Ajkami
01.10.08,11:02
Ahojte,

Som zamestnaná v pracovnom pomere na 40 hodín/týždenne.Požiadala som zamestnávateľa o kratší pracovný čas na 30 hod. týždenne zo súkromných dôvodov. Ten moju žiadosť zamietol. Neviete mi poradiť, čo môžem urobiť? Ja som si myslela, že keď zamestnanec požiada o skrátenie tak by zamestnávateľ mal žiadosti vyhovieť?
Tweety
01.10.08,09:07
Ahojte,

Som zamestnaná v pracovnom pomere na 40 hodín/týždenne.Požiadala som zamestnávateľa o kratší pracovný čas na 30 hod. týždenne zo súkromných dôvodov. Ten moju žiadosť zamietol. Neviete mi poradiť, čo môžem urobiť? Ja som si myslela, že keď zamestnanec požiada o skrátenie tak by zamestnávateľ mal žiadosti vyhovieť?
Pracovný pomer na kratší pracovný čas
§ 49

(1) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť v pracovnej zmluve kratší pracovný čas, ako je ustanovený týždenný pracovný čas.
jankasm
01.10.08,10:56
Prečo by musel? Čo ak je to práca, ktorá sa nedá stihnúť za kratší pracovný čas? Alebo potrebuje, aby na tom mieste niekto sedel počas celej pracovnej doby?
Ak zamestnávateľ nesúhlasí, nič s tým neurobíš. Môžeš odísť, a on si na to miesto nájde niekoho iného. Ale k skráteniu úväzku ho nijako nedonútiš.
arizona
01.10.08,20:54
Nie pri každej pracovnej pozícii sa dá vyhovieť.
Ak si myslíš,že by to bolo u Teba možné skús sa s ním nejak dohodnúť a vysvetliť mu situáciu.
Ja som tiež pred pár rokmi potrebovala znížiť úväzok z 8 na 6 hodín.
Šéf bol taký "týpek",že všetko vždy prerátaval.:rolleyes:
Tak som mu navrhla ,že mi úmerne zníži plat,odmeny, ale prácu si vždy stihnem urobiť,akoby za 8 hodín. Porozmýšľal,hodil do kalkulačky a...
Dohodli sme sa;):)