by som musela mať na každú dokončenú prácu na stavbe odovzdávajúci protokol. Ten sa robí až po ukončení všetkých prác. A tento deň odovzdania bude aj dňom dodania z hľadiska DPH. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.Janka aj naša firma ma takéto zmluvy o dielo a tiež po uhradení čiastkovej zalohy vystavujem našim odberateľom doklad kde je aj rozpísana DPH a deň plnenia je deň pripísania úhradyna náš účet. Nakoľko niektoré stavby sa vleču aj mesiace tak pri poslednej výslednej sa rozpíšu všetky zalohy aj s DPH ale s minusom takže do DPH mi ide len alikvotna čiastka pri poslednom vysporiadaní stavby.
janaGT
29.06.04,11:52
Janka aj naša firma ma takéto zmluvy o dielo a tiež po uhradení čiastkovej zalohy vystavujem našim odberateľom doklad kde je aj rozpísana DPH a deň plnenia je deň pripísania úhrady na náš účet. Nakoľko niektoré stavby sa vleču aj mesiace tak pri poslednej výslednej sa rozpíšu všetky zalohy aj s DPH ale s minusom takže do DPH mi ide len alikvotna čiastka pri poslednom vysporiadaní stavby.
Takže s uvádzaním dátumov zdaniteľného dodania na fa si nemusím robiť problémy. Zhrniem to:
zálohová fa - deň prijatia platby
vyúčtovacia fa - deň odovzdania stavby
A ešte jeden problém:
v 06/04 sme prijali zálohu na stavbu, z ktorej som odviedla DPH. A pár dní nato šéf urobil dodatok k zmluve, kde sa znížila cena zálohy. Čo teraz s DPH?
McMarti
29.06.04,12:03
Takže s uvádzaním dátumov zdaniteľného dodania na fa si nemusím robiť problémy. Zhrniem to:
zálohová fa - deň prijatia platby
vyúčtovacia fa - deň odovzdania stavby
A ešte jeden problém:
v 06/04 sme prijali zálohu na stavbu, z ktorej som odviedla DPH. A pár dní nato šéf urobil dodatok k zmluve, kde sa znížila cena zálohy. Čo teraz s DPH?
ak to máš v júni tak priznanie k DPH len podaš 25/7/2004. Vy chcete vracat peniaze? ak nie tak urob doklad k DPH k tej sume co ti poslali na účet.
janaGT
30.06.04,04:52
ak to máš v júni tak priznanie k DPH len podaš 25/7/2004. Vy chcete vracat peniaze? ak nie tak urob doklad k DPH k tej sume co ti poslali na účet.
Ja práveže musím peniaze vrátiť, nakoľko v dodatku sa dohodli na znížení zálohy. Ale na účet nám pár dní predt tým dodatkom prišla celá pôvodná suma zálohy. A teraz mi nie je jasné, či urobím dobropis, alebo ako ???
Zuzka
30.06.04,05:15
Urob ako napísala McMarti, ibaže čísla budú s mínusovým znamienkom čiže "dobropis". A peniaze vrátiš.
McMarti
30.06.04,05:46
Jani , ked budeš robiť doklad k tej fakture tak hned na nej by som urobila aj minusom o tu čiatku aby sa zhodovalo so ZoD. Tak by si to mala mať v poriadku.Dufam že peniaze si vratila ešte neto mesiac.
janaGT
30.06.04,05:53
Vďaka za rady. Snáď to bude O.K.