raya1
29.09.08,16:32
Dobrý deň !
Prosím Vás o radu, dnes sa márne pokúšam prihlásiť dohodára do SP, stále mi vypisuje Chyby RL FO : nevyplnený údaj : výkon práce v štáte
výkon práce v štáte : nesprávny štát
Písala som SK aj SR, pani zo SP odporučila SK ale chybu vypisuje stále. Dohodár nastupuje zajtra,
Ďakujem !
vikinka
29.09.08,15:31
A vypisuješ to do správnej kolónky?
V 10.odd. posledná kolónka,píše sa SK.
raya1
29.09.08,16:20
Ďakujem, tak túto kolonku som úplne prehliadala (?/
Už je to OK, vďaka !
dopravca
12.01.09,07:15
Prosím pekne, nemá niekto RL FO platný od 1.1.09 ? Na stránke SP je iba poučenie. Ďakujem
Tweety
12.01.09,07:30
Prosím pekne, nemá niekto RL FO platný od 1.1.09 ? Na stránke SP je iba poučenie. Ďakujem
Je tam aj nový RLFO, pozri: klikni ns stiahnuť dokument:
http://www.socpoist.sk/616/1567s
ekopo
14.03.09,19:14
Je možné cez EZU v jednom RL urobiť zmenu ukončenie materskej dovolenky a začiatok rodičovskej dovolenky? Nevypisuje chybu. Ďakujem.
Paula
14.03.09,19:31
Je možné cez EZU v jednom RL urobiť zmenu ukončenie materskej dovolenky a začiatok rodičovskej dovolenky? Nevypisuje chybu. Ďakujem.


Ešte som také neskúšala....ale možno tam prístroj zostal v šoku a nezmohol sa na hlásenie chyby:)
ekopo
14.03.09,19:32
tak ale prejsť by to malo, nie?
mzdarka renca
14.03.09,19:35
Nie, veď jeden RL je prihláška - RD a druhý odhláška - materská
Paula
14.03.09,19:35
Naozaj neviem, žartovala som. Ja som mala iba jednu mamičku a tú som preventívne papierovo na sociálke vybavila z opatrnosti - pre istotu , že to bude správne . Vtedy mi ale kázali vypísať dva kusy RL.
ekopo
14.03.09,19:41
Načo dva, keď sa dá na jednom, nie? Ale aby som splnil byrokratický limit, tak dám dva.
ekopo
14.03.09,19:42
Nie, veď jeden RL je prihláška - RD a druhý odhláška - materská
myslela si "zmena" nie?
mzdarka renca
14.03.09,19:50
Jasne, asi mi už šiši:), ale aj tak sú to dve zmeny, tak som to myslela.
ekopo
14.03.09,19:53
Ok, ďakujem, ale aj tak som mal chuť to dať na jeden :)
margaretka71
03.04.09,07:20
Chcem sa opýtať, treba vyplniť reg. list na soc. poisťovňu v prípade zmeny trvalého bydliska zamestnanca? Ešte som taký prípad nemala. Ja si myslím , že áno, ale nie som si istá.
drobeceva
03.04.09,07:23
Chcem sa opýtať, treba vyplniť reg. list na soc. poisťovňu v prípade zmeny trvalého bydliska zamestnanca? Ešte som taký prípad nemala. Ja si myslím , že áno, ale nie som si istá.
Áno, každá zmena sa hlási
margaretka71
03.04.09,07:39
Pekne ďakujem za radu. Pekný deň.
lidus
26.07.09,12:48
Ahojte,
1.Pri nástupu na MD vypisujem ELFO ? - označím zmenu?
Nie som si istá, všade čítam iba koniec MD, začiatok RČ.

2.Mám ešte jednu otázku - čo sa stane, ak nebol nahlásený koniec MD a začiatok RČ do sociálńej poisťovne / dieťa má vyše roka!!/

Ďakujem,
drobeceva
26.07.09,13:21
Ahojte,
1.Pri nástupu na MD vypisujem ELFO ? - označím zmenu?
Nie som si istá, všade čítam iba koniec MD, začiatok RČ.

