miko731
29.09.08,23:58
Zdravím všetkých "poraďákov",chcem sa opýtať či má niekto z vás skúsenosť a poradí mi s tým, či je možné, aby som dcérku, hoci len občasne mohol zájsť navštíviť,pozdraviť do MŠ. Po rozvode ju síce mám každý nepár.týždeň, ale medzi tým mi veľmi chýba, stačilo by mi aspoň raz v týždni, keď s ňou nie som, sa za ňou zastaviť hoc len na 20min. Porušujem tým Rozsudok?,Manželka je schopná to využiť a urobiť niečo, čím by mi znepríjemnila život...ďakujem.
mariro
30.09.08,04:20
Myslim, ze ak v rozsudku stoji, ze kazdy neparny tyzden, tak by si to mal dodrziavat.Lebo je mozne , ze my to mohla Tvoja ex vyuzit proti Tebe.
Najlepsie by vsak bolo , keby si sa s nou dohodol, ze by si dceru chcel vidiet aj v tyzdni.Najlepsie je vzdy sa dohodnut.Zbytocne natahovacky, zvady a schvalnosti ublizuju len dietatu.Neviem kolko ma Tvoja dcera rokov, no zrejme je mala .Skus Tvojej ex zavolat, ze mas listky do kina pre malu, ci by ju pustila s Tebou v tyzdni do kina, ze ju po kine ihned dovedies domov,alebo nejaky iny program skus vymysliet vhodny pre jej vek.Neviem ako ste s ex na tom, ci sa dokazete rozpravat a dohodnut alebo nie.
Ale radim Ti , nerob schvalnosti! Nikdy to nerobi dobrotu.
miko731
01.10.08,19:05
ďakujem za odpoveď, nikto mi nevedel presne odpovedať ako to je, rozprával som sa s jednou učiteľkou zo školky, nie z tej kam chodí moja malá, a tá mi povedala, že raz došiel otecko za dcérou do škôlky,samozrejme mimo času určeného na stretávanie po rozvode, len tak na chvíľu, aby ju videl a doniesol jej ovocie...,keď sa o tom dozvedela ex, poslala naňho políciu...,ani samotné učiteľky nevedeli či môže, alebo nemôže ten druhý rodič ktorému nie je dieťa zverené navštíviť svoje dieťa v MŠ
arizona
01.10.08,19:20
Ak Tvoja ex zakáže v MŠ odovzdať dieťa inému ako jej samotnej, musí to škôlka rešpektovať. Ty to možno myslíš dobre,ale dalo by sa to aj zneužiť.Preto si to učiteľky nemôžu dovoliť.Ale ak dá exmaželka súhlas,nie je problém.

To,či môžeš navštíviť dieťa v MŠ, asi záleží na dobrej vôli učiteliek.
Neviem prečo volať políciu? Stal sa nejaký trestný čin? Nemyslím, že by bolo trestné pozdraviť vlastné dieťa ,alebo mu doniesť nejakú maličkosť.

Pre istotu sa skús poinformovať na odbore soc.vecí-odbor starostlivosti o dieťa.Určite nejaká pracovníčka má " na starosti" vaše dieťa, nakoľko pochádza z rozvedenej rodiny.
monymon
02.10.08,05:36
alebo si podaj navrh na sud, kde budes vzhladom na zmenu pomerov ziadat zmenu upravy styku.