shock
30.09.08,17:49
Veľmi pekne prosím o radu: Počítam mzdy v programe MRP a mám takýto problém: Zamestnanec v období 06/2008 odpracoval 20 prac. dní, mal 1 deň dovolenku. Jeho zmluvný plat je 4050 Sk, polovičný úväzok, 4 hod denne. Všetko mi program vypočítal správne aj náhrady mzdy za dovolenku, len neviem prečo mi tam NEPOČÍTA aj doplatok do minimálnej mzdy vo výške 6 Sk. Prosím poraďte mi. ĎAKUJEM. Na hotline MRP mi povedali, že doplatok do minimálnej mzdy sa ráta, ak má odpracovaný celý čas, t.j. nemá dovolenku. Hrubá mzda mu vyšla 4044 Sk.Priemer dovolenka - 46,82 Sk/hod. Je nastavená možnosť doplatok do minimálnej mzdy a mzda je mesačná.
lenkak
30.09.08,17:18
keď chceš dopísať doplatok do min. mzdy tak kľudne choď pri výpočte mzdy daného zamestnanca na úplne údaje mzdy,2x klikni na položku č.300 - dopl. do min. mzdy a stačí dopísať hodnotu. Potom už program bude počítať aj s touto dopísanou položkou.
pingino
30.09.08,19:37
Minimalny mzdovy narok zamestnanca na polovicny uvazok, ktory neodpracoval cely mesiac nie je 4050 Sk, ale je alikvotne krateny podla poctu odpracovanych hodin.
Doplatok do minimalnej mzdy je rozdiel medzi skutocnou hodinovou mzdou a minimalnym mzdovym narokom prepocitanym na hodiny za kazdu odpracovanu hodinu.
shock
02.10.08,10:01
Minimalny mzdovy narok zamestnanca na polovicny uvazok, ktory neodpracoval cely mesiac nie je 4050 Sk, ale je alikvotne krateny podla poctu odpracovanych hodin.
Doplatok do minimalnej mzdy je rozdiel medzi skutocnou hodinovou mzdou a minimalnym mzdovym narokom prepocitanym na hodiny za kazdu odpracovanu hodinu.

cize by mal narok v pripade, ze ma odpracovany cely mesiac, inac mu nepatri doplatok 6 sk a program rata ok?
pingino
04.10.08,11:14
cize by mal narok v pripade, ze ma odpracovany cely mesiac, inac mu nepatri doplatok 6 sk a program rata ok?

Ci ma alebo nema narok na doplatok nesuvisi s tym, ci odpracoval alebo neodpracoval cely mesiac ale s vyskou jeho skutocnej hodinovej mzdy.
Narok na doplatok ma vtedy ak jeho skutocna hodinova mzda je nizsia ako minimalny mzdovy narok prepocitany na hodinu.
Ak teda program nevypocital doplatok, bude to zrejme preto, ze skutocna hodinova mzda je vyssia ako minimalny mzdovy narok.