evina123
02.10.08,00:06
Ahojte poraďáci, nemáte skúsenosť s tým, že by SZČO neplatca DPH chcela uskutočniť "prestavbu" nákladného vozidla na osobné? Vozidlo kúpila do osobného vlastníctva-nezahrnula ho do majetku v roku 2001 od platcu DPH, ktorý uskutočnil prestavbu z osobného na nákladný. Ak by sa jej to podarilo vybaviť a do TP by jej zapísali kategóriu M, sú nejaké povinnosti z hľadiska DPH - vrátenie dane alebo jej pomernej časti? Na polícii jej totiž povedali, že sa to môže urobiť, až keď vráti dph - ale ktorú mysleli, či tú, ktorá bola na kúpnom doklade pre súkromnú osobu, ktorú si neodrátal, alebo ktorú si odrátal prvý majiteľ auta, sa nevyjadrili. Ďakujem za Vaše názory.
Vladimír Ozimý
02.10.08,06:19
pani policajti nech sa venujú svojej práci pretože systému DPH asi moc nerozumejú :). Keďže si kúpil automobil v roku 2001 ako súkromná osoba dph si nenárokoval...nemá akú DPH čo vraciať. Aj keby si uplatnil DPH nemá to vplyv na vrátenie DPH, pretože posudzujem skutkový stav v čase keď si dph nárokujem a nie keď auto prestavujem....
evina123
02.10.08,06:32
ďakujem. Ale som vcelku zvedavá, ako to dopadne, či sa podarí živnostníkovi vybaviť si takúto prestavbu, lebo ja som ešte nepočula o tom, že by si niekto dával prestavať nákladný automobil na osobný. Ide mu totiž o to, že pri súkromnom nákladnom automobile si nemôže uplatňovať základnú náhradu a tým ani zvýšenú zákl. náhradu za prívesný vozík, ktorý používa.
Vladimír Ozimý
02.10.08,09:45
ďakujem. Ale som vcelku zvedavá, ako to dopadne, či sa podarí živnostníkovi vybaviť si takúto prestavbu, lebo ja som ešte nepočula o tom, že by si niekto dával prestavať nákladný automobil na osobný. Ide mu totiž o to, že pri súkromnom nákladnom automobile si nemôže uplatňovať základnú náhradu a tým ani zvýšenú zákl. náhradu za prívesný vozík, ktorý používa.

uvažuje správne...treba si to zmeniť...väčšinou sa to robí naopak...