podpivnik
30.09.08,11:36
Dobry den,
neviem ci som to dobre zaradil, ale mam takyto problem. Dal som v praci vypoved. Vypovedna doba trvala dva mesiace a konci mi 30.9.2008. Pocas vypovednej doby som musel ist na marodku a ta mi bude trvat aj po skonceni vypovednej doby. Otazka je, ci koniec pracovnej zmluvy plati 30.9.2008, ako bolo uvedene vo vypovedi, alebo sa zmluva predlzuje este po dobu marodky. Dakujem
ZDENIELA
30.09.08,10:34
Dobry den,
neviem ci som to dobre zaradil, ale mam takyto problem. Dal som v praci vypoved. Vypovedna doba trvala dva mesiace a konci mi 30.9.2008. Pocas vypovednej doby som musel ist na marodku a ta mi bude trvat aj po skonceni vypovednej doby. Otazka je, ci koniec pracovnej zmluvy plati 30.9.2008, ako bolo uvedene vo vypovedi, alebo sa zmluva predlzuje este po dobu marodky. Dakujem
PN-ka nie je dôvodom na predĺženie výpovednej doby. Pracovný pomer skončí 30.9.2008 podľa dohody, a ak bude PN-ka ďalej trvať, ďalej ti ju bude vyplácať sociálna poisťovňa.
stamar
01.10.08,06:51
Dobrý deň, ja riešim podobný problém, ale z pohľadu zamestnávateľa, zamestnanec doručil výpoveď ku dňu 30.09.2008, s ktorou zamestnávateľ súhlasí, ale zamestnanec má vystavenú PN a doposiaľ neodovzdal ukončenie. Môžeme mu ukončiť pracovný pomer a treba ešte nejaký písomný doklad o ukončení okrem písomnej výpovede, ktorú doručil? Za radu ďakujem.
Tweety
01.10.08,07:01
Dobrý deň, ja riešim podobný problém, ale z pohľadu zamestnávateľa, zamestnanec doručil výpoveď ku dňu 30.09.2008, s ktorou zamestnávateľ súhlasí, ale zamestnanec má vystavenú PN a doposiaľ neodovzdal ukončenie. Môžeme mu ukončiť pracovný pomer a treba ešte nejaký písomný doklad o ukončení okrem písomnej výpovede, ktorú doručil? Za radu ďakujem.
Ak dal výpoveď , jeho PP skončí až uplynutím VD,( 2 mesiace) ktorá začína plynúť 1.10. Až po jej uplynutí PP bude skončený.( 30.11.)
stamar
01.10.08,07:05
Dal výpoveď k 30.09.2008, v ktorej oznámil, že vo výpovednej dobe nezotrvá, takže ako mám postupovať?
Tweety
01.10.08,07:07
Dal výpoveď k 30.09.2008, v ktorej oznámil, že vo výpovednej dobe nezotrvá, takže ako mám postupovať?
Potom mal PP skončiť dohodou, ak by ste s ňou súhlasili,potom by mohol odísť toho 30.9.. Ale pri výpovedi je VD, ktorú ak nedodrží, zamestnáv. má právo na náhradu pokuty za jej nedodržanie ( ak je to dohodnuté zmluvne). Nenastúpenie do práce počas VD je porušením pracovnej disciplíny.
brčko
01.10.08,10:41
Dobrý deň, ja riešim podobný problém, ale z pohľadu zamestnávateľa, zamestnanec doručil výpoveď ku dňu 30.09.2008, s ktorou zamestnávateľ súhlasí, ale zamestnanec má vystavenú PN a doposiaľ neodovzdal ukončenie. Môžeme mu ukončiť pracovný pomer a treba ešte nejaký písomný doklad o ukončení okrem písomnej výpovede, ktorú doručil? Za radu ďakujem.

Podla mna by bolo ozaj najlepšie obojstranne podpísať dohodu o ukončení PP podla § 60 ZP bez uvedenia dôvodu dnom 30.9.08. Asi nemá význam pre zamestnávatela predlžovať trvanie jeho PP ked je aj tak PN.
To, že pokračuje v PN-ke, ak podpíše dohodu nevadí. Po ukončení PP si bude odnášať doklad o pokračovaní PN-ky, resp. ukončení PN sám do soc.poistovne.

Asi by som zatial neukončovala PP, pokial nemám dohodu podpísanú, lebo môže zamestnanec zistiť, že ide trochu proti sebe a trvať na plynutí výpovednej doby. Ak sa vám s ním nepodarí spojiť a získať podpis na dohodu hned, asi by som posunula ukončenie PP dohodou o nejaký den neskôr.
Morgaňo
30.03.09,19:04
Zdravím mám takýto problém Zamestnávateľ mi dal výpoveď, pričom moja pracovná zmluva je na dobu určitú, teda na jeden rok, viem že mi neplynie výpovedná lehota, výstup je okamžitý od prvého apríla, chcem len vedieť či mi vyplatí zamestnávateľ (neviem čí mám pravdu 10 dní marodky) a ostatné dní keď budem na marodke sociálna poisťovňa, ak pôjdem 31.3 na marodku viem že je už neskoro ale chcem to vedieť. ďakujem za odpoveď
mzdarka renca
30.03.09,19:13
Zdravím mám takýto problém Zamestnávateľ mi dal výpoveď, pričom moja pracovná zmluva je na dobu určitú, teda na jeden rok, viem že mi neplynie výpovedná lehota, výstup je okamžitý od prvého apríla, chcem len vedieť či mi vyplatí zamestnávateľ (neviem čí mám pravdu 10 dní marodky) a ostatné dní keď budem na marodke sociálna poisťovňa, ak pôjdem 31.3 na marodku viem že je už neskoro ale chcem to vedieť. ďakujem za odpoveď
Po ukončení PP ti PN-ku platí sociálna poiťovňa. Zamestnávateľ ti len vystaví potvrdenie o príjme, na základe ktorého ti soc.poist. vypočíta výšku nemocenskej dávky pri PN. Ak ti môžem poradiť, choď na PN až 1.4.
neviem.ako
04.06.09,03:55
Skoncila som v praci a od prveho dna nezamestnanosti som na marodke. Poberam aj invalidny dochodok, takze by som sa nemusela evidovat na urade prace, kedze odvody mi plati socialka z dochodku, ale cez urad prace mi bude vybavena praca, s ich prispevkom. Preto sa chcem opytat, zaeviduju ma aj pocas marodky, alebo ju treba najprv ukoncit? Problem je ten, ze neviem, kedy sa buduci sef odhodla zobrat ma. Alebo popripade, ak skoncim marodku, zaevidujem sa, mam narok na este jednu marodku v ochrannej lehote? Bude mi preplatena? Dakujem
alušik
04.06.09,05:05
Úrad práce Vás príjme do evidencie až po skončení PN. Bez jej ukončenia nie je evidencia na ÚP možná.
LadyK
01.12.10,13:39
ahojte,

viem, že by sa to teoreticky nemalo, no ale... doteraz som robila na dohodu a zamestnávateľ je (podľa jeho slov) so mnou spokojný, ibaže teraz v decembri a januári tej roboty bude veľmi veľmi málo, preto mi navrhol dve možnosti - prvá, zrušiť dohodu a potom vo februári že nastúpim naspäť. a druhá možnosť - spraví mi dohodu a pôjdem na dva mesiace na marodku. Tráviť dva mesiace doma ma síce vôbec neláka, no aj tak sa mi osobne tá druhá možnosť vidí "istejšia", hlavne tu na východe, čo keď by našiel niekoho, kto sem príde, alebo čo ja viem, čo by si zmyslel?

Ale keď si teraz predstavím, že mám úplne zdravá prísť k doktorke a povedať jej, aby ma hodila na dva mesiace na marodku...a s čím, to je tiež zaujímavé rozmýšľanie :-(
veronikasad
01.12.10,13:47
ahojte,

viem, že by sa to teoreticky nemalo, no ale... doteraz som robila na dohodu a zamestnávateľ je (podľa jeho slov) so mnou spokojný, ibaže teraz v decembri a januári tej roboty bude veľmi veľmi málo, preto mi navrhol dve možnosti - prvá, zrušiť dohodu a potom vo februári že nastúpim naspäť. a druhá možnosť - spraví mi dohodu a pôjdem na dva mesiace na marodku. Tráviť dva mesiace doma ma síce vôbec neláka, no aj tak sa mi osobne tá druhá možnosť vidí "istejšia", hlavne tu na východe, čo keď by našiel niekoho, kto sem príde, alebo čo ja viem, čo by si zmyslel?

Ale keď si teraz predstavím, že mám úplne zdravá prísť k doktorke a povedať jej, aby ma hodila na dva mesiace na marodku...a s čím, to je tiež zaujímavé rozmýšľanie :-(
Počas dohody nie si nemocensky poistená. Ak si neplatíš dobr. nem. poistenie, žiadnu nem. dávku zo soc. poisťovne nedostaneš.

Zaeviduj sa aj na dva mesiace na úrade práce, bude za teba platiť aspoň zdr. poistenie.
LadyK
01.12.10,13:52
práve že teraz ekonómka volala na sociálku, že keď budem mať zmluvu, tak sa mi bude marodka resp. nemocenská počítať z tej hrubej mzdy uvedenej na prac. zmluve...tak som z toho jeleň...

a tiež mi teraz došlo, len či s tým bude šéf súhlasiť, že ako na dohodu tu predsa nemusím byť osem hodín päť dní v týždni, ale hoci aj len jeden dva dni do týždňa po dve tri hodinky...
veronikasad
01.12.10,13:55
práve že teraz ekonómka volala na sociálku, že keď budem mať zmluvu, tak sa mi bude marodka resp. nemocenská počítať z tej hrubej mzdy uvedenej na prac. zmluve...tak som z toho jeleň...

a tiež mi teraz došlo, len či s tým bude šéf súhlasiť, že ako na dohodu tu predsa nemusím byť osem hodín päť dní v týždni, ale hoci aj len jeden dva dni do týždňa po dve tri hodinky...
V predch. príspevku píšeš o dohode - nie prac. zmluve. Ak budeš mať prac.zmluvu, máš nárok na nemocenské. Len či ti lekár vystaví PN-ku ... počas ktorej treba dodržiavať liečebný režim ...
LadyK
02.12.10,05:59
prepáčte, zabudla som do prvého príspevku napísať, že som stále na úrade práce, zárobok som zatiaľ nikdy nemala vyšší ako ten limit, takže som tam stále vedená, chodím "na podpisy"...

Dobrov. zdrav. poistenie si neplatím, lebo akosi momentálne niet z čoho, to ma aj mrzí, no ale keď nie je, tak nie je... Poberám aj hmotnú núdzu, nosím vždy potvrdenie o výške zárobku.

Ako je to potom vlastne v takomto prípade so zdrav. poistením? Zrejme keď pracujem na dohodu, tak už úrad práce za mňa neplatí...či?

vďaka za odpovede, aj samozrejme za tie predošlé :-)
LadyK
02.12.10,05:59
"V predch. príspevku píšeš o dohode - nie prac. zmluve. Ak budeš mať prac.zmluvu, máš nárok na nemocenské. Len či ti lekár vystaví PN-ku ... počas ktorej treba dodržiavať liečebný režim ..."




prepáč, pomýlila som sa, myslela som zmluvu, nie dohodu...mea culpa :-(