1miliemily
02.10.08,12:00
sme dvaja vlastnici bytu. byt chcem odkupit. ako mam pri tom postupovat a co ktomu potrebujem? Dakujem
peton
02.10.08,10:31
Čo chcete odkupovať, keď ste vlastníci bytu? :D;):D
1miliemily
03.10.08,08:21
asi som sa zle vyjadrila. Brat si ide kupovat dom. Chce sa osamostatniet. Chcem vediet kam musim ist a ake papiere k tomu potrebujem ked ho chcem vyplatit a prepisat byt len na seba aby to bolo vsetko na poriadku
aksas2
03.10.08,08:25
asi som sa zle vyjadrila. Brat si ide kupovat dom. Chce sa osamostatniet. Chcem vediet kam musim ist a ake papiere k tomu potrebujem ked ho chcem vyplatit a prepisat byt len na seba aby to bolo vsetko na poriadku
Stačí ti dohoda o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva, kde si určíte, že ty máš byt v podiele 1/1 a jemu vyplácaš tolko a tolko. Overiť podpisy a šup na kataster počet vyhotovení štyri (keď ste dvaja účastníci) a jeden návrh na vklad, kolok a už len čakať...
silvia_s
10.11.08,11:56
dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, pred mesiacom sme požiadali na miestnom úrade o odkúpenie bytu. Pred týždňom som volala na úrad, v akom stave je moja žiadosť, a povedali mi že sa vypracováva výpočtový list, ktorý mi pošlú domov. Viete mi prosím niekto poradiť ako dlho trvá tento proces spracovania výpočtového listu a čo ma ešte čaká. Aká dlhá je priemerne doba od žiadosti k schváleniu? Najprv to ide na mestsku radu a potom na mestske zastupitelstvo?
dakujem veľmi pekne