pavol54
01.10.08,19:44
V priebehu kvartálu som doviezol materiál na stavbu z Čiech. Stavba bude po dokončení dodaná investorovi. vzhľadom k tomu, že sa blíži obdobie podávania hlásení dph, potrebujem poradiť, či sa postupuje pri vyplňaní tlačiva rovnako ako pri dovoze tovaru, ktorý je určený k dalšiemu predaju,
Tweety
01.10.08,17:45
V priebehu kvartálu som doviezol materiál na stavbu z Čiech. Stavba bude po dokončení dodaná investorovi. vzhľadom k tomu, že sa blíži obdobie podávania hlásení dph, potrebujem poradiť, či sa postupuje pri vyplňaní tlačiva rovnako ako pri dovoze tovaru, ktorý je určený k dalšiemu predaju,
Áno.
pavol54
01.10.08,17:48
Ďakujem, za rýchlosť
mondes
11.01.13,09:09
Ahojte, prosím o radu. Konateľ s.r.o. nakúpil z Čiech (osobne) materiál (nejaké farby). Keďže dodávateľovi neoznámil, že ide o vývoz na Slovensko, tak mu vystavil faktúru v českých korunách s vyčíslenou českou DPH. Keď som to zistila, hneď som volala do Čiech, že vystavili zlú faktúru, že mala byť bez DPH. Oni na to, že im to nikto neohlásil, takže z ich strany nešlo akože o vývoz na SK, že to majú v poriadku. Teraz neviem, ako to vyriešiť z našej strany:
1. Žiadať ešte raz firmu v CZ o opravu faktúry (aj keď si myslím, že už to neurobia), alebo
2. žiadať o vrátenie DPH z ČR.
Aký je postup v bode 2?

Ďakujem veľmi pekne.
2.