verca2
02.10.08,10:50
Ahojte,
keďže nie som dostatočne znalá v DPH-čke, zaujímalo by ma, ako sa riešie situácia, ak slovenská firma - platca DPH - kúpi nehnuteľnosť v Čechách taktiež od platcu.
Bude faktúra od českej firmy vystavená s českou DPH? akú DPH-čku si bude moja firma uplatňovať na vstupe?

díky moc
Milan Benka
02.10.08,10:22
Ahojte,
keďže nie som dostatočne znalá v DPH-čke, zaujímalo by ma, ako sa riešie situácia, ak slovenská firma - platca DPH - kúpi nehnuteľnosť v Čechách taktiež od platcu.
Bude faktúra od českej firmy vystavená s českou DPH? akú DPH-čku si bude moja firma uplatňovať na vstupe?

díky moc

Bude sa jednať o českú DPH a ako slov. platiteľ si túto DPH nemáte voči komu nárokovať ( v rámci slov. DP k DPH ) - teda si ju nebudete nárokovať .
verca2
02.10.08,10:28
a ak by išlo o tretiu krajinu, teda mimo EÚ.
Milan Benka
02.10.08,10:34
a ak by išlo o tretiu krajinu, teda mimo EÚ.

Pokiaľ kupovanú nehnuteľnosť "nepreveziete" ( čo je veľmi nepravdepodobné, ba až vylúčené ) na územie Slovenska, miestom dodania tovaru bude stále iný štát, nie SR. Analogicky to platí aj pre tretie krajiny. Nedá sa hovoriť o dovoze ani o nedobudnutí tovaru v tuzemsku z iného čl.štátu EU.
verca2
02.10.08,10:34
Bude sa jednať o českú DPH a ako slov. platiteľ si túto DPH nemáte voči komu nárokovať ( v rámci slov. DP k DPH ) - teda si ju nebudete nárokovať .
ďakujem za odpoveď. Už len jedna otázka. platí to tak isto aj pre tretie krajiny predpokladám...??
verca2
02.10.08,10:37
:):):)
Dík (aj za moje ďalšie tri kolegyne)