balunka
02.10.08,09:34
SZČO ,neplatca DPH,účtujúci v JU,vykonáva prácu pre firmu s.r.o.,platca DPH,účtujúca PU.
Má povinnosť SZČO vystavovať fa aj v eurách?
Ďakujem
Anja111
02.10.08,07:47
SZČO ,neplatca DPH,účtujúci v JU,vykonáva prácu pre firmu s.r.o.,platca DPH,účtujúca PU.
Má povinnosť SZČO vystavovať fa aj v eurách?
Ďakujem
Nie. Ale pozri aj tu:
http://www.porada.sk/t80871-dualne-zobrazovanie-skk-eur.html
Jana Acsová
02.10.08,08:04
SZČO ,neplatca DPH,účtujúci v JU,vykonáva prácu pre firmu s.r.o.,platca DPH,účtujúca PU.
Má povinnosť SZČO vystavovať fa aj v eurách?
Ďakujem
Vystavovať faktúru v eurách? Tú môžete kedykoľvek. Ale nie preto, že musíte, ale preto, že to závisí od dohodnutých obchodných podmienok. A môže to byť aj fakturácia v eurách.

Duálne zobrazenie sa netýka vzťahu SZČO podnikateľ x s.r.o., teda fakturácie medzi podnikateľmi.

A duálne zobrazenie nie je povinnosť vystaviť faktúru v eurách, ale povinnosť v prípade, že faktúra znie na slovenské koruny uviesť vyžadované doplňujúce informácie (prepočet v eurách, konverzný kurz). Ale to nie je povinnosť vystaviť faktúru v eurách. Uvedenie prepočtu ani nezakladá nárok subjektu riadiť sa uvedeným prepočtom, ak to nevyplýva zo zmluvy. Na účtovné a podobné prepočty naďalej platí kurz NBS, prípadne dohoda zmluvných strán. Nie duálne zobrazený prepočet.
Jana Acsová
02.10.08,08:10
A duálne zobrazenie nie je povinnosť vystaviť faktúru v eurách, ale povinnosť v prípade, že faktúra znie na slovenské koruny uviesť vyžadované doplňujúce informácie (prepočet v eurách, konverzný kurz). Ale to nie je povinnosť vystaviť faktúru v eurách. Uvedenie prepočtu ani nezakladá nárok subjektu riadiť sa uvedeným prepočtom, ak to nevyplýva zo zmluvy. Na účtovné a podobné prepočty naďalej platí kurz NBS, prípadne dohoda zmluvných strán. Nie duálne zobrazený prepočet.
V tomto prípade mám na mysli prípad, kedy by do úvahy pripadala povinnosť duálneho zobrazenia na faktúre. Nie je to vylúčené pri fakturácii na občana.
balunka
02.10.08,10:02
SZČO ,neplatca DPH,účtujúci v JU,vykonáva prácu pre firmu s.r.o.,platca DPH,účtujúca PU.
Má povinnosť SZČO vystavovať fa aj v eurách?
Ďakujem
Mala som na mysli duálne zobrazovanie,zle som sa vyjadrila,ospravedňujem sa