jezisek
01.10.08,08:28
Dobrý deň!
Mám veľký problem a potrebovala by som poradiť. Pri pokladaní koberca sa mi podarilo prerezať koaxiálny kabel ( satelitný ) Kúpila som F spojku na kábel, ale satelit nefunguje. Je to upc direkt. Prosím poraďte mi.
Ďakujem
www.pepo
01.10.08,07:21
Mal som podobny problem,len mne presekol kabel presúvaný nábytok,ale mam digi tiež mi to nešlo no chyba nebola v prijímači ale resetovalo mi to kartu tak som musel volat operatorovi aby ju aktivoval
Fero11
01.10.08,07:30
Ak si kupila takuto F spojku (samozrejme potrebujes este 2x F-konektor) dbaj na to, aby sa ti tienenie nespojilo s hlavnou zilou (medeny drot). Inak to musi fungovat, najprv skus nejake volne programy, napr CT24 a ak nepojde, tak zrejme nemas signal, ak pojde, tak by mali ist aj kodovane.
robovi
01.10.08,07:39
Ak si kupila takuto F spojku (samozrejme potrebujes este 2x F-konektor) dbaj na to, aby sa ti tienenie nespojilo s hlavnou zilou (medeny drot). Inak to musi fungovat, najprv skus nejake volne programy, napr CT24 a ak nepojde, tak zrejme nemas signal, ak pojde, tak by mali ist aj kodovane.

Jo to je fajn, ale bude tam mat ubytok signalu aspon 20 dB. Ja by som to riesil kupou noveho kabla. Neviem, aky tam je pouzity koax, ale ak to je 50 ohm, tak ten stoji okolo 10 sk meter. To hadam rozchodi. Ani tie F konektory nie su moc lacnejsie.
jezisek
01.10.08,07:50
Ďakujem za pomoc. Tie F- konektory mám tiež, ale asi to bude signál. Nefunguje vôbec nič. Budem musieť asi kúpiť nový kábel a vyliezť na strechu.
Ešte raz díky. Váš ježišek.
Fero11
01.10.08,07:55
Urcite na tej spojke utlm je, ale ak ma napr 30 m kablu hmmmm tak neviem co sa viac oplati
vyr skalny
01.10.08,15:13
Utlm na spojke je max. 1-2 dB co je zanedbatelne. Skor by som povedal ze pri preseknuti a naslednom skrate doslo k odpaleniu poistky v prijimaci (predpokladam ze tam nejaka je) takze nejde do konvertora napajanie.
Orim
01.10.08,19:55
Útlm je tam zanedbateľný, môže byť skrat, alebo problém v rozvode UPC. Ja by som tipoval ten skrat, ktorý mohol vzniknúť pri namontovani F spojky.