lukas.jakubec
01.10.08,14:04
Zdravím Vás! Som mladý človek(22 r.), ešte študent VŠ (3.roč), ale chcel by som začať podnikať a otvoriť si vlastný bar v SNV. Niesom sám, sme dvaja, nejaký začíatočný kapitál máme, ale nie je to nič extra. Chcem Vás poprosiť o radu, ako sa dá možno aj z Banky nejakým úverom, najlepšie založením kupovanej nehnuteľnosti získat cca 5 mil. Skk, resp. po novom roku 166 tis. Eur? Zvažujem, či je lepšia cesta živnosťou, aby bol vedený len jeden človek ako vlastník, alebo založiť s.r.o? Čo je pre získanie kapitálu lepšie? Vopred Vám ďakujem za rady.

P.S: moja predstava je: Hudobný bar s restauráciou.
vedec
01.10.08,20:48
musite mat napisane pod. plan, a musis vediet ci je to volna zivnost alebo remeselna zivnost..to zistis podla toho co chces podavat tej restauracií ale podla by si tam chcel podavat rozne masite jedla a to je remeselna ziv. pozris si poradu su tu veci ktore by ta mohli zaujimat ohladom toho baru (restauracie) a kde by si ju chcel prevadzkovat ten bar..na akej ulici v snv...a aku mas predstavu toho baru...skus mi napisat na SS...

len taka pripomienka na napisanie SS musis mat aspon 5 prispevkov

a ja som tiez zo snv a skuste ist do bic, je to na zimnej ulici v snv...a tu mas aj link na bic
http://www.mspbrana.sk/index.php?partner=18
mali by vam poradit a napisat pod. plan

a podla mna je lesia s.r.o nez zivnost...a nemyslis ze je vela dat 5 mil do toho baru...myslim si ze aj keby si mal vsetko tak neviem ci ti da banka tolko penazi...

ja by som to riesil tak ze si najprv prenajmem tie priestory...a potom by som riesil odkupenie tych priestorov..lebo banka by ti nemusela dat peniaze..a nemusi ti dat ani ked to budes ziadat ako som to ja naznacil ale je viac pravdepodobne ze to dostanes ale ked nemate nehnutelnost sktoru by ste rucili tak ste asi v keli...ale da sa to este inak ale neviem ci by to mohlo vynst..v tejto veci mi skus napisat...oki

a aky mate pociatocny kapital na zaciatok?

a ste niekde obaja zamestnani?...
lukas.jakubec
02.10.08,10:55
Dakujem za odpoved, chcem sa spytat, je mozne si zajednat v BIC aj nejaky termin na kedy sa tam da prist, alebo je to len v tom, ze sa tam zastavim, ked budem mat cas?

Kapital nieje velky, tvori okolo 200 tis. korun, ale je to malo na otvorenie prevadzky.

Ja este nepracujem, ale kolega ano.

Dalej mam otazku, ci sa da spravit to na zivnost uz niekoho existujuceho, napriklad na mojho otca, ktory uz par rokov podnika v hotelierstve, a ci sa tymto sposobom da vybavit hypoteka, alebo nejaky uver?

Zaujima ma aj moznost cerpania Fondov z EU na podporu a rozvoj kultury v SNV a okoli, alebo je to utopia a mam riesit inu cestu?

Vopred za odpoved dakujem. Luke
Elke
02.10.08,11:43
Pozri si aktuálne výzvy na predkladanie projektov na stránke integrovanej siete regionálnych rozvojových agentúr

OP Konkurencieschopnosť a hospodársky rast z 16.9.2008

Prioritná os 3 - Cestovný ruch
Opatrenie 3.1 - Podpora podnikateľských aktivít v cestovnom ruchu

Uzávierka prijímania žiadostí o NFP je 16. januára 2009 do 16.00 hod.

alebo

Podpora pre začínajúcich podnikateľov - spoločná výzva vyhlásená MPSVaR SR a MH SR
lukas.jakubec
02.10.08,12:23
Dakujem za tip, urcite to nejako poriesim, ak by niekto zo SNV mal zaujem pridat sa, mozeme sa stretnut a porozpravat o tom.
vedec
03.10.08,22:05
no mal by som zaujem..a na akej ulici hodlate mat ten bar ovsem ked to nieje tajomnstvo...a do bicu neviem ci tam objednavaju alebo ako prides ty ved tam skus ist a uvidis...ale urcite by som tam zasiel pokial si neviete zrobit pod. plan sami..

citujem: Dalej mam otazku, ci sa da spravit to na zivnost uz niekoho existujuceho, napriklad na mojho otca, ktory uz par rokov podnika v hotelierstve, a ci sa tymto sposobom da vybavit hypoteka, alebo nejaky uver?

..ked myslis hypoteka na ten dom myslim ze hej ale tvoj oco by mal ist do banky a poziadat o nu ci mu ju schvalia ak hej tak je to vyriesene...ale ked to nebude hypoteka ale uver tak vies ze musi tvoj oco rucit za ten uver nehnutelnostou...a teraz by som ani uver ani hypoteku nebral...su vysoke uroky a tie by mali byt este rok tak by som to riesilo prenajmom priestorov s tym ze by som ich odkupil hned tvedy ak by boli uroky nizsie ake su teraz..

a ked tvoj oco podnika v hotelierstve tak ma urcite ako zivnost napisanu aj pohostinsku cinnost a ked ano tak to je dobre aspon nemusis cudzieho cloveka angazovat ktory ma tuto zivnost...a ked nevies ci tvoj oco ma pohostinku cinnost tak pozri na nete zivnostensky register....
lukas.jakubec
05.10.08,09:42
Vedec: napis mi prosim na moj mail a mozeme sa stretnut na kave a pokecat o tom blizsie. velmi rad by som prijal pomoc od niekoho, kto je v odbore uz zdatnejsi a mozeme podrobnejsie prejst moju predstavu, na zaklade ktorej by sme sa uz potom vedeli zariadit. Bar by mohol byt bud na starom nastupisti, ako ma zdruzena budovu, alebo na letnej, ale tam sa caka este na vratenie budov jednej znamej, ktora by mi ich mohla dat do prenajmu, popripade odkupit. Luke