littledesire
29.09.08,15:31
Dobry den,

vcera som mala nemilu skusenost, zrazila som srnku. Rozbita je lava kapota auta, lavy blatnik, lave svetlo, lava smerovka. Policajti spisali zaznam a zavolali zastupcu riaditela polovnickeho zdruzenia konopne haniska, aby srnku odpratal. Policajtom, hned ked prisli, som povedala, ze auto nema havarijnu poistku, ze ma len zakonnu. Po spisani zaznamu mi oznamili, ze mam pockat na toho zastupcu polovnickeho zdruzenia, pretoze vraj by mi mali preplatit skodu. Skoda na aute bola vycislena na 40.000 sk. Ked vsak prisiel zastupca, tak sa ohradzoval, ze o tom v zivote nepocul, ze nevie, preco by to tak malo byt. Tak teraz neviem, ako to mam riesit. Pretoze ten policajt vedel, ze nemam havarijnu, tak preco by to hovoril. Neviem, koho mam kontaktovat. Poistovna mi s tym asi nepomoze, kedze nemam havarijnu, ci ano ? Mam kontaktne udaje na riaditela toho polovnickeho zdruzenia. Vie mi niekto poradit, co s tym ? Budem vdacna za kazdu radu.
jabko
29.09.08,14:27
riešim to isté, ale bez policajného zápisu a neviem čo s tým, lebo zamestnanec mi povedal, že on nemôže za to, že mu tá srna skočila pred auto. auto má rok a neviem čo stým - účtovne a daňovo, lebo to vyzerá na škodu viac ako 70% hodnoty vozidla.?
littledesire
29.09.08,15:12
takze tiez to riesite z pohladu poskodeneho... mne ten zastupca polovnickeho zvazu povedal, ze kym srnka beha hore dole po reviroch tak nie je nikoho. A ze az ked sa zastreli, alebo ked zomrie inak, napr. ze ju niekto zrazi, tak az potom sa stava majetkom toho reviru, v ktorom bola zastrelena alebo zabita. Neviem co tym chcel povedat. Akoze mi naznacoval, ze je statna a ze mam z toho vinit stat?:) s poistovnou to riesit by mi asi nepomohlo. ja sice nemam taku velku skodu na aute, ako vy, takze mozno ma to vyjde, ked pouzijem nahradne diely, cca 20 000 mozno. Este mi jeden znamy odporucal kontaktovat slovensky polovnicky zvaz, ze ci oni nemaju o tom nejake info. Keby ste prisli na nejake riesenie, budem rada. Takisto aj ja budem informovat. :)