lover
02.10.08,10:09
Ahojte,

sme v stadiu permanentneho kalkulovania, ci bude dat co do ust, ked sa rozhodneme siahnut po hypoteke, predtym by som sa vsak chcel spytat na niektore nalezitosti, ktore bohuzial neovladam, kedze nekupujeme byt kazdy tyzden:
1. ideme cez realitku a ako prve budeme samozrejme podpisovat zmluvu o buducej zmluve a vyplatime zalohu 100tisic. (kedze byt budeme 100% financovat z HU, tak tych 100tisic asi budeme musiet ukradnut resp. predam oblicku)
2. viete poradit, co nasleduje potom? Vsetko riesi, pravdepodobne, realitka ale aka je postupnost krokov, aby som si to nejako odsledoval?
3. Realitka, ktora nam byt predava nie je v NARKSR. Je to problem?
4. Moze sa stat, ze nejakym sposobom o peniaze pridem, alebo ked ideme cez HU, tak sme nejako chraneny => banka si overuje RK?
5. Vsetci co tu mate hypoteku poberate 100 tisicove platy?? Vsak to nie je mozne, ze z platu radoveho manazera a manazerky(priatelky) nevyjdeme, nakolko kalkulacia beznych veci(hypo, najom, spotrebny uver, skola, poistka atd.) nam vychadza na viac ako 50 tisic... A to sme neratali so stravou a oblecenim... Podotykam, ze HV planujeme "iba" vo vyske 2.3 miliona...

Priznam sa, ze som tak znechuteny, ze mam 100 chuti byvat do smrti s rodicmi...

Pochvalte sa, ako ste sa s podobnou situaciou vysporiadali Vy... Velmi sme sa na tuto chvilu tesili, ale optimizmus nas rychlo presiel... A to neratam nutnu rekonstrukciu, ktoru budeme riesit... Rozhodnut sa musime do pondelka... :(
bonita
02.10.08,12:59
Ahojte,

sme v stadiu permanentneho kalkulovania, ci bude dat co do ust, ked sa rozhodneme siahnut po hypoteke, predtym by som sa vsak chcel spytat na niektore nalezitosti, ktore bohuzial neovladam, kedze nekupujeme byt kazdy tyzden:
1. ideme cez realitku a ako prve budeme samozrejme podpisovat zmluvu o buducej zmluve a vyplatime zalohu 100tisic. (kedze byt budeme 100% financovat z HU, tak tych 100tisic asi budeme musiet ukradnut resp. predam oblicku)
------Niektore realitky vyjdu v ustrety klientovi a az po vyplateni uveru im povodny majitel vyplati proviziu. 100 tis. sa mi zda na byt vela, obvykla provizia je 50 tis., ale bud ponukaju byt exkluzivne alebo majitel chce vopred 50 tis.

2. viete poradit, co nasleduje potom? Vsetko riesi, pravdepodobne, realitka ale aka je postupnost krokov, aby som si to nejako odsledoval?
-------Zmluva o bud. kup. zmluve, uverove zmluvy, kupne zmluvy. Na rozpis je toho vela.


3. Realitka, ktora nam byt predava nie je v NARKSR. Je to problem?
------Nie je to problem. Ale ak chcete vediet viac, chodte na reality.sk do fora a syptajte sa ma niekto s danou RK uz skusenosti.

4. Moze sa stat, ze nejakym sposobom o peniaze pridem, alebo ked ideme cez HU, tak sme nejako chraneny => banka si overuje RK?
--------Banka si RK neoveruje, RK je iba sprostredkovatel obchodu, nie ucastnik. Ale banka ma take podmienky, ze uver nepusti ak nie je LV v poriadku.

5. Vsetci co tu mate hypoteku poberate 100 tisicove platy?? Vsak to nie je mozne, ze z platu radoveho manazera a manazerky(priatelky) nevyjdeme, nakolko kalkulacia beznych veci(hypo, najom, spotrebny uver, skola, poistka atd.) nam vychadza na viac ako 50 tisic... A to sme neratali so stravou a oblecenim... Podotykam, ze HV planujeme "iba" vo vyske 2.3 miliona...
--------Mozete upustit od centra Ba a ist dalej a lacnejsie kupit byt, s tym, ze dochadzate. Treba spravit kalkulaciu - naklady na hypo, cestovanie,...
Ev. kupit dom a nemusite popri hypoteke platit aj vysoky najom. V dome namiesto plyn. kurenia / 40-50 tis. rocne/ prejst na kotol na tuhe palivo / 10 tis. rocne/. samozrejme starsi dom, obyvatelny a rekonstruovat ho budete postupne.

Priznam sa, ze som tak znechuteny, ze mam 100 chuti byvat do smrti s rodicmi...
----------aj to je riesenie, zial ale nie idealne.

Pochvalte sa, ako ste sa s podobnou situaciou vysporiadali Vy... Velmi sme sa na tuto chvilu tesili, ale optimizmus nas rychlo presiel... A to neratam nutnu rekonstrukciu, ktoru budeme riesit... Rozhodnut sa musime do pondelka... :(

Ak ta zaujimaju podrobnosti ohladne riesenia cez RK , posli SS.