bambulis
30.09.08,12:44
´Dakujem
dana9
30.09.08,11:00
Ahoj,
možeš požiadať o odklad exekúcie, zo závažných sociálnych dôvodov, nezamestnaná + staristlivosť o deti

posielam aj návrh žiadosti, môže jej súd vyhovieť, ak preukážeš, že sa bez svojej viny ocitola prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre teba alebo pre príslušníkov tvojej rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. záleží od okolností, či súd žiadosti vyhovie.
dana9
30.09.08,11:03
.............................................




Okresný súd .....................

(ktorý ho poveril)



V Bratislave dňa 6. júna 2008


VEC: Návrh povinného na odklad exekúcie vo veci exekučného konania spis.zn. EX ...............
V právnej veci exekučného konania, ktoré je vedené na návrh oprávneného: ..................... a proti povinnému ............................ na exekútorskom úrade so sídlom ..................súdny exekútor ........................... žiadam o odklad exekúcie.

Ako dôvod žiadosti o doklad exekúcie uvádzam najmä sociálne dôvody, nakoľko v súčasnosti bez vlastného zavinenia nemám stály príjem, ktorý by mi umožnil splácať vzniknutý dlh, nakoľko som od ................nezamestnaný, a to napriek skutočnosti, že si intenzívne hľadám zamestnanie. Zároveň si plním súdom uloženú povinnosť platby výživného na maloleté dieťa – dcéru ............... . Vzhľadom na skutočnosť, že po zohľadnení výdavkov vyplývajúcich z povinnosti platenia výživného mi nezostáva čiastka postačujúca na úhradu vymáhanej čiastky, a pretože sa bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre mňa alebo pre príslušníkov mojej rodiny zvlášť nepriaznivé následky a predpokladám, že oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený, navrhujem, aby súd vydal toto



Uznesenie


Exekučné konanie, ktoré sa začalo dňa..... na základe návrhu oprávneného, č. EX .................... zo dňa .......................a exekučného titulu č..............zo dňa.................vydaného ..........proti povinnému ....................., pred súdnym exekútorom ........................, povereným an vykonanie exekúcie Okresným súdom ..............č. poverenia ................zo dňa .....................


Sa dokladá do ................




S pozdravom


.................................................
................


Príloha: doklad o výške výživného
Exekučný titul
Upovedomenie o začatí exekúcie
bambulis
01.10.08,11:50
Dani,ani nevieš,ako si mi psychicky pomohla.Veľmi pekne ďakujem za tvoj čas,ktorý si venovala mojej téme.Pokúsim sa s tým popasovať a dúfam,že budú brať v potaz moju situáciu.Ešte raz ďakujem.Ivina
cmuq
10.08.10,18:36
dobry den , mohol by som sa spytat na vyuzitie Vasho prispevku je v tomto pripade mozne pri maloletom dietati hovorit o povinnosti platby vyzivneho, myslim ci tento termin sa vyuziva pri rozvedenych oboch rodicov alebo nie ?