SMP
01.10.08,09:17
Poraďte mi prosím, ako správnym spôsobom abdikovať na funkciu konateľa? Zopár príspevkov som na Porade našla, ale moja situácia je odlišná. Majitelia spoločnosti sú 3 angličania, ktorých nie je možné zastihnúť pohromade. To znamená, že ak by som im poslala pozvánku na valné zhromaždenie, samozrejme, že by sa na Slovensko nikto z nich nedostavil. V našej spoločenskej zmluve je uvedené, že valné zhromaždenie aj odvoláva konateľa spoločnosti. Ak napíšem abdikačný list každému z týchto troch majiteľov a do troch mesiacov nebude zvolané valné zhromaždenie, znamená to, že moja funkcia v spoločnosti ako konateľ zaniká? Momentálne spoločnosť nevykazuje žiadnu činnosť a má dlhy, ktoré nie som už ochotná platiť z vlastného vrecka. Vediem im účtovníctvo, platím kanceláriu a samozrejme telefón, ktorým sa pokúšam každý týždeň dovolať do Anglie, aby dali veci naporiadok. Advokát mi poradil, že im mám poslať informačný list o tom, že sa chcem vzdať funkcie a to aj s uvedením dôvodov a že ke´d nebudú na túto výzvu reagovať, mám to postúpiť na súd. Je to ako začarovaný kruh, z ktorého cesta nevedie nikam. Aďa
sunborn
04.10.08,16:43
Porad sa s komercnym pravnikom ako to riesit a ake kroky treba urobit.