monihanekova
26.09.08,17:42
ahojte pohoďáci,
dosť ste mi pomohli s vašimi príspevkami. ďakujem. No neviem si rady s .... zamestnanec bol celý rok PN. Ako mu vyrátať dovolenku? neodpracoval 60 dní v roku. 1/12 za každý odpracovaný mesiac?
ďakujem moc.
Tweety
26.09.08,15:45
ahojte pohoďáci,
dosť ste mi pomohli s vašimi príspevkami. ďakujem. No neviem si rady s .... zamestnanec bol celý rok PN. Ako mu vyrátať dovolenku? neodpracoval 60 dní v roku. 1/12 za každý odpracovaný mesiac?
ďakujem moc.
Ak neodpracoval ani 60 dní, má nárok na D za odpracované dni, za každých 21 1/12 z ročného nároku- § 105 ZP.Ak neopracoval ani jeden deň, nemá na ňu nárok vôbec.
Andyke
26.09.08,15:47
ahojte pohoďáci,
dosť ste mi pomohli s vašimi príspevkami. ďakujem. No neviem si rady s .... zamestnanec bol celý rok PN. Ako mu vyrátať dovolenku? neodpracoval 60 dní v roku. 1/12 za každý odpracovaný mesiac?
ďakujem moc.

Keď bol celý rok PN tak nemá nárok na dovolenku za ten príslušný rok.
Chobot
27.09.08,21:15
ahojte pohoďáci,
dosť ste mi pomohli s vašimi príspevkami. ďakujem. No neviem si rady s .... zamestnanec bol celý rok PN. Ako mu vyrátať dovolenku? neodpracoval 60 dní v roku. 1/12 za každý odpracovaný mesiac?
ďakujem moc.

Tak ako to bolo. Pracoval niečo, alebo bol celý rok na PN? Koľko dní odpracoval v roku?