tono13
29.09.08,21:39
Dobrý večer.

Synovi ukradli v škole tenisky s kolieskom v hodnote 3.000,-Sk. Po týždni ich našiel aj so zlodejom. Spoločne sme navštívili jeho rodičov a malý zlodej sa priznal. Keďže mu tenisky boli veľké a nevedel na nich jazdiť značne ich zničil a opotreboval. Žiadal som teda od rodičov finančné vyrovnanie. A tu začal ako inak problém, ako im chcem dokázať, že tenisky neboli zničené už pred krádežou. Povedal som im, že keby ich ten malý zlodej neukradol, tak nestojím pred ich dverami a nemusím im nič dokazovať.
Prosím o radu ako postupovať voči malému zlodejovi a jeho rodičoch inak, ako sa súdiť. :confused:

Ďakujem.
mariro
30.09.08,04:35
Nepises, ci ste tuto skutocnost ohlasili v skole alebo na Policii.Je to predsa kradez.Takze tymto by som zacala u rodicov.Skus apelovat na nich , ze jednas s nimi slusne, ze si vec neohlasil, /ak si neohlasil/, ze teda nech aj oni pristupuju k veci ustretovo.S takej kradeze by mohol mat mlady skolak vyvodene aj nejake dosledky/ znizenu znamku zo spravania/.Je samozrejme , ze si ako rodicia zastavaju a chrania svoje dieta, ale treba pristupovat k veci seriozne a ked uz k tomu doslo, tak nech to aj adekvatne doriesia.
Skus s nimi riesit tuto zalezitost v klude a porozpravat sa s nimi.Krik robi iba dalsi krik.Pripadne im pohrozit podanim oznamenia na Policii, ak si tak neurobil.Bolo by to vsak uz dost neskoro ohlasovat, ale skus im to len spomenut, ci to zaberie.