marfus
29.09.08,23:35
chcem poprosit o radu niekoho kto by vedel priciny krcov v koncatinach(dlane a plochy chodidiel zo spodu)ked nieco len kratko drzim musi to okamzite pustit z ruky a ked len chvilu som v podrepe tak isto musim menit polohu,preslapovat alebo striedat nohy,je to uz dost otravne,dakujem
velvet
30.09.08,07:44
ahoj
neviem o čo ide, ale mala by si ísť hneď k lekárovi...keďže kŕče majú na starosti nervové centrá, neoplatí sa čakať "či to nezmizne samé od seba"
arizona
30.09.08,07:51
Moja babka mávala silné krče,podobne to opisovala ,ako Ty. Liečila sa na cievy.Myslím,že slabá priechodnosť.Pomáhalo jej pomasírovať alpou,alebo striedavé kúpele studená a horúca voda.
iriska
30.09.08,08:11
Kŕče v lýtkach sú aj znakom nedostatku horčíka. Ale to nie je odpoveď na otázku. Podobný problém mám aj ja a mám to aj v kĺboch - čiže nechápem ako môžem mať kŕče v kĺbe, lebo keď napr. sa poskladám do "tureckého sedu" o chvíľu sa musím "rozložiť" :), lebo v bedrových kĺboch chytím také bolesti... Aj keď podľa môjho názoru (a podľa toho ako tie moje kŕče vyzerajú) bolesti v chodidlách mám z prechladnutia - ľahká obuv v chladnom počasí, nevykúrená kancelária a pod.
pasuliatko
30.09.08,10:58
to je nadbytok kyseliny mliečnej, na kŕče mne zaberá si dať sol a zapiť vodou. to používajú aj športovci a je to osvedčený recept a do pol minuty je po kŕči. stačí si dať kávovô lyžičku (čo je tá najmenšia) soli a zapiť potom troška vodou,
pasuliatko
30.09.08,10:59
Kŕče v lýtkach sú aj znakom nedostatku horčíka. Ale to nie je odpoveď na otázku. Podobný problém mám aj ja a mám to aj v kĺboch - čiže nechápem ako môžem mať kŕče v kĺbe, lebo keď napr. sa poskladám do "tureckého sedu" o chvíľu sa musím "rozložiť" :), lebo v bedrových kĺboch chytím také bolesti... Aj keď podľa môjho názoru (a podľa toho ako tie moje kŕče vyzerajú) bolesti v chodidlách mám z prechladnutia - ľahká obuv v chladnom počasí, nevykúrená kancelária a pod.

aj ja mávam kŕče v kĺboch. v kolenách;)
iriska
30.09.08,11:07
Po pol minúte? To nemyslíš vážne? Kto by to pol minúty vydržal :( Mne to prestane hneď ako uvoľním sval alebo kĺb. Napr. stojím na špičkách, chytím to, postavím sa normálne a pohoda.
marfus
30.09.08,12:08
Dakujem vsetkym:)