fofo1
01.10.08,21:32
Dobry den
Chcel som by som sa opytat ako by som mohol zistit adresy vlastnikov, ked sa nachadzaju v zahranici?Ma s tym niekto skusenosti? Mam pozemok na ktorom som vacsinovy vlastnik a chcel by som stavat dom, da sa to nejako vyriesit prostrednictvom sudu, ze by sud rozdelil pozemok na dve parcely? Prosim ak s tym ma niekto skusenosti tak mi napiste lebo som uz taky zufaly ze az.:mee:
Dakujem pekne
ninaclaudius
02.10.08,10:56
pocula som o jednom pripade, ked nehnutelnost mali zdedit viaceri vlastnici, z toho jedna osoba bola dlhu dobu v zahranici na neznamom mieste, ostatni dedici podali na sud nejaku formu ziadosti - opatrenia, aby tato "nezvestna" osoba bola zo zavetu vylucena, bola tam vsak dost dlha "cakacia" doba, ak by nahodou odpovedala tato osoba na zasielky z jej predchadzajuceho miesta bydliska na slovensku (keby sa medzitym vratila), pisem z pohladu laika, videla som papiere iba na chvilocku, presne znenie si uz nepamatam, ale urcite je to mozne, dobry pravnik urcite bude vediet poradit, cau Z.
fofo1
02.10.08,14:34
No tak by som povedal, pani co sa odstahovala do Rakuska uz zomrela a mala 6 deti. S toho 4 som nasiel a podpisali mi darovaciu zmluvu, ale s tymi dvomi neviem pohnut, zevraj su v Nemecku a bohvie ci este aj ziju. Pravnik mi povedal aby som si obstaral adresy a da ziadost na sud. Mam tomu chapat tak, ze sud bude posielat listy tym osobam a pokial sa po urcitom case neozvu tak to sud rozdeli na 2 parcely. Nemame na Slovensku nejakych sikovnych ludi co sa tym zaoberaju?;)