mucco2201
02.10.08,09:05
Ahoj môžem Vás poprosiť o Vaše skúsenosti a radu?

Vybavujeme hypotekárny úver v SLSP vo výške 1 milión a zakladáme nehnuteľnosť v hodnote 2,5 milióna jedná sa o hypotekárny úver pre mladých ide o to že nám v banke ta pracovníčka stanovila úrokovú sadzbu vo výške 6,5% a samozrejme z toho 2,5% dole ako štátny príspevok neviem ale zdá sa mi že tá úroková sadzba 6,5% je neadekvátna nakoľko omnoho viac zakladáme ako berieme?
feron
02.10.08,07:11
S takýmito úrokmi teraz hypotéky idú, prevyšovanie hodnoty založenej nehnuteľnosti urobí v niektorých bankách nejakú desatinu percenta, niektoré to nezohľadňujú v percentách, len je to dobré pre hladšie schválenie úveru.
chlap
02.10.08,07:39
Ahoj môžem Vás poprosiť o Vaše skúsenosti a radu?

Vybavujeme hypotekárny úver v SLSP vo výške 1 milión a zakladáme nehnuteľnosť v hodnote 2,5 milióna jedná sa o hypotekárny úver pre mladých ide o to že nám v banke ta pracovníčka stanovila úrokovú sadzbu vo výške 6,5% a samozrejme z toho 2,5% dole ako štátny príspevok neviem ale zdá sa mi že tá úroková sadzba 6,5% je neadekvátna nakoľko omnoho viac zakladáme ako berieme?

Úrokové sadzby z hypoték sa neodvíjajú od hodnoty založenej nehnuteľnosti ale od bonity žiadateľa. Môžeš za miliónový úver založiť aj 100 miliónovú nehnuteľnosť, ak ale banke preukážeš, že máš mesačné príjmy 20 tis. Sk a splátka úveru je 8 tis. Sk, tak dobrý úrok nedostaneš.
mucco2201
02.10.08,07:50
Ďakujem Vám za odpovede teraz mi volali z banky tak predsa nám to znížili na 5,9 % aspoň niečo ešte raz díky