slaviatko
01.10.08,12:46
Som začiatočníčkou v účtovaní v Money a neviem,ako nastaviť resp. zaúčtovať halierové vyrovnanie. Napríklad mám prijatú faktúru,ktorú chcem rozúčtovať na základ, DPH, halierové vyrovnanie a suma celkom. Ako v predkontácii nadefinujem zápis 548/321? Obdobne v pokladničných dokladoch. Môže mi prosím niekto pomôcť? Veľmi ďakujem.
Martin Mocko
01.10.08,12:08
Som začiatočníčkou v účtovaní v Money a neviem,ako nastaviť resp. zaúčtovať halierové vyrovnanie. Napríklad mám prijatú faktúru,ktorú chcem rozúčtovať na základ, DPH, halierové vyrovnanie a suma celkom. Ako v predkontácii nadefinujem zápis 548/321? Obdobne v pokladničných dokladoch. Môže mi prosím niekto pomôcť? Veľmi ďakujem.

Napr. pri faktúre zaúčtuješ klasickú predkontáciu 501/321 a potom sa môžeš rozhodnúť...
Buď hal. vyrovnanie necháš na 5ťkovom účte (plusom alebo mínusom)
Alebo klikneš na faktúru..potom "zaúčtovanie" a "Rozúčtovať" - rozúčtuješ na základ a hal. vyrovnanie.
Prípadne pri zadávaní faktúry zadáš na faktúru dve položky (náklad a hal. vyrovnanie) a každú pozíciu zaúčtuješ zvlášť predkontáciou.
Polly404
03.10.08,17:07
Ja keď mám na faktúre základ napríklad 10,20 Sk + DPH 1,90 Sk, spolu je to 12,10 Sk. Na FA je hal.vyrovanie -0,10 Sk, tak ja dávam základ a DPH podľa FA a potom urobím korekciu konečnej ceny pomocou tlačidla "korekcia", teda ju zaokrúhlim na celé koruny a potom to sedí s FA. Malo by to byť v poriadku. Neúčtujem zvlášť halierové vyrovnanie.
Pru
04.10.08,09:22
Ja som do pol roka účtovala cez 548 zvlášť aj na blokoch aj na faktúrach, ale potom som si povedala, že je to zbytočné, veď to ide do nákladov, tak účtujem tiež cez korekciu. Len neviem, či som to mohla v priebehu roka urobiť, ale ide iba o haliere.
Polly404
04.10.08,13:28
Nemala by si to meniť v priebehu roka. Ale prečo na 548 ? Veď by to vlastne malo zostať na 5xx účte, na ktorom máš účtovaný základ dane.
Pru
04.10.08,14:55
Lebo mi tak bolo poradené, že to mám dávať ako poslednú položku na doklad cez účet 548.