grytone
01.10.08,13:39
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci je mozne kupit 1/2 podielu nehnutelnosti jedneho z manzelov.
Ako sa to ma spravne zapisat do kupno predajnej zmluvy a do navrhnu na vklad do katastra - Kupujúci kupuje nehnuteľnosť do svojho výlučného vlastníctva vo veľkosti podielu 1/2 /1 alebo 1/1? - Chcem napriklad odkupit otcov podiel, matkin by ostal nedotknuty.
dakujem
brumteles
01.10.08,12:02
Manzelia nevlastnia kazdy 1/2 ale spolu vlastnia celu nehnutelnost bezpodielovo. Takze najskor by museli zrusit bezpodielove spoluvlastnictvo - blizsie ti povie pravnik.
aksas2
01.10.08,12:03
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci je mozne kupit 1/2 podielu nehnutelnosti jedneho z manzelov.
Ako sa to ma spravne zapisat do kupno predajnej zmluvy a do navrhnu na vklad do katastra - Kupujúci kupuje nehnuteľnosť do svojho výlučného vlastníctva vo veľkosti podielu 1/2 /1 alebo 1/1? - Chcem napriklad odkupit otcov podiel, matkin by ostal nedotknuty.
dakujem
a nemajú to v BSM? Lebo pokiaľ hej tak nemozes len tak kupit polovicu, lebo polovica z BSM sa neda kupit. Pokial su na LV uvedeni ako podielovi spoluvlastnici kazdy v 1/2, tak kupujes spoluvlastnicky podiel na nehnutelnosti vo vyske 1/2.
Zoltán Kovács
01.10.08,12:07
Túto tému som nahlásil ako duplicita. Preto je možné, že čochvíla zmizne.
Pozrite si tu zadanie:

http://www.porada.sk/t91474-kupa-podielu-v-nehnutelnosti.html
grytone
01.10.08,12:16
doplnam - otec vlastni 1/2 nehnutelnosti, tak je to na LV. nie je to bezpodielove vlastnicvo, teraz som to overovala. aky podiel mam teda napisat do kupno predajnej zmluvy a do navrhnu na vklad do katastra ?
aksas2
01.10.08,12:19
doplnam - otec vlastni 1/2 nehnutelnosti, tak je to na LV. nie je to bezpodielove vlastnicvo, teraz som to overovala. aky podiel mam teda napisat do kupno predajnej zmluvy a do navrhnu na vklad do katastra ?
kupujes spoluvlastnicky podiel vo vyske 1/2:)