rimoslav
02.10.08,12:35
zdravim ,
mal by som jednu otazku. Situacia je asi taka, ze na existujucej stavbe su pridelene osobne motorove vozidla. V minulosti nasa firma mala problemy so zamestnancami, ktori tieto vozidla viacmenej nekontrolovane uzivali a tie automobily potom aj tak vyzerali. Problem nebol ani tak v tom, ze by tie auta vyslovene rozbijali, ale ten ze vzniknute mensie zavady nikto neriesil a tie sa casom kopili a zhorsovali. Na zamedzenie tohoto, sme sa rozhodli, ze dame zamestnancom podpisat istu dohodu, ktora by im ukladala povinnost hlasit tieto vzniknute poskodenia a sankcionovala by ich za jej porusovanie.

Zaujimalo by ma ci by tymto poziadavkam vyhovovala dohoda tak ako som ju skoncipoval, o aku dohodu by vlastne slo (nejaky pevny nazov) a ci je vporiadku sankcia, ktora je uvedena v dohode.

Popripade ak niekto riesil podobny problem, akym sposobom ste sa s tym vyporiadali.
Za odpovede vopred dakujem
dalilada
02.10.08,13:12
Ide o ustanovenia Zákonníka práce od § 177, z ktorých vychádzajú povinnosti a zodpovednosť zamestnanca za škodu. Aj bez uzavretia akejkoľvek dohody podľa § 181 zamesnanec zodpovedá za škodu, ale dôkazné bremeno je na zamestnávateľovi. Preto je lepšie podpísať zverenie " Dohoda o zverení...." v podstate v takej nejakej forme ako v prílohe - len špecifikovať vozidlo a pri prevzatí nejaký zápis o technickom stave, aby sa potom zamestnanci nevyhovárali.
rimoslav
02.10.08,14:13
ano, len neviem ci v tomto pripade ide o klasicky priklad zverenia veci, kedze situacia na zivej stavbe je taka, ze je tam 5-10 zamestnancov, ktori auto vyuzivaju a myslim ze nie je mozne podpisat dohodu k tomu istemu automobilu s viacerymi zamestnancami..moja predstava bola taka, ze uzatvorim s nimi dohodu aku som uviedol v predchadzajucom prispevku, ktora sa bude vztahovat vseobecne na vsetky osobne automobily na stavbe a so stavbyveducim (ktory by dalej komunikoval s veducim dopravy vo firme) by sa tato dohoda uzavrela zvlast v pozmenenej forme