starapaka
29.09.08,15:06
zdravim.
mam taku superzaciatocnicku otazku:
viem co chcem robit, viem ako to mam robit, je pravdepodobne ze to aj bude prosperovat, no nemam financie.
su vobec nejake moznosti podpory na rozbehnutie podnikania, ak nemam nato prostriedky? predmet cinnosti tu nechcem konkretizovat :rolleyes:. viem o nejakych dotaciach (tusim z uradu prace), no to su smiesne sumy do 100tis. to by nestacilo ani na softwarove vybavenie pc. nieco som zapocul v tv (:D) ale to asi na ceskych staniciach o podpore pri rozbehnuti podnikania z eu. tam sa uz hovorilo o sumach, ktore skutocne pomozu.
vmsux
29.09.08,18:33
A aka suma ta zaujima a kolko mas svojho kapitalu?
starapaka
29.09.08,20:51
takto, zacnem od konca. nazov "totalny zaciatok" asi dost vystihuje kolko mam k dispozicii ;), ale vyjadrim sa. vzhladom nato, kolko potrebujem, nemam nic. teraz kolko by som potreboval. asi zase pouzijem smajla, lebo verejne hovorit o peniazoch (hlavne u nas), sa uz z principu bere ako minimalne pohorsujuce :D :D. ale skusim odpovedat, no okolo 20 mil.
danushka
29.09.08,21:31
takto, zacnem od konca. nazov "totalny zaciatok" asi dost vystihuje kolko mam k dispozicii ;), ale vyjadrim sa. vzhladom nato, kolko potrebujem, nemam nic. teraz kolko by som potreboval. asi zase pouzijem smajla, lebo verejne hovorit o peniazoch (hlavne u nas), sa uz z principu bere ako minimalne pohorsujuce :D :D. ale skusim odpovedat, no okolo 20 mil.
Strapaka, Strapaka....musím požiadať Richarda-admina o doplnenie smajlíkov,
takého,okolo ktorého budú krúžiť 20 mil. včeličky...

Ty máš ale guráž...
poruba
29.09.08,21:45
Nič v zlom, ale v našej republike je to bez šance...Ja som chcela na začiatok podnikania 100 tis. (a vážne len na ten soft, PC, a klasické vybavenie) a bolo to veľmi ťažké. Ak chceš eurofondy, musíš mať veľmi veľmi veľmi veľmi dobý nápad, a potom asi tak 200 tis. pre firmu, ktorá ti ten plán a žiadosť o príspevok z nich vypracuje...takže....vieš....
vedec
29.09.08,22:49
starapaka
30.09.08,04:32
Strapaka, Strapaka....musím požiadať Richarda-admina o doplnenie smajlíkov,
takého,okolo ktorého budú krúžiť 20 mil. včeličky...

Ty máš ale guráž...

vidis, vidis, vidis.... nemusim byt ani nostradamus, aby som v druhom prispevku predokladal ultra-konzervativny pristup (a to hned v prvej) reakcie, ked sa jedna o financie (jezis a nebodaj o taku nekrestansku sumu). tak danushka teda sa ti ospravedlnujem 20 milionov krat, ze som si vobec dovolil napisat taketo cislo.
evka-janekova
30.09.08,04:39
No ved sa nemusíš hned urážat, je to obrovská suma, a kedze si uplne na totálnom začiatku, to musís mat skvelý nápad, aby si naň dostal tolko penazi.
Máš nejakú nehnuteľnost, alebo niečo, čo by si mohol prípadne založiť. Osobne si myslím, že príspevok v takej výške je v našej republike utópia, mozno úver by si dostal.
danushka
30.09.08,14:47
vidis, vidis, vidis.... nemusim byt ani nostradamus, aby som v druhom prispevku predokladal ultra-konzervativny pristup (a to hned v prvej) reakcie, ked sa jedna o financie (jezis a nebodaj o taku nekrestansku sumu). tak danushka teda sa ti ospravedlnujem 20 milionov krat, ze som si vobec dovolil napisat taketo cislo.
Strapaka, vôbec sa mi neospravedlňuj...ja som si len ako obyčajný smrteľník predstavila vybavovanie pôžičky cez stavebné sporenie, prepočítala som si úroky 4,7% na cca 12 rokov, poplatky za vedenie účtu, strasti okolo zháňania ručiteľa...a tak...z veľmi čerstvej skúsenosti.
To ja sa ospravedlňujem, že som si dovolila oceniť Tvoju guráž ultra-konzervatívnym prístupom pri pomyslení na výšku tých úrokov a skutočne mi nenapadlo nič vhodnejšie v danom momente, ako nový smajlík pre potešenie ;).
Samozrejme, že Ti úprimne želám, aby sa podarilo pozháňať úver a aby si aj stíhal tento splácať a v noci kľudne spávať, bez štipky sarkazmu.
kofy
30.09.08,18:07
hmm... ako na nejednom mieste som pisal, ze napad nie je dolezity (je to fakt, ale nechce sa mi to tu teraz argumentovat a dokladat fakty; pecitajte si napr. 2 knizky od Jima Collinsa). Ako za 20 milionov by snad vedel rozbehnut podnikanie kazdy, ja to vidim hlavne takto. Mozno narazis na nejakeho "dobreho" investora, nic zle ti neprajem. Len takymto systemom by mohol prist kazdy clovek, chcem ist podnikat a viem v com, potrebujem na to "iba" 20 melonikov. Sak ja sa mozem oprotim tejto sume zahrabat s nasim startovacim kapitalom 150.000,- Sk :-D Nech sa dari. Ahoj
starapaka
30.09.08,19:28
som rad za kazdy nazor. i ked sa priznam cakal som rady. nie som si isty, ci som spravne napisal poziadavku o radu, ale je tu aj moznost nespravneho pochopenia. situacia zrejme ukazuje moznost dva, ale! - vedec-ova odpoved bola jednak rada, a ziadne zbytocnosti okolo (vsak danushka ;)). skutocne (to aby nevznikala zbytocna diskusia) nemam zaujem o stavbarinu, ale jeden Iveco TRAKKER CURSOR 350 stoji priblizne 7mil. a ked chce niekto stavebnu firmu, potrebuje toho daleko viac. to len na obraz.
nevadi, posunul som sa dalej, treba investora a jednoznacne zo zahranicia.

danushka vypadava ti pismeno pri mojom nicku :eek:. nie som slovencinar, to vobec nie, ale dva krat to iste zavana NEVEDOMOSTOU
danushka
01.10.08,02:43
som rad za kazdy nazor. i ked sa priznam cakal som rady. nie som si isty, ci som spravne napisal poziadavku o radu, ale je tu aj moznost nespravneho pochopenia. situacia zrejme ukazuje moznost dva, ale! - vedec-ova odpoved bola jednak rada, a ziadne zbytocnosti okolo (vsak danushka ;)). skutocne (to aby nevznikala zbytocna diskusia) nemam zaujem o stavbarinu, ale jeden Iveco TRAKKER CURSOR 350 stoji priblizne 7mil. a ked chce niekto stavebnu firmu, potrebuje toho daleko viac. to len na obraz.
nevadi, posunul som sa dalej, treba investora a jednoznacne zo zahranicia.

danushka vypadava ti pismeno pri mojom nicku :eek:. nie som slovencinar, to vobec nie, ale dva krat to iste zavana NEVEDOMOSTOU

Starapaka, nevedomosť je jedna z ľudských vlastností...
Neviem čím všetkým to tu zaváňa, faktom je ale, že si v živej diskusii a ak chceš byť tu, budeš musieť stráviť každý názor.
Ak si dobre pamatám, vyzdvihla som Tvoju guráž. Pracujem v sfére, kde naši obchodní partneri predovšetkým splácajú rôzne úvery a leasingy. Ak prehodnotím situáciu na SK za posledné 3 kvartály, s úžasom a poľutovaním musím konštatovať, že ľuďom aspoň v brandži kde sa pohybujem sa prestalo dariť a mnohí skrachovali, doslova bojujú o prežitie a nemali 20 mil. úvery, len len také 1 - 5 mil.
Ja si nedovolím invektívy voči Tvojej osobe ,,NEVEDOMÝ", lebo aj keby si taký bol, tak Ti to nepoviem, bolo by to netaktné...
Že som Ti sprznila nick, veľké ospravedlnenie tu máš odo mňa verejne.
Ver tomu, že každý sme v niečom dobrý, nedehonestuj tu členov, aspoň sa trošku poobzeraj, kto tu čo vie ...Ak nie si nejaký klon starého nicku, ak si naozaj nový člen, tak pochopíš, že my si tu takto od srdca povieme a nehneváme sa na seba.
vedec
01.10.08,11:15
ak to nieje tajomstvo..danuska v akej oblasti pracujes...
EIS
04.10.08,11:11
Starapaka: predstav ze si bankar a pride za tebou clovek co ma (podla neho) dobry plan a chce po mne pozicat 20mil Sk. Cim chce rucit ? Nicim. Kde mam zaruku, ze ho to bude bavit, ze to bude robit v dobrom a nechce ma iba osmeknut o 20mil ? Podla mna na uver nemas sancu. A na prve podnikanie je to privysoka ciastka na nejaku dotaciu(nevratnu pozicku z fondov).

A bez akehokolvek rucenia ani auta na leasing nezozenies (ak by si chcel robit napr. v kamionovej doprave, ktora dost vynasa poslednou dobou).

To co ty hladas je tzv. "rizikovy kapital". T.j. potrebujes investora, ktory ti helfne s peniazmi. A on samozrejme za to bude pozadovat nejaky podiel v tvojej firme. Ale spolocnosti zaoberajucich sa rizikovym kapitalom je viac v zahranici ako u nas.

Kazdopadne zacni s googlom a zelam vela zdaru.
L3nin
02.11.08,16:04
:confused: ako tak dumám keby som mal 20 mélo tak asi sa nebudem trápiť s podnikaním :o)
padro
02.11.08,16:13
tak mojich 40tis na zaciatku boli len haliere :D ... inak som chcel z banky "len" 100tis. a nebolo sance, najskor po 2 rokoch podnikania....