Bodkas
01.10.08,20:04
Ahoj poraďáci,
riešim dilemu či dať alebo nedať zaočkovať 4 ročného syna proti pneumokokom... čo vy na to???
pasuliatko
01.10.08,20:04
dať určite môže mu to zachrániť život. ja by som to určite zvolila byť rodičom. uškodiť by mu to nemalo ale pomôcť a ochrániť určite ano.
Martin Mocko
02.10.08,04:06
dať určite môže mu to zachrániť život. ja by som to určite zvolila byť rodičom. uškodiť by mu to nemalo ale pomôcť a ochrániť určite ano.

Dá sa očkovať do 5tich rokov veku dieťaťa. My sme malú zaočkovať nechali...

http://www.pneumokok.sk/Domov/Očkovanie/Očkovaciaschéma/tabid/1239/Default.aspx
zuzana.š.
02.10.08,04:39
[quote=machinak;834437]Dá sa očkovať do 5tich rokov veku dieťaťa. My sme malú zaočkovať nechali...



Dá sa aj neskôr, našu 6 ročnú doktorka zaočkovala, ale látka je iná ako do 5-ich rokov.
Lotarka
02.10.08,05:37
My sme tiež dali zaočkovať dcérku. Ešte pred škôlkou a nastupila do nej v januári ako 2-ročná +3mesiace.
pivko
02.10.08,06:23
Aj ja som za, mi sme dali zaočkovať syna teraz keď mal 3 mesiace.
Odporúčam aj očkovanie proti rotavirusovym hnačkám , stojí síce 2.700 Sk/vakcína x 2 = 5.400 ,. ale určite sa oplatí.Mám známu ktorej batko bolo pre hnačky na infuziach v nemocnici 2 týždne.
Majka40
02.10.08,08:33
ak dieťa chodí do kolektívu, tak si myslím, že by malo byť zaočkované ... ja som sa bála reakcie na očkovaciu látku, ale dcérka to zvládla v pohode
MirkaT
03.10.08,09:28
Ahoj, myslím si, že toto očkovanie je dobrá vec, ale v tomto veku to už nie je preplácané zdravotnou poisťovňou (ZP to hradí len do 2 rokov veku dieťaťa). Tiež zváž, či je Tvoje dieťa v kolektíve, kedy je väčšie riziko nákazy, či má slabšiu imunitu a býva častejšie chorý alebo má nejaké vrodené choroby. V takom prípade je lepšie absolvovať očkovanie a predchádzať chorobám spôsobeným pneumokokom. Samozrejme, očkovanie neznamená, že Tvoje dieťa už nikdy nedostane choroby spôsobené pneumokokom, môže ich dostať, ale je pravdepodobné, že ich priebeh bude miernejší. Pozri www.pneumokok.sk
petovsan
03.10.08,20:20
Tiež sme nedávno zvažovali, či dať alebo nedať zaočkovať syna proti pneumokokom ... myslím, že ťažko sa rozhodovať v tejto dobe, keď aj u reklamy v oblasti liekov ide takmer vždy iba o zisky veľkých farmaceutických firiem a nie o skutočný záujem o zdravie človeka ..., ale po informáciach, ktoré som získala z celkom dobrého zdroja, sme sa aj my rozhodli nechať syna zaočkovať. Keďže sme to stihli do jeho 3. narodenín, postačilo iba jedno očkovanie a imunita voči 7 najnebezpečnejším druhom pneumokoka by mala byť v takomto prípade doživotná, nežiadúce účinky pri očkovaní by nemali byť žiadne... aspoň také informácie mi podala kamarátka, redaktorka istého lekárskeho časopisu.
Ešte doplním, že poznám vo svojom blízkom okolí prípad, keď dieťa ochorelo na pneumokokovú infekciu v I. ročníku základnej školy, priebeh ochorenia bol ako z katastrofického filmu, ale našťastie to všetko dobre dopadlo ... i keď to trvalo viac ako rok, kým sa dieťatko uzdravilo.