ketring
02.10.08,10:18
Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Sme Q plátcovia dane. Majitel mi doniesol faktúru za nákup vozíka až po 2Qdaňovom priznaní(táto faktúra patrila do 2Q) . Ako mám zaúčtovať v JU teraz túto faktúru. Kde mám dať základ dane a kde daň?
Je možné si daň za nákup ešte uplatniť?
KvetkaK
02.10.08,10:21
Áno, podľa zákona o DPH si môžete uplatniť DPH aj v nasledujúcom zdaňovacom období, čiže aj 3.Q.
Pozri si to aj v §51 ods.2 Zákona o DPH.
ketring
02.10.08,10:24
Ďakujem. Čiže ju možem teraz v 3Q zaúčtovať ako došlu fa?
KvetkaK
02.10.08,10:25
Ďakujem. Čiže ju možem teraz v 3Q zaúčtovať ako došlu fa?
Áno.
ketring
02.10.08,10:27
Ďakujem veľmi pekne. Pekný deň prajem