eco 1
01.10.08,14:14
Dobrý deň,
viete mi prosim poradit, ako by mala vyzerat/vzor/ výpoved dana zamestnavatelom zamestnancovi dohodou k urcitemu dnu s poskytnutim 2 mes.odstupného ?ďakujem
Martin Mocko
01.10.08,12:16
Dobrý deň,
viete mi prosim poradit, ako by mala vyzerat/vzor/ výpoved dana zamestnavatelom zamestnancovi dohodou k urcitemu dnu s poskytnutim 2 mes.odstupného ?ďakujem

Pletieš jablka a hrušky.

Neexistuje vypoveď dohodou...
JankaO
01.10.08,12:16
Dobrý deň,
viete mi prosim poradit, ako by mala vyzerat/vzor/ výpoved dana zamestnavatelom zamestnancovi dohodou k urcitemu dnu s poskytnutim 2 mes.odstupného ?ďakujem

Taký neexistuje.
Môže byť
1. výpoveď
2. dohoda
eco 1
01.10.08,12:25
jaj sorry, sak preto potrebujem poradit, firma chce prepustit zamestnanca z dovodu ze sa im zda ze pracu nezvláda, skušobná doba ubehla pred 2 týždnami,takže by mal zamestnavatel poskytnut odstupne,ale chcela by som vediet ako ma ta dohoda vyzerat aby to bolo košer, este raz vdaka
Martin Mocko
01.10.08,12:31
jaj sorry, sak preto potrebujem poradit, firma chce prepustit zamestnanca z dovodu ze sa im zda ze pracu nezvláda, skušobná doba ubehla pred 2 týždnami,takže by mal zamestnavatel poskytnut odstupne,ale chcela by som vediet ako ma ta dohoda vyzerat aby to bolo košer, este raz vdaka

Týmto ukončujem s Vami PP výpoveďou zo strany zamestnávateľa na základe §63 odst 1 písm. b). Výpovedná doba Vám začína plynúť XX.XX.XXXX. Zároveň Vám prislúcha odstupné vo výške 2 mesačný platov na základe §76 ods. 1 ZP
JankaO
01.10.08,12:36
jaj sorry, sak preto potrebujem poradit, firma chce prepustit zamestnanca z dovodu ze sa im zda ze pracu nezvláda, skušobná doba ubehla pred 2 týždnami,takže by mal zamestnavatel poskytnut odstupne,ale chcela by som vediet ako ma ta dohoda vyzerat aby to bolo košer, este raz vdaka


Alebo sa dohodnete so zamestnancom, že PP skončí dohodou podľa § 60 ZP dňom ......... A v ďalších dohodnutých podmienkach uvediete, že obidve zmluvné strany sa dohodli na odstupnom vo výške dvojnásobku priemerného mesačného zárobku, ktorý bude vyplatený v najbližšom výplatnom termíne
eco 1
01.10.08,12:37
ale PP ma byt ukončený dohodou, vyssie som uviedla sice ze vypoved dana zamestnavatelom, ale je to na podnet zamestnavatela
eco 1
01.10.08,12:39
a musi tam zamestnavatel uviest dovod?
Martin Mocko
01.10.08,12:41
a musi tam zamestnavatel uviest dovod?

Pokiaľ pôjde o dohodu - tak nie. Dohoda je obojstranný súhlas. Takže nemusí byť dôvod.
Maxinka
14.03.11,12:28
Týmto ukončujem s Vami PP výpoveďou zo strany zamestnávateľa na základe §63 odst 1 písm. b). Výpovedná doba Vám začína plynúť XX.XX.XXXX. Zároveň Vám prislúcha odstupné vo výške 2 mesačný platov na základe §76 ods. 1 ZP
Musí byť to odstupné???
Tweety
14.03.11,12:29
Musí byť to odstupné???
Nárok na odstupné vzniká priamo zo zákona, takže vo výpovedi táto formulka nemusí byť .
Maxinka
14.03.11,12:38
Ďakujem:-)