2.Mám ešte jednu otázku - čo sa stane, ak nebol nahlásený koniec MD a začiatok RČ do sociálńej poisťovne / dieťa má vyše roka!!/

Ďakujem,
1. Pri nástupe na MD nahlásiš RLFO - začiatok MD.Potom takisto koniec MD a zač. RD.
2. Ak to nebolo nahlásené, urob to dodatočne.
lidus
26.07.09,13:57
Ďakujem:)
31Jankal
25.11.09,06:24
Dobrý den, mám problém. Z roku 2007 som opísala dátum narodenia a tento rok znova prihlasovala dôchodcu dohodára na sociálnu poisťovnu, avšak teraz po výplate mi on povedal, že ten dátum narodenia nieje správny. Poradte ako to mám opraviť?
1. Odhlásiť ho a znova prihlásiť pod správnym rodným číslom?
2. Alebo iba vykonať zmenu na RLFO?
3. Je za to aj pokuta?
Dakujem
VERONIKA6
25.11.09,06:33
Dobrý den, mám problém. Z roku 2007 som opísala dátum narodenia a tento rok znova prihlasovala dôchodcu dohodára na sociálnu poisťovnu, avšak teraz po výplate mi on povedal, že ten dátum narodenia nieje správny. Poradte ako to mám opraviť?
1. Odhlásiť ho a znova prihlásiť pod správnym rodným číslom?
2. Alebo iba vykonať zmenu na RLFO?
3. Je za to aj pokuta?
DakujemRodné číslo bolo správne?
31Jankal
25.11.09,06:44
Nie ani rodné číslo nebolo správne.
VERONIKA6
25.11.09,07:04
Nie ani rodné číslo nebolo správne.
Na Tvojom mieste by som išla na sociálku a opýtala sa, čo s tým.
Z dohody sa platí úrazové a garančné poistenie. Možno by som to nechala aj tak, z dohody sa platí úrazové a garančné poistenie a jedná sa o dôchodcu. Teraz ho prihlás a radím Ti, vždy si skontroľuj občiansky prukaz, ja si ho dokonca prefocujem.
31Jankal
25.11.09,08:53
Len ja tu robím len rok takže som nevedela že je to nesprávne. Ale teraz už viem že sa treba poistiť prefotením občianskeho. Dakujem za odpovede
VERONIKA6
25.11.09,08:55
Len ja tu robím len rok takže som nevedela že je to nesprávne. Ale teraz už viem že sa treba poistiť prefotením občianskeho. Dakujem za odpovede
Janka, celý život sa učíme a to hlavne na vlastných chybách:D.
31Jankal
25.11.09,10:09
Je tu niekto kto má s tým skúsenosti?
Vlasta
25.11.09,10:30
Ak je chybné rodné číslo, treba zrušiť prihlásenie daného pracovníka a vytvoriť nové prihlásenie, dátum začiatku prihlásenia bude pôvodný a priloží sa k tomu to zrušené prihlásenie. Ak to chcete robiť cez internet. Ináč sa dá osobne na pobočke soc.poisťovne.
brčko
27.11.09,14:28
nemáte skúsenosť s opravami RLFO, ked pri vystavovaní ELDP som zistila, že mi mzdárka v r.2005 nahlásila prerušenie poistenia v soc.poistovni o cca 28dní skôr ako mala, t.j. hned nástupom na RD a mala až od 1,7,05. V ELDP som to uviedla tak, ako to malo byť v skutočnosti a nie, ako je to nahlásené cez RLFO.
veronikasad
27.11.09,14:35
nemáte skúsenosť s opravami RLFO, ked pri vystavovaní ELDP som zistila, že mi mzdárka v r.2005 nahlásila prerušenie poistenia v soc.poistovni o cca 28dní skôr ako mala, t.j. hned nástupom na RD a mala až od 1,7,05. V ELDP som to uviedla tak, ako to malo byť v skutočnosti a nie, ako je to nahlásené cez RLFO.
Gabika, asi cez storno prerušenia a vystavenie nového RL so správnym dátumom. Pre istotu choď s tým na sociálku osobne.
brčko
27.11.09,14:46
Gabika, asi cez storno prerušenia a vystavenie nového RL so správnym dátumom. Pre istotu choď s tým na sociálku osobne.

dakujem, veronika
lenže ja nemám ten pôvodný RLFO (asi sa nevytláčali, aj ked keby som velmi potrebovala, tak sa to asi dá dodatočne z PC vytlačiť) a teraz to nemôžem urobiť cez EZU ale len v písomnej forme.
a ako sa robí storno RLFO? Také okienko na RLFO myslím nie je. Asi myslíš nejako cez EZU? S tým žiadnu skúsenosť nemám.