victoria
09.05.05,12:51
Dobrý deň,

zdravím všetkých, ktorí radi riešia kuriózne prípady.
Mám jednu pani ktorej som robila daňové priznanie k dani z príjmov typu A nakoľko bola 8 mesiacov na materskej a potom začala pracovať.
Zo zamestnania mi za tie 4 mesiace doniesla potvrdenie o zrezaných preddavkoch na daň na základe ktorého som urobila daňové priznanie, uplatnila nezdaniteľnú časť a požiadala o vrátenie zrazeného preddavku na dani. Včera mi telefonovala, že jej daňový úrad peniažky poslal ale zároveň sa pýtala u nich v mzdovej učtárni kde jej účtovníčka povedala, že jej bolo urobené ročné zúčtovanie dane a preplatok na dani v tej istej výške ako vyšiel mne v jej daňovom priznaní jej bol vyplatený na účet.
Môj údiv nepozná hraníc :-(
Ako je možné že účtovníčka jej urobila ročné zúčtovanie dane a keď žiadala o potvrdenie o zrazených preddavkoch tak jej ho tiež vystavila ???
O tom, že dotyčná pani nevie čo jej príde na účet a čo nie nebudem radšej ani písať :-(
Takže teraz naozaj neviem ako rozriešiť tento prípad. Prijať peniaze poukázané daňovým úradom, podať opravné daňové priznanie a prijatý preplatok poukázať naspäť daňovému úradu ???
Ďakujem,
dara
09.05.05,11:11
Tá pani podpísala u svojho zamestnávateľa aj žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane nie ? Na ja by som v prvom rade vrátila peniaze späť DÚ a zaslala sprievodný list v ktorom by som celú situáciu vysvetlila a tlačivo by som opravila tak, že by som všade dala nuly. Ale neviem či je to tak správne ešte som nemala taký prípad.
Danuska
09.05.05,11:11
No, v prvom rade by som sa opýtala dotyčnej panej, či požiadala o vykonanie ročného zúčtovania v zamestnaní, pretože podľa toho, čo si napísala, asi nie. Ak nie, tak nech sa s tým trápi pani mzdárka, pretože to daňové je dobré. Alebo by som to nechala tak, keď prídu na kontrolu do zamestnania, bude to chyba mzdárky a z výplaty jej to bude zrážať postupne podľa dohovoru.