gogs
29.09.08,13:10
Zdravím Vás nevedel som kde zaradiť moju otázku, pretože som tu nový takže ak som netrafil tému tak sorry..........
Mám problém, šéf mi zhruba pred mesiacom povedal , že firma končí, ale s tým, že nevie povedať presný dátum ( o mesiac, o dva,o 15 dní, o pol roka).Zatiaľ mi nedal výpoveď a ani ja jemu.
Ja som jeho informáciu zobral na vedomie a začal si hľadať inú prácu...podarilo sa ibaže tam potrebujú aby som nastúpil čím skôr.....a teraz moja otázka:
Môžem ukončit pracovný pomer na základe §69 ods 3 ZP ????......vopred Vám ďakujem za odpovede a rady.......
Chobot
29.09.08,11:28
Zdravím Vás nevedel som kde zaradiť moju otázku, pretože som tu nový takže ak som netrafil tému tak sorry..........
Mám problém, šéf mi zhruba pred mesiacom povedal , že firma končí, ale s tým, že nevie povedať presný dátum ( o mesiac, o dva,o 15 dní, o pol roka).Zatiaľ mi nedal výpoveď a ani ja jemu.
Ja som jeho informáciu zobral na vedomie a začal si hľadať inú prácu...podarilo sa ibaže tam potrebujú aby som nastúpil čím skôr.....a teraz moja otázka:
Môžem ukončit pracovný pomer na základe §69 ods 3 ZP ????......vopred Vám ďakujem za odpovede a rady.......

Nie, to nie je dôvod na okamžité ukončenie PP.
Barbara
29.09.08,11:32
prečo § 69? okamžite nemáš dôvod skončiť prac. pomer. tam sú napísané taxatívne dôvody kedy sa môže okamžite skončiť PP, napr. na základe lekárskeho posudku, atď..... radšej skús použiť

tento § 60 -skončenie PP dohodou. dohodnúť sa s ním o dátumu skončenie PP

§ 60

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na
skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa
skončí dohodnutým dňom.
(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ
a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode
musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru,
ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný
pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných
zmien.
(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného
pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi



alebo keby nechcel súhlasiť, tak dať riadnu výpoveď s 2 mesačnou lehotou podľa §67
gogs
29.09.08,11:36
a co ak sa nebude chiet dohodnut????.......a mne by hrozilo ze mi ujde pracovna pozicia ktoru som si nasiel.........da sa to este najako inaac riesit????
Barbara
29.09.08,11:41
gogs
29.09.08,11:44
a mozem pocas dvojmesacnej vypovednej lehoty ..... nenastupit do zamestnania?.......aj po vycerpani zostavajucej dovolenky?(15dni)........hrozia mi z toho nejakee sankcie???alebo nieco podobne?
Barbara
29.09.08,11:45
a co ak sa nebude chiet dohodnut????.......a mne by hrozilo ze mi ujde pracovna pozicia ktoru som si nasiel.........da sa to este najako inaac riesit????


ale však nemal by ti robiť problémy, lebo ti už naznačil, že končí a chceš riskovať, že ti to miesto obsadí niekto druhý?..........................:rolleyes:
Barbara
29.09.08,11:48
podľa mňa skús sa s ním dohodnúť, aby ste skončili PP s dohodou.;)
gogs
29.09.08,11:49
nechcem riskovat ale ide tu o to ze v tomto zamestnanii som sam cele dni celu agendu a vsetko som tu vybudoval ja........takze ak oddidem on sa z toho nevymota lebo ani nemal snahu sa vediet z toho vymotat.........a toho sa bojiii to je dovod preco ma tu silou mocou chce drzat...........preto hladaam nejakyy nepriestrelny dovod aby som mohol oddiist...........:(
Barbara
29.09.08,11:55
tak mu sľúb, že ho nenecháš v štichu , keď odídeš a daj mu to aj písomne, nič iné ma nenapadá.
vlastne môžete aj spraviť nejakú dohodu , prípadne pracovnú zmluvu, . PP môžeš mať aj viacej, neni problém
gogs
29.09.08,12:00
diky diky za radu ;) chcel som ocenit este raz ale nepustii ma to........
tuta
29.09.08,12:01
I ja Ti odporúčam sa s ním dohodnúť a ukončiť pracovný pomer v zmysle § 60 ZP.
mimotemy Na šéfa nepozeraj on aj tak veľmi rýchlo zabudne čo si pre neho urobil, toť moje odporúčanie z vlastnej skúsenosti